Chestionare - teste grilă

Admin

Administrator
Dragi barcaholici,

Vă propun o nouă activitate pe site şi anume teste grilă sau chestionare, cum doriţi să le numiţi.

Le puteţi accesa din bara de meniu sau direct de aici: http://www.barcaholic.ro/vbquiz.php

Scopul imediat al acestor chestionare este de a ajuta pe cei care doresc obţinerea certificatelor de conducător de agrement clasa D şi C să-şi testeze cunoştinţele înainte de examenul de la căpitănie. Bineînţeles, o reîmprospătare a cunoştinţelor nu strică nimănui b-) Pe termen lung intenţionez să mai adaug cu ajutorul vostru şi alte teste interesante, nu neaparat cu finalitate legislativă, de exemplu bune practici de siguranţă în caiac, cunoştinţe despre anumite zone de navigaţie, protecţia mediului, etc.

Momentan am introdus aproape jumătate din setul de teste pentru RND, lucrez deja de câteva săptămâni la ele şi n-am mai avut răbdare ... :p Primele teste sunt doar cu texte, ultimul e cu poze :D

Doresc să subliniez clar şi răspicat că întrebările prezente acum reprezintă munca şi viziunea mea personală, nu sunt teste copiate de niciunde, nu le am de la ANR, nu reprezintă poziţia lor oficială, nu le am nici de la colaboratorii ANR sau şcolile de navigaţie. Pur şi simplu am luat fiecare paragraf din RND şi am născut o întrebare care să testeze respectivul fragment. Unele întrebări sunt mai puerile, altele sunt evidente, după timpul şi priceperea mea ...

Personal voi continua cu noi teste, dacă doreşte cineva să mi se alăture e binevenit!

Dacă observaţi neconcordanţe în întrebări-răspunsuri vă rog să mi le semnalaţi. De asemenea, mecanismul de "examinare" nu e cel mai reuşit din lume (de ex. nu amestecă întrebările), dar voi încerca să-l înbunătăţesc în timp.

Sper să vă folosească!
 

Back
Sus