Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 11 to 20 of 139

Topic: Marea sete

Quote Originally Posted by remyx View Post
    Cum e cu comanda cartii ? Vreau si eu una, dar nu prin Posta Romana. Astia in loc sa mi-o aduca unde o comand ma pun sa ma duc eu sa o ridic de la un oficiu postal si acolo sa le arat buletinul cu adresa ceea ce e imposibil, eu fiind putin nomad

Deci, ce solutii avem ?

Pentru Bucuresti si imprejurimi, volumele au sa fie ridicate de la mine, ocazie cu care o sa ne revedem .

Salut. Vreau sa cumpar si eu un volum, unde gasesc in Constanta?

Incerc sa raspund la toate intrebarile explicand cum am gandit distributia. Momentan cartea se afla in tipografie si va fi gata in primele zile ale lui februarie. Indraznesc sa spun ca volumul se poate cumpara cu doar 12 lei. Deoarece suntem o comunitate relativ mica, organizandu-ne, putem scapa de cheltuielile de distributie. Ideea este ca cei ce doresc cartea sa completeze formularul de comanda (care poate fi accesat aici: Marea Sete, de Dorin Chis ). Centralizand aceste comenzi, voi expedia in anumite orase colete, de unde cei ce au comandat pot sa ridice volumul. Deocamdata e sigur ca unul din colete va fi expediat la Bucuresti, la Florio caruia-i multumesc pentru acest ajutor. Din pacate, cei ce locuiesc "izolat" nu pot beneficia de aceasta facilitate si vor trebui sa suporte cheltuieli de expediere (prin Posta Romana sau curier - e bine sa specificati in formular la observatii)
    Deoarece coletele vor fi expediate direct de la tipografie, nu pot acorda autografe, dar ... Imi doresc foarte mult sa pot organiza lansari de carte in TOATE aceste orase in care exista un grup mai maricel de barcaholici, atat pentru a ne intalni in carne si oase, cat si pentru a prezenta proiectia video "Romani in Marea Caraibelor" ce ilustreaza experienta mea in urma calatoriei la bordul yachtului Promise Kept (cu siguranta voi face asta in Oradea, Bucuresti si Timisoara si imi doresc sa ajung in Cluj si Galati). Desigur, cu acest prilej pot sa acord autografe tuturor doritorilor Pentru cei carora le trimit cartea direct prin posta, nu e nici o problema sa dau autografe (ii rog pe cei ce doresc autograf sa specifice in comanda in campul "Alte observatii").
    Life in colour!

Junior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    5

Salut, felicitari pentru aceasta carte!
    Urmaresc cu placerea scrierea ta din celelalte post-uri (despre coborarea pe Mures).
    Doresc sa particip la lansarea cartii tale in Bucuresti si sa obtin un exemplar al cartii (am lansat comanda).
    Multumesc,

Quote Originally Posted by citizen M View Post
    Salut. Vreau sa cumpar si eu un volum, unde gasesc in Constanta?
    Incepand din februarie, la Constantin.
    Life in colour!

6.  

Quote Originally Posted by Sibo View Post
    Salut, felicitari pentru aceasta carte!
    Urmaresc cu placerea scrierea ta din celelalte post-uri (despre coborarea pe Mures).
    Doresc sa particip la lansarea cartii tale in Bucuresti si sa obtin un exemplar al cartii (am lansat comanda).
    Multumesc,
    In Bucuresti voi incerca sa fac lasarea pe perioada Salonului nautic (preconizez ca duminica, 26 feb). Oricum, voi posta detaliile din timp, pe acest thread.
    Multumesc pentru interes!
    Life in colour!

Quote Originally Posted by DoiNomazi View Post
    Felicitari! Poate o gasim si noi in vara.
    Cu siguranţă!
    Life in colour!

Ce pesimist esti Sau poate din cea de a doua editie?

Quote Originally Posted by CrocodiluDiluDilu View Post
    In Bucuresti voi incerca sa fac lasarea pe perioada Salonului nautic (preconizez ca duminica, 26 feb). Oricum, voi posta detaliile din timp, pe acest thread.
    Multumesc pentru interes!
    Foarte tare! Excelent! Un motiv in plus sa venim pe acolo ! Insa duminica e cam varza, toti isi strang catrafusele pana in 12.00. Cel mai potrivit ar fi sambata.
    Gānduri bune, vāntul bate pentru toţi la fel !
    http://www.youtube.com/watch?v=bSPLh...SySZBg&index=1

Quote Originally Posted by gvincentiu View Post
    Foarte tare! Excelent! Un motiv in plus sa venim pe acolo ! Insa duminica e cam varza, toti isi strang catrafusele pana in 12.00. Cel mai potrivit ar fi sambata.
    Se spune că "Dumnezeu īţi dă, dar nu-ţi bagă īn traistă". Cei ce-şi doresc, trebuie să facă sacrificii (īn trecut se jertfeau berbeci etc. ). Revenind la "oile" noastre, depind īn totalitate de cei ce-mi vor asigura logistica (sala, proiector etc.). Dar īn măsura īn care voi reuşi, voi ţine cont de sugestia ta.
    Life in colour!

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Nu-i pe apa, da e cu sete!
    de DanutzaZpr īn topicul Organizări īntālniri și ieșiri pe apă
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 26 Oct 2011, 09:08 PM
  2. Sailing in Marea Ionica
    de wulkie īn topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 25 Oct 2011, 11:14 PM
  3. Grecia - Marea Ionica