acte necesare inmatriculare motor barca

Buna seara!Poate sa-mi spuna si mie cineva care a inmatriculat barca +motor ce acte a avut ?Am inteles ca la motor trebuie certificat de conformitate as avea de unde sa iau unul dar de motor suzuki 50 cp 4t iar motorul meu are 65 cp 2t se uita cineva la motor in caz ca desenez pe capac un 50 in loc de 65 ?are serie ceva ca nu ma pricep deloc dar mi-am luat barca si acum trbuie sa o si inmatriculez sa fiu legal NU?Multumesc pentru eventuale raspunsuri!
 
Pai in principiu se vede de la 50 de metri cu ochiul liber difrenta intre un 2t si un 4 t, cel putin pentru cei care cunosc. Altfel, are poansonat tipul de motor seria si alte cateva date de identificare. Poti picta pe el ce doresti, in felul acesta nu poti deruta deacat persoane care nu au atingere cu fenomenele nauitce, ci sunt doar admiratori. Noi anul trecut, nu mai stiu daca am si pozat, am fazut la Mahmudia un motor cat mine de mare pe care statea frumos scris 90. Ce era acolo, o barca de braconier cu un 300 sau 250 cai cosmetizate pentru ochi. Mai mult motorul ala de 56cp este rar intalnit, foarte greu sa il confunde cineva cu 50cp patru timpi. La Bucuresti, nu trebuie sa vada barca in toate cazurile, (intelegi tu), dar trebuie la dosarul de inmatriculare poze cu ea in toate cazurile. Mai departe sa spuna cine are mai multe detalii exacte despre subiect.
 
intra pe siteul RNA.ro acolo gasesti informatii si daca nu te descurci, la sectiunea contact au si numere de telefon ... sunt foarte amabili si raspund calm la toate intrebari ...
 
Multumesc mult pentru raspunsuri dar ma intereseaza cineva care s-a DESCURCAT ca nu are toata lumea acte in regula si barci inmatriculate sunt o gramada trebuie sa gasesc ceva sa ma descurc si eu.Stima!
 
alin77eu daca te pricepi si ai cunostinte despre inmatriculare mai spune-ne si noua cate ceva ce acte sunt necesare pentru inmatriculare barca si motor care este dinainte de 2000.Multumesc oricum.
 

Back
Sus