TUROMETRU CU HOURMETRU, FARA ALIMENTARE

- Tahometru cu hourmetru incorporat, cuplare inductiva.
- Nu necesita alimentare
- Ecran cu afisaj LCD
- Rezistent la umezala
- Inregistreaza timpul de lucru si afiseaza continuu turatia de functionare.
- Poate fi utilizat pe scarã largã, la o mare varietate de aplicatii: generatoare, masini de plivit, pompe de apa, diferite tipuri de motoare, motoare cu aburi, masini de tuns iarba, automobile, camioane, motociclete, vehicule diverse, utilaje de constructii, instrumente de masura etc.

In functie de aplicatia la care este folosit se poate monta in diferite moduri, conform schemei atasate.
TUROMETRU INDUCTIV, HOURMETRU INDUCTIV

PRODUCTIE CHINA

PRET : 147,00 LEI CU TVA
 

Atașamente

  • gy144b-1.jpg
    gy144b-1.jpg
    17.9 KB · Vizualizări: 84
  • FISA GY144B.jpg
    FISA GY144B.jpg
    83.4 KB · Vizualizări: 90
In final, dupa mult timp, turometrul inductiv montat pe motor Honda BF5.
Merge fain, motorul se tureaza pana la 5200 rpm.
Cu aceasta ocazie, am vazut ca turatia la relati era mult prea mare cca. 1600 rpm si am procedat in consecinta.
Un accesoriu foarte util pentru motarele mici.
 

Atașamente

  • 2013-06-25-164.jpg
    2013-06-25-164.jpg
    66.3 KB · Vizualizări: 81
  • 2013-06-25-165.jpg
    2013-06-25-165.jpg
    48.5 KB · Vizualizări: 90
  • 2013-06-25-166.jpg
    2013-06-25-166.jpg
    60.1 KB · Vizualizări: 63
Ultima editare:
Eu folosesc (la motor de barca 2 timpi/2 cilindri) tot un turometru inductiv, cu indicator de ore de functionare si indicator de interval de service.
L-am testat si pe motoare in 4 timpi (cu 1, respectiv 4 cilindri), cu setarea corespunzatoare a frecventei scanteilor per rotatie.

Daca e cineva interesat, pot vinde modelul asta cu 80 de lei bucata.

E cel din imaginea de mai jos:
pl656633-lcd_inductive_tiny_tach_hour_meter_for_small_engines_rl_hm011.jpg


p.s. produs (evident) in China :)
 
La un motor de 25 hp 2 timpi ar fi ok ?

Sigur ca da. Functioneaza cu orice motor pe benzina. Stabilirea turatiei se face prin detectarea impulsurilor electrice catre bujii.

Pentru ca ma intrebase cineva, voi atasa si poze cu prospectul turometrului. Pozele sunt facute cu un gopro, asa ca sunt cam neclare, dar cred ca se intelege scrisul.

GOPR0294.jpgGOPR0295.jpg
 
Eu folosesc (la motor de barca 2 timpi/2 cilindri) tot un turometru inductiv, cu indicator de ore de functionare si indicator de interval de service.
L-am testat si pe motoare in 4 timpi (cu 1, respectiv 4 cilindri), cu setarea corespunzatoare a frecventei scanteilor per rotatie.

Daca e cineva interesat, pot vinde modelul asta cu 80 de lei bucata.

E cel din imaginea de mai jos:
pl656633-lcd_inductive_tiny_tach_hour_meter_for_small_engines_rl_hm011.jpg


p.s. produs (evident) in China :)

doresc sa cumpar si eu unul ,, livrare cu posta romana plata ramburs se poate ? aranghelovici mario 0745457515
 

Back
Sus