La copca pe Lacul Brates

Salut!
Sunt din Braila si nu am fost pana acum pe lacul Brates. Din cauza ghetii care ocupa o mare parte din Dunare nu pot trece cu bacul la Braila asa ca sunt in cautare de balta pe malul stang al Dunarii. Vreau sa stiu daca are rost sa merg acolo, daca e balta administrata sau publica (cu taxa sau fara), daca e inghetat si daca imi recomandati "expeditia". Multumesc :)
 
In principiu noi mergem cu barcile, fiind un topic al pasionatilor de barci. Daca ai ca pasiune pescuitul incearca si tu pe un forum al pescarilor, cred ca stiu mai multe. Daca vrei sa te dai cu barca sau sa te plimbi pe Brates este foarte frumos, dar trebuie sa astepti sa se topeasca gheata. Si noi, unii dintre noi asteptam acelasi lucru. Ca sfat intra pe capcompas si da-i un mesaj administratorului. El stie foarte bine Bratesul. Daca ajungi pana acolo eu totusi iti urez "fir intins" sau "cacat in traista" cum se mai ureaza la pescar.
 
Ultima editare:
parca la vanatorii era ''caca in traista''
la pescari de copca''fir intins si vezi unde tii ramele sa nu inghete''
 
@Ada-Kaleh fiind in categoria "Discuţii pe uscat - Orice altceva înafară de bărci" m-am gandit ca e locul potrivit pentru o astfel de intrebare. Dar na, imi cer scuze ca am postat in locul nepotrivit. Numai bine.
 
Doamne Fereasca, nu am zis ca este ceva nepotrivit, chiar ti-am spus si cum sa afli informatia, din sursa sigura. Scuze se accepta dar nu sunt necesare, nu ai gresit cu nimic. Daca esti pescar bun putem sa facem echipa, noi te plimbam cu barca, tu ne produci papa si Legendarul pregateste meniul. Dar trebuie sa prinzi consistent ca de obicei echipa este mare.
 

Back
Sus