Cine stie : Parcare masina in Atena langa marina ...

Salut,

Ne-am apucat sa punem la cale un charter in Grecia in primavara asta si printre problemele carora trebuie sa le gasesc rezolvare este si asta :

Unde pot lasa masina in Atena ? Evident : in siguranta, ieftin (gratis :iupi:), aproape de marina, poate sa fie si la soare ca nu e inca prea cald ....

Anul trecut am lasat-o in Volos chiar langa marina, intr-o parcare "adhoc" parasita si nu au fost probleme. Insa Atena nu e Volos cum nici Bucuresti nu e Giurgiu... (asta e din putzu' gandirii).

Sigur printre noi au mai fost care au facut charter din Atena asa ca astept sugestii.

Merci,

Remi
 
Pai marina din Athena nu are parcare? Oamenii aia de vin la barcile lor "unde se parcheaza". Intereseaza-te, poate este o solutie.
 
Intreaba-i pe cei de la firma de charter, poate au locuri de parcare ei in marina, sau pur si simplu acolo sunt locuri pentru asa ceva.
 
atena

Remi, am un prieten stabilit de mult in atena, mai vb la tel. Pe ce data vreti sa fiti acolo?
 
Cam tarziu insa e bine de stiut: parcarea din marina Alimos este gratuita insa e bine sa nu lasati masina in parcarea mare (cea de la intrare) pentru ca e posibil sa o gasiti descompletata. Desi parcarea de la intrare este foarte mare si mai mereu goala, din cauza faptului ca sunt o multime de leandri infloriti sutii de prin Atena pot opera in voie. Cel mai bine e sa o lasati in parcarea din fata birourilor marinei (acolo sunt si birourile celor de la port-police) sau intr-un loc cat mai vizibil pe aleea principala (in apropiere sau in parcarea discotecii).

P.S. Si inca un sfat prietenesc: verificati faptul ca pompa de diesel este pe 0 atunci cand vin cei de la diesel sa faca plinul la final. Au un stil foarte grecesc de a umfla nota .... :cool:
 
Sunteti in Grecia si nu stiti daca aia se paruie sau nu in piata Syntagma ??? In cazul in care vreti sa beti in liniste un Mythos rece in zona respectiva ... iata un link beton !!
Live from Syntagma

:sail:
 
Eu te ajut cu parcarea in fata blocului meu la doar cateva statii de tramvai,mai precis in cartierul Kaminia la trei statii de stadionul Olimpiakos.
 

Back
Sus