moartea

dupa ce strabatu peste multe cadrave,o viata imbelsugata,fostul nostru conducator iubit,mai de voie,mai de nevoie,din motive necunoscute noua,dar cunoscute de altii,se hotari sa de-a coltul.
ajuns pe lume cealalta,sf.Petru si Dumnezeu i-au hotarit pedeapsa;sa plimbe in carucior pe soacra lui stalin,in vecii vecilor.
dupa mai mule zile de impins la carucior,si multe observatii in teren plus bastoane luate de la baba peste miini ca nu este mai indeminatec,iubitul nostru ex.conducator se plinge la sf.Petru:
-pai cum doamne sa fiu pedepsit in halul asta,piratul ala,corsarul ala de Drake se plimba cu Merlyn Monroe dupa cite jafuri si crime a facut si mai ride si de mine,iar eu sint pedepsit sa plimb hirca asta?
-bai nicule,n-ai inteles chestiunea,nu el e pedepsit,ea este pedepsita pentru ce a pacatuit!
 
Hahahahah.... am intrat aici tocmai din cauza titlului ( si n-am spus "datorita !"). Cu spranceana contrariat ridicata .
Adica: ce mama naibii?!?
Si uite cum titlul asta dur ca un pumn in plex, a generat....bancuri !!!!!!!:D

Vali, ai vazut multe, ai trait multe ! Partea interesanta aici unde traim, e ca "ultima frontiera " e luata in gluma. :) Adica "daca tot nu e nimic de facut....macar facem un banc, ce mama masii ?!?" :)

P.S>
Moartea nu e nicicum un topic de gluma , dar am inteles spiritul celor de mai sus.
 
Florio, n-am trait nici mai multe nici mai putine decat orice traitor al Romaniei de azi :). Imi pare rau ca n-am avut mai mult tupeu imediat dupa revolutie, sa-mi iau lumea in cap pe o barcuta pe mare, ca atunci chiar as fi putut spune ca am trait multe :rolleyes:. Nu-i tarziu nici acum, inca ma mai gandesc ca poate in viata asta am sa ajung sa fac o veselie nautica serioasa. Singura problema e ca nu mai am aceeasi sanatate si aceeasi foame de inedit ca la douaj' de ani, da' nici nu ma dau pe copchiii de azi, spalati pe creier. Nu-i nimic, ma bucur ca prin acest forum avem posibilitatea sa comunicam, cei pasionati de cel mai frumos hobby, alunecarea pe ape :).
 
ion si maria

se pare ca lui ion i se terminase ata,chiar aproape ca ajunse-se la par!!asa ca pe patul de moarte din vorba-n vorba cu maria,a ajuns si la chestiuni mai delicate ca de ex:
-auzi marie,zice el,tu m-ai inselat pe mine vreodata in viata asta?
la care maria:
-apai mai ioane,io ti-as zice,dar daca nu mori?
 
ion si maria

.....si binenteles ca ion fiind un vasnic barcaholic nu muri el cu una cu doua.....asa ca discutia merge mai departe........
dupa mai multe zile de gindire ii veni mariei o ideie.....
-auzi ma ioane,acu' ca te facusi mai bine,ia zi si mie, tu m-ai inselat pe mine?
-apai fa marie,stii eu sint sincer,nu te-am inselat decit cu doua femei,frusina de la magazinul alimentar si zita aia care era sefa la echipa de gradinari!da' tu cu cine m-ai inselat,daca tot sintem la spovedanie?
-apai ma' ioane,tot cu doi te-am inselat si eu;cu colonelul vasilescu si cu regimentul lui !!
 
Pe un drum de tara - o procesiune funerara.
La un hop, aluneca mortul din cosciug si ramane in mijlocul drumului. Zdrobiti de durere si de niscai vodca, oamenii n-au observat si au mers mai departe. Dupa o vreme, trece pe acelesi drum un tractorist beat si calca peste mort.
S-a speriat si l-a aruncat pe raposat in lac. Pe lac niste braconieri pescuiau cu dinamita. Dupa o explozie, iese mortul la suprafata. Speriati, braconierii il iau si-l arunca pe fisia de paza a granicerilor.
Granicerii, cand l-au vazut, l-au somat, au tras un foc de avertisment, dupa care l-au gaurit cu o salva de gloante.
Se apropie ei, se uita la el si unul zice:
- Aoleu!? ! Asta nu-i infractor, asta-i nea Spirache d-aicea din sat !S-a-mbatat ca porcu si o fi adormit pe fisie. Hai sa-l ducem la spital. Dupa o operatie de cateva ore, iese doctorul si le zice facand un gest obosit din mana:
- Ati avut noroc, a scapat! O sa traiasca !
 
auzit de la domnul,ca-i un domn,dan puric:
-un tip venea noapte tirziu din sat si pe drum se intilneste cu moartea.acu' va dati seama ca omul a ramas fara grai,suflu,blocat..etc,cind a intilnit-o asa fara preaviz.numai ca moartea plingea de mama focului......
tipul realizind ca nu era vizat direct,indrazneste sa o intrebe cu un glas ceva mai domol decit de obicei:
-da' ce ai patit draga de esti asa de disperata....!
intre doua sughituri,moartea-i raspunde:
-a murit mama!
 
Pe un drum de tara - o procesiune funerara.
La un hop, aluneca mortul din cosciug si ramane in mijlocul drumului. Zdrobiti de durere si de niscai vodca, oamenii n-au observat si au mers mai departe. Dupa o vreme, trece pe acelesi drum un tractorist beat si calca peste mort.
S-a speriat si l-a aruncat pe raposat in lac. Pe lac niste braconieri pescuiau cu dinamita. Dupa o explozie, iese mortul la suprafata. Speriati, braconierii il iau si-l arunca pe fisia de paza a granicerilor.
Granicerii, cand l-au vazut, l-au somat, au tras un foc de avertisment, dupa care l-au gaurit cu o salva de gloante.
Se apropie ei, se uita la el si unul zice:
- Aoleu!? ! Asta nu-i infractor, asta-i nea Spirache d-aicea din sat !S-a-mbatat ca porcu si o fi adormit pe fisie. Hai sa-l ducem la spital. Dupa o operatie de cateva ore, iese doctorul si le zice facand un gest obosit din mana:
- Ati avut noroc, a scapat! O sa traiasca !

Ha ! ... cred ca era un spital din Austria ! :)
 

Back
Sus