nimic nu-i ca la carte dar nu m-am putut abtine

Daca era tragic, nici nu postam Catalin. O atitudine pedagogica ar fi fost sa ignor, ba chiar sa ma manifest inchizitorial daca cineva ar fi postat blasfemia asta :), dar veselia protagonistilor m-a molipsit si am incercat sa vad partea buna, ulterior am mai vazut ceva filmulete de-ale lor si am constatat ca au ceva tehnica.
Chiar vorbeam azi cu un prieten de caiac despre flood kayaking si in conditiile astea de seceta faceam o apologie a iesitului pe apa daca e viitura mai degraba decat deloc. Acum, cand Florin o sa vada filmul am sa mi-o iau pe wwro :)
 
:D

totusi, oamenii aia au ceva viata in ei.
La faza cu tunelul ala de beton, m-am gandit automat la Catalin. A insemnat ceva imagina aia, ca numai postase de mult.
 
Fools. Ca nu a murit nimeni a fost un mare noroc. Cel putin la al doilea pin-up, barbosul era sa o patzeasca, LIVE!

Trebuie salvat si prezentat drept exemplu asa-nu.

Cat despre tehnica, aiurea nu am vazut unul care sa fie in stare sa faca un roll. Sa citeasca rapidul mai inainte. O aiureala totala, mai mult cu spatele decat cu fatza.

Asta nu m-a impiedicat sa rad cu lacrimi. PCa filmele cu prosti, dar ceva mai rau! inclusiv dansul de la final, unde am simtit ca lesin.
 
N-as lua-o in tragic;baietii s-au distrat, asta e clar.mai au ceva filmulete pe tzeava unde demonstreaza cate ceva, unele filmari sunt facute pe acelasi rau si parca in aceeasi zi, si trec relativ usor si competent. Ma gandisem sa nu fi fost beti si sa se fi prostit la modul asta. :)
Oricum au ceva sange la asa temperaturi sa fie mai mult in apa cred ca si drysuit-uri aveau pe ei. Cat despre ras, asta m-a determinat sa pun link-ul
Si-apoi sa recunosc ceva; nu demult am facut o isprava asemanatoare dintr-un soi de plictiseala :)

Poate threadul trebuia sa se cheme nu faceti ca ei cum au colegii velisti dar nu puteam sa-i zic asa din motive de (c) si nici nu am vrut sa postez acolo sa nu amestecam lucrurile.
 
Daca era tragic, nici nu postam Catalin. O atitudine pedagogica ar fi fost sa ignor, ba chiar sa ma manifest inchizitorial daca cineva ar fi postat blasfemia asta :), dar veselia protagonistilor m-a molipsit si am incercat sa vad partea buna, ulterior am mai vazut ceva filmulete de-ale lor si am constatat ca au ceva tehnica.
Chiar vorbeam azi cu un prieten de caiac despre flood kayaking si in conditiile astea de seceta faceam o apologie a iesitului pe apa daca e viitura mai degraba decat deloc. Acum, cand Florin o sa vada filmul am sa mi-o iau pe wwro :)

Ohohooo :) ... NU stiu la ce Florini te gandeai, dar ma inscriu si eu pe lista lor, sa il aplaudam dar si chelfanim pe cel mai in verva promotor al padelatului "safety " in ape reci : Klimm :)

Nebunie mare in filmulet. E clar ca oamenii se distreaza, ii apreciez pentru ce cojones prezinta, padeland la temperaturile alea in conditii de rafting.
Ma ia si cu frison, gandindu-ma ca orice moment poate duce la o catastrofa. Probabil cunosc foarte bine rauletul, altfel nu ar intra printr-o tubulatura, unde intr-un curent turbat poti intalni FIERUL BETON, sau alte obstacole care sa te transforme intr-un dop uman al acelei conducte. Chiar si trecerea aparent facila peste acel podet s-a transformat intr-o capcana pentru caiac si om, in turbioanele si forta apei de dedesubt. Nimic vizibil, dar iata, o capcana letala. La fel, caiacul prins sub acel prag- cascada.
E foarte bine ca ai postat filmul, Klimm. Aduce amuzament, dar arata mai mult ce ar trebui sa insemne precautie. :)
 
Daca era tragic, nici nu postam Catalin. O atitudine pedagogica ar fi fost sa ignor, ba chiar sa ma manifest inchizitorial daca cineva ar fi postat blasfemia asta :), dar veselia protagonistilor m-a molipsit si am incercat sa vad partea buna, ulterior am mai vazut ceva filmulete de-ale lor si am constatat ca au ceva tehnica.
Chiar vorbeam azi cu un prieten de caiac despre flood kayaking si in conditiile astea de seceta faceam o apologie a iesitului pe apa daca e viitura mai degraba decat deloc. Acum, cand Florin o sa vada filmul am sa mi-o iau pe wwro :)

Pai nu este tragic. Dar este tragic-comic :)
 

Back
Sus