Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 31 to 34 of 34

Topic: Salonul Nautic Bucuresti: 29 februarie - 4 martie

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by gvincentiu View Post
    Pana si arhicunoscutul Bucuresti are o alta față văzută prin ochii lui CDD.
    Hihi...ca sa vezi Bucurestiul trebuie sa indeplinesti mai multe conditii... Una dintre ele, cred ca este :
    -Sa nu fii bucurestean ! )

...Cat despre concertul instructiv-educativ de jazz, de la Ateneul Roman, din cadrul proiectului "Clasic e fantastic", are valoare didactica deosebita. Realizatorii proiectului l-au si postat pe Youtube. Dati-mi voie, sa le multumesc pe aceasta cale !

http://www.youtube.com/watch?v=czc1Ps-5LF8

Filmul este integral, si dureaza o ora si 16 minute. "Magia" incepe dupa introducerea, care a durat primele 10 minute.
    Last edited by Delafluviu Guzi; 8 Mar 2012 at 01:21 AM.

Default Salonul nautic - partea a 2-a

Prima vizită a fost la standul Yacht Club Regal Român, unde am fost întâmpinaţi de Constantin Lascu şi Cristi Calotă. Despre produsele promovate acolo am să revin cu un post special.

Vecinii lor făceau reclama unui sistem de velă pentru caiace:

Mai departe am remarcat o iolă drăguţă dar cam scumpă (cam 3000Euro)

Au urmat uimitoarele canotci deja cunoscute, insa prezentate aici cu variante în ceea ce priveste designul scaunelor.

Cam greu să te dezlipeşti de minunăţiile astea însă urma standul lui Cătălin - Bărci în bagaje, şi cum bagajele erau desfăcute, am văzut acolo câteva lucruri care m-au atras. În primul rând acest frumos Kleper!!!

Apoi senzationalele Hapy Cat de la Grabner, cu care vreau neapărat să mă dau şi eu la vară. De n-ar fi atât de scumpe ... (4300Euro, ba si 5300!!!)

Tot la acest stand am vazut la caiacele din plastic, niste capace cu balama si două manete de închidere, foarte practice: dragoste la prima vedere. Putem face şi noi la fel la caiacele noastre din placaj, am retinut ideea, chiar dacă am omis să trag o poză.
    Ce am mai văzut la acest stand? Multe, multe caiace, canoe si barci gonflabile, chiar daca nu pe dimensiunea unor bagaje obisnuite.

Mi-a plăcut mult standul ăsta, după mine, de departe cel mai preţios (impresie subiectivă, desigur, de caiacist nu de yachtman).
    Au urmat o serie consistentă de bărci cu motor, pentru ochiul neinteresat, toate la fel.

Apoi standul de la Hibiscus, cu niste bijuterii:
    o padela de 1100 lei, făcută din pufuleţi.

Sau acest Brittany pe care nu cred să existe cineva care să nu vrea să-l aibă

Am plecat cu greu mai departe si iată în sfârşit un velier!

Fireşte că nu v-am arătat tot! Mai erau multe standuri cu ace brice şi carice, motoare, inclusiv un stand cu vinuri ce s-ar asorta bine cu marea. Închei cu încă două bărcuţe.

Na, cam asta a fost.
    Life in colour!

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Unora le place jazzul...

Linkul urmator duce la un set de fotografii, de la spectacol, ale unui fotograf profesionist Cosmin Bararu...
    Facebook
    Last edited by Delafluviu Guzi; 8 Mar 2012 at 08:34 PM.

Default Scurtă istorie

Am promis ca voi reveni cu detalii privind standul Yacht Club Regal Român, la Salonul Nautic. Au existat pe masa standului câteva publicaţii interesante, după părerea mea prea uşor ignorate de cei ce au trecut pragul Salonului.
    Una dintre ele (formidabilă, pe care am tinut sa o citesc inainte de a-i face prezentarea) este "o scurtă istorie" a însăşi YCRR, apărută în 2010 prin efortul Editurii YACHT CLUB ROMÂN, cu sprijinul Popoviciu Niţu & Asociaţii.

Un filosof al erei Meiji a spus odată: "cunoaşterea fără iubire este ca un ecou gol. Cel care trebuie să ţină o predică despre grâne şi vite, nu este un sfânt, ci un fermier care le iubeşte". Dacă noi iubim navele şi marea, avem datoria de a nu uita faptele înaintaşilor, mai mult, de a le aduce la lumină, căci ele sunt sursele noastre de inspiraţie şi de putere. Vă invit să procuraţi această carte pentru care felicit nu doar autoarea (Carmen Irene Atanasiu), ci şi editorul care a decis tipărirea ei.
    Life in colour!

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Alte topicuri asemănătoare

1. Intalnire la Salonul Nautic
    de Admin în topicul Organizări întâlniri și ieșiri pe apă
    Răspunsuri: 162
    Ultimul post: 7 Mar 2011, 02:36 PM
  2. Salonul Nautic Internatonal Bucuresti : 23-27 feb 2011
    de gvincentiu în topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 25 Nov 2010, 12:58 PM
  3. Invitatie gratuita la Salonul Nautic!
    de yachting pleasure în topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 95
    Ultimul post: 7 Mar 2010, 01:27 AM
  4. Salonul Nautic
    de Smokey în topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 30 Jul 2009, 05:43 PM
  5. Delta Dunarii martie 09
    de Oops în topicul Poze
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 5 May 2009, 09:17 PM

Tags for this Thread