Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Topic: manual tehnic honda free download

Exclamation manual tehnic honda free download

am cautat zilele astea un manual sa vad cum imi curat carburatorul de la un honda bf20 si am gasit un site f interesant..cine il mai doreste poftiti de va serviti Index of /lib/honda/manuals si site-ul principal Boatinfo - boat brochures and manuals for boats and marine engines! Index of /lib

Quote Originally Posted by adrianpacurici View Post
    am cautat zilele astea un manual sa vad cum imi curat carburatorul de la un honda bf20 si am gasit un site f interesant..cine il mai doreste poftiti de va serviti Index of /lib/honda/manuals si site-ul principal Boatinfo - boat brochures and manuals for boats and marine engines! Index of /lib
    Foarte util manualul , mai ales ca am inteles ca Honda nu este deloc bine reprezentata ca service in Romania.
    Sper sa nu vorbesc cu pacat, fiindca spun din auzite ( eu am Yamaha ) .
    Ideea generala din discutiile cu proprietari Honda a fost urmatoarea : motoare foarte bune, service ioc !

P.S.
    Am mentionat asta si pentru a clarifica daca e o realitate sau ba . Poate ne spune o reprezentanta sau un service Honda .

Default Service HONDA MARINE si YAMAHA Outboards

Quote Originally Posted by Florio View Post
    Foarte util manualul , mai ales ca am inteles ca Honda nu este deloc bine reprezentata ca service in Romania.
    Ideea generala din discutiile cu proprietari Honda a fost urmatoarea : motoare foarte bune, service ioc !

P.S.
    Am mentionat asta si pentru a clarifica daca e o realitate sau ba . Poate ne spune o reprezentanta sau un service Honda .
    O lista de dealeri si service-uri autorizate HONDA MARINE o gasesti aici:
    Dealeri | HondaMarine.ro

Pe partea de service, cel putin pe zona TULCEA pot sa iti recomand service-ul nostru
    MOA Boats - Home | Moa Boats - Reparatii, service si intretinere motoare ambarcatiuni agrement

De asemenea, suntem dealer si service AUTORIZAT si pentru YAMAHA, partea de motoare marine (nu si motociclete, scutere si atv-uri).
    Si totodata si dealer si service autorizat pentru VOLVO PENTA si TOHATSU.

Ramane sa aprecieze clientii calitatea serviciilor prestate.

O zi buna in continuare!
    Last edited by hydrotech; 6 Dec 2011 at 05:28 PM. Reason: completare

Quote Originally Posted by hydrotech View Post
    O lista de dealeri si service-uri autorizate HONDA MARINE o gasesti aici:
    Dealeri | HondaMarine.ro

Pe partea de service, cel putin pe zona TULCEA pot sa iti recomand service-ul nostru
    MOA Boats - Home | Moa Boats - Reparatii, service si intretinere motoare ambarcatiuni agrement

De asemenea, suntem dealer si service AUTORIZAT si pentru YAMAHA, partea de motoare marine (nu si motociclete, scutere si atv-uri).
    Si totodata si dealer si service autorizat pentru VOLVO PENTA si TOHATSU.

Ramane sa aprecieze clientii calitatea serviciilor prestate.

O zi buna in continuare!
    Multumesc, e bine de stiut !

Senior Member mihaif99's Avatar
    Locația
    Bretagne Franta
    Posturi
    957

....motoare foarte bune, service ioc....
    Pai daca nu se strica, ce nevoie e de service?
    hehe
    Multumim de manuale!
    In alta ordine de idei, manualele pot fi consultate online, dar voi ati reusit sa le downlodati? Cum?
    As vrea sa dowmload cateva: Johnson portabile pina in 2001, Honda BF40-BF50, BF90, Yamaha F40, si alte cateva, petru referinte.

6.  

atunci daca imi permiteti..mergand pe ideea unui service care se respecta si care are niste preturi orientative macar... cat m-ar costa o curatare de carburator plus o revizie...schimbat uleiul motor si cel din grup? multumesc anticipat

Quote Originally Posted by adrianpacurici View Post
    atunci daca imi permiteti..mergand pe ideea unui service care se respecta si care are niste preturi orientative macar... cat m-ar costa o curatare de carburator plus o revizie...schimbat uleiul motor si cel din grup? multumesc anticipat
    Eu, personal, nu lucrez direct cu preturile de service. Ma ocup de magazinul de accesorii pentru ambarcatiuni, care este in alta locatie.
    Pot sa iti dau niste preturi doar orientative, din ce imi aduc aminte. Dar cel mai bine este sa intrebi aici:
    office@moaboats.ro
    sau 0240 535 186 SC MOA BOATS SRL

tarif manopera 15 euro/ora fara tva.
    un schimb de ulei motor, grup, filtru ulei, bujii + o inspectie generala, duce undeva la 1-1.5 ore
    curatat carburator - aprox 35-40 lei/carburator, in conditiile in care nu se schimba nici o piesa, doar se curata si se regleaza.
    2 carburatoare - 2 x 35-40lei etc.
    Depinde acum si ce se mai descopera la revizie.

In principiu cam aici s-ar situa preturile, dar cel mai bine este sa intrebi direct la service.

O seara buna in continuare!

aici gasiti manuale si pentru alte motoare

UNDE?
    M-ar interesa manual pt suzuki 2t 65 cp nu pentru reparatii dar macar pentru intretinere daca poate sa ma indrume spre un site anume !

P.S.
    Hai Vali facem noi service Honda, am aproape toate manualele

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Winch manual pentru trailer
    de nmmarine īn topicul Dealeri de Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 7 Sep 2011, 06:46 AM
  2. Carte navigare singlehanded free
    de Smokey īn topicul Resurse
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 4 Mar 2011, 08:46 PM
  3. software free Kayakfoundry 1.6.4. si cateva planuri
    de costas īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 19 Oct 2010, 04:02 PM
  4. Manual stitch&glue
    de Smokey īn topicul Planuri şi manuale de construcţie