vand iola 470 international

vand barca iola 470 international modificata pt delta, dim.4,8x1,8 cu dublu fund,oglinda pupa intarita cu fibra si lemn de stejar si flotoare gomflabile (nu e iola cu flotoare din fibra) pret 1000 euri.am acte pe ea.poze maine.oglinda pupa rezista la 25 cp.0752478452
 
Ultima editare:
poze cu barcuta.mentionez ca in dublu fund scheletul este din fagure cu miez de spuma speciala originala in fabrica.
 

Atașamente

  • 26112011266.jpg
    26112011266.jpg
    85.3 KB · Vizualizări: 278
  • 26112011270.jpg
    26112011270.jpg
    68.3 KB · Vizualizări: 258
  • 26112011268.jpg
    26112011268.jpg
    95.4 KB · Vizualizări: 280
  • 26112011275.jpg
    26112011275.jpg
    68.6 KB · Vizualizări: 219
Ai si vele la ea? Ca vad ca e pusa la sectiunea veliere. Pe mine m -ar fi interesat un foc sau un spinnaker de 470 daca ar fi de vinzare separat.
 
din pacate nu a avut vele cand am cumparat-o,avea niste scripeti si alte alea ,eu sunt mai mult un petrolhead.
 
intradevar pacat ca nu am vele la ea dar asta e.din vanzarea ei vreau sa termin ceea ce am inceput in stripplank si poate incep ceva mai incapator.oricum cand am luat-o era descompletata,eu doar am investit in ea.
 
Aș lua-o eu dar nici eu nu am un set de vele. Și nici nu cunosc pe cineva să facă.:).

Nu cred că este bine. Investiția într-un catarg pe care îl faci la o tîmplărie sau în garaj și în niște material, nu neaparat dacron, pentru vele îți aduce visul mult mai aproape.
Am impresia că toată lume gândește despre mine că o dată ce m-am pus pe făcut vele nu sunt dispus să mai împărtășesc și altora puținul pe care îl știu eu în acest domeniu.
Lumea se înșeală. Nu intenționez să-mi deschid o mare firmă de făcut vele. Nu vreau să monopolizez pe acest forum sau pe altele făcutul velelor. Nu am timp nici pentru una, nici pentru alta.
Chiar vă implor: Confeționați-vă singuri velele din cele mai bune materiale pe care le găsiți și dacă aveți nevoie de ajutor, cereți-l și dacă știu vă ajut.
Chiar dacă nu sunt activ în postări să știți că intru de cel puțin două ori pe zi pe acest forum. Deci sunt la curent cu tot ce mișcă pe aici. Știu cine și ce își face fiecare.

Spor la lucru tuturor celor care vor să-și facă vele.
 
domnule Lipan aveti dreptate cu catargul ,dar daca chiar voiam ma descurcam si cu vele si cu tot ce trebuie,dar eu personal aleg motorul pentru ca ies doar sa ma plimb sau sa pescuiesc.si unde merg cu barcuta asta, daca mai am si catarg deja raman in salcii,pur si simplu ma incurca.ar fi fost perfect sa am vele daca locuiam in CT.oricum va multumesc.
si de ajutat pe altii la vele sigur ati facut-o ceea ce este un lucru foarte bun.
 
anuntul e valabil pana pe 25 martie.deci am lasat la 900 euri.haideti fratie ca este made in germany stare ireprosabila nu e coapta nu alea alea.
 
Ultima editare:

Back
Sus