Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Topic: manual tehnic honda free download

Quote Originally Posted by mihaif99 View Post
    Pai daca nu se strica, ce nevoie e de service?
    hehe
    Multumim de manuale!
    In alta ordine de idei, manualele pot fi consultate online, dar voi ati reusit sa le downlodati? Cum?
    As vrea sa dowmload cateva: Johnson portabile pina in 2001, Honda BF40-BF50, BF90, Yamaha F40, si alte cateva, petru referinte.

Se pot printa ca PDF daca ai instalata o imprimanta virtuala gen Adobe PDF, singura problema ca nu te lasa sa printezi decat 20 sau 25 pagini odata, nu mai tin minte exact. Oricum nu e o problema ca se pot reatasa impreuna cu Acrobat Proffesional....
    Daca nu te descurci da un mesaj si te ajut cu placere.

Eu am reusit sa imi salvez manualul de reparatii pentru Mercury de 3.3 din dotare.
    Last edited by costi_giuhat; 3 Apr 2013 at 12:32 AM.

Stie cineva un manual in pdf pentru johnson 15 CP model 2005? De fapt ma intereseaza doar parte cu punerea la punc a curelei de distributie, nu reusesc sa inteleg cum vin si poate reusesc sa nu dau volanta

Senior Member pelicanul's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    1.026

Quote Originally Posted by Mihai Irimia View Post
    Stie cineva un manual in pdf pentru johnson 15 CP model 2005? De fapt ma intereseaza doar parte cu punerea la punc a curelei de distributie, nu reusesc sa inteleg cum vin si poate reusesc sa nu dau volanta
    Ti-am pus doar paginile referitoare la distributie, Tot manualul e prea mare, o sa incerc un transfer mai tirziu.

Rotesti volanta pana in PMS (pistoanele sus), si potrivesti rotita axei cu came la semn. Eu asa am facut la un Yamaha 25 CP / 4 timpi (aveam doi dinti deplasati si motorul nu avea putere). Acum merge OK.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Winch manual pentru trailer
    de nmmarine īn topicul Dealeri de Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 7 Sep 2011, 05:46 AM
  2. Carte navigare singlehanded free
    de Smokey īn topicul Resurse
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 4 Mar 2011, 07:46 PM
  3. software free Kayakfoundry 1.6.4. si cateva planuri
    de costas īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 19 Oct 2010, 03:02 PM
  4. Manual stitch&glue
    de Smokey īn topicul Planuri şi manuale de construcţie