Eurosail - Cursuri RYA
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Topic: Pareti barca tip laguna 500 facuta de fibronav galati

Default Pareti barca tip laguna 500 facuta de fibronav galati

Ce parere aveti despre barca tip laguna 500 facuta de fibronav galati?? Cam cum se comporta pe dunare??Vreau sa achizitionez acest model si sa ii pun un motor de 15 cp ce ziceti merita sau sa ma orientez spre alta barca ??Veau si eu mai multe sfaturi de la posesori sau de la cei care cunosc pe cineva care si-a luat astfel de barca! Producatorul zice ca este tip laguna dar mie mi se pare ca seamana mult cu lotus major de la convert Galati(Dima si Fii) nu este asa??Puteti sa mai atasati si poze cu barca daca aveti !!
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate barca super.jpg‎   barca super 2.jpg‎  

chiar nu poate sa imi dea nimeni nici un sfat despre aceasta barca??? nu stiti pe nimeni care are o astfel de barca sau nu ati vazut o astfel de braca pe nicaieri???

da a-ti spun eu, este lotusul de la convert pe care l-a copiat Benone cel care facea barci in garajul ala, Benone a disparut din peisaj, a venit cineva acum si pe aceiasi matrita face barca aia, nu este ranforsata, este subtire, face cate o barca la 3 luni,si tot asa. dute frate la o firma unde ai garantie si tot ce trebuie

Multumesc de sfat!! O alta barca la care m-am orientat este lotusul cu borduri joase de la naval service. Mi-a zis un prieten din delta ca merge bine cu un motor de 15 cp.Despre asta ce parere aveti este vreun posesor ????mai astept sfaturi cu privire la cele 2 modele de barci(laguna 500 si lotusul de la naval service cu borduri joase)!

Eu pot sa iti recomand Black Sea. Este exact ce trebuie pentru Delta, are bordul inalt, sta bine pe valurile imense facute de animalele nauitce romanesti si poti sa iesi si pe mare daca nu este montata la Sfantu, de exemplu. Daca vrei mai multe detalii despre ea si despre problemele pe care le are da-mi un mail si iti povestesc. Daca vrei poze de asemenea. Daca vrei sa te dai cu ea astepti pana vine vremea potrivita si dai o fuga pana la Bucuresti sau ne intalnim pe langa apa si facem o plimbare. Ca sfat, nu te bucura prea tare la barcile cu bordul jos si cu pupa deschisa mult. Este usor neplacut sa te uzi in propria barca.
    Barci | Motoare | Ambarcatiuni | Salupe | Barci de pescuit cu motor | ATV uri | SkiJeturi

6.  

Multumesc de sfat!! Am mers cu o barca black sea cu un motor de 15 cp vara asta.Barca merge super cu 2 persoane fara bagaje , dar cu 4 pers si putin bagaj adio glisaj. Tipul asta cu care am vorbit de la sulina si care v-am spus ca are lotusul cu borduri joase de la naval service spune ca barca lui este mai inalta decat laguna 480 cu vreo 6-7 cm!! Si spune ca intra in glisaj cu 15 cp cu 4 pers si bagaje!!

Senior Member sss's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    127

Quote Originally Posted by KoZman View Post
    Si spune ca intra in glisaj cu 15 cp cu 4 pers si bagaje!!
    Cum se spune, pentru cioara, puiul ei e cel mai frumos! Totusi, nu, cu parere de rau... Toti speram rezultate maxime pentru un pret cat mai mic, dar...

barca lui este mai inalta decat laguna 480 cu vreo 6-7 cm!!
    si nici asta nu este adevarata. nu m-am dat decat cu laguna dar am vazut-o si pe cealalta in fabrica.
    de ce nu te duci o fuga pana la braila si galati sau cere detalii de la userul dunareanautica.

Member
    Locația
    Arad; Otopeni; Dunavatul de jos, Romania
    Posturi
    43

Ce parere aveti despre barca tip laguna 500 facuta de fibronav galati?? Cam cum se comporta pe dunare??Vreau sa achizitionez acest model si sa ii pun un motor de 15 cp ce ziceti merita sau sa ma orientez spre alta barca ??Veau si eu mai multe sfaturi de la posesori sau de la cei care cunosc pe cineva care si-a luat astfel de barca! Producatorul zice ca este tip laguna dar mie mi se pare ca seamana mult cu lotus major de la convert Galati(Dima si Fii) nu este asa??Puteti sa mai atasati si poze cu barca daca aveti !!
    incearca si aici...

ROMCRAFT - Ambarcatiuni de agrement

le-am vazut toamna asta pe Sf Ghe... zburau cu 15 CP , iar Laguna cu suzuki de 15 Cp 4 timpi; doar la maxim turata, mergea alaturi de ele .

Tre' sa le vezi cum "merg" pe apa sa-tzi poti face o parere. !!

Parerea mea; Laguna Sucks. !!!

Pai, sefu, daca vrei sa fugi tare incarcat over, atunci pune-i 30 Cp care est maxim dat de fabricant, cu calutzi jumate fugi tare incarcat jumate, nu pare sa fie normal? Eu nu ma pricem ca sunt bucatar, dar laguna incarcata cu ce zici tu acolo si bagaj si vreo patru tarlani camine asa de 60 kilepe-un picior si daca merge glontz este jumatate imersata, adica vantul mai bate si din aval. Prietenii stiu de ce. Bafta la achizitie, in fond o sa iei ce iti place tie mai mult indiferent de ce este mai bun, si asta este bine ca o sa o iubesti dupa aia. Vorba cea cu cioara.

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. vele pe o barca precum laguna
    de adrianpacurici īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 22 Nov 2011, 09:06 PM
  2. BARCA DOINA 410 DE LA BRATESU GALATI
    de mugur 69 īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17 May 2011, 11:34 AM
  3. Barca din fibra de sticla, gen Laguna
    de drosofila72 īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 28 Mar 2011, 08:13 AM
  4. vand barca pescuit laguna cu peridoc
    de ben īn topicul Bărci pentru pescuit
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 1 Nov 2010, 12:31 AM
  5. De azi la Galati cod rosu!
    de mugurescu īn topicul Discuţii pe uscat