Locuri pentru achizitii accesorii

Putine produse si cele care sunt nu au preturi.Astept o varianta mai buna.
Momentan mi-am gasit furnizor de accesorii si sunt multumit asa ca nu ma grabesc.
 
magazin online de accesorii

am facut si eu magazinul de accesorii. mai este de lucru putin la el, dar in parte este functional, iar majoritatea produselor sunt in stoc. astept sugestiile voastre si idei de imbanatatire.

adresa este www.barci-motoare.com
 
am facut si eu magazinul de accesorii. mai este de lucru putin la el, dar in parte este functional, iar majoritatea produselor sunt in stoc. astept sugestiile voastre si idei de imbanatatire.

adresa este www.barci-motoare.com

Salut Romica, misto oferta, dar daca poti, mai baga mai multe chestii mai ieftine pentru toata lumea, mai ales accesorii, ca aia de la Proboats prea se lacomesc.

Mai sunt produse care nu au suficiente detalii. Eu de exemplu n-am gasit date tehnice la motoarele electrice, ma interesa consumul in amperi, puterea in wati, si eventual diagrame de consum cu baterie deep-cycle, fiindca e irelevant ce scrie la motorul Maxxum "pana la de 5 ori mai mult va tine bateria" fara date concrete. Pentru un caiac in Delta e vital sa-ti cunosti autonomia, mai ales cand ai de urcat in amonte.

Pretul la rezervoarele portabile e valabil si la cel de 12 si la cel de 25 de litri? Ce dimensiuni au baloanele de acostare? Cat platesc pe transport daca vreau de exemplu o ancora si 4 baloane de acostare? Ce procent din pret il reprezinta vama la motoarele Mercury? Cam astea sunt intrebarile care-mi vin in minte la prima vedere a site-ului, care dupa parerea mea e reusit grafic si usor de utilizat.
 
Motorasul meu electric, made in China, e de 200w, papa 17A la full speed [asta e 2.7 kn cu doi oameni in barca daca nu bate vintul din fata], cred ca e echivalentul lui 24 lbs trust. Folosit la pastrav pe Pupuke. O baterie de 40Ah, veche, tine cam 3 ore la 1/2 de putere.
 
Spasiba Svejk, acum ma informez si eu despre conversia lbs-hp sau lbs-W, am gasit o gramada de informatii contradictorii, plus un FAQ pe site-ul Minn Kota plin de intrebari de americani cretini :D. Pana la urma care e conversia exacta lbs-W, Romica?
 
Salut Romica, misto oferta, dar daca poti, mai baga mai multe chestii mai ieftine pentru toata lumea, mai ales accesorii, ca aia de la Proboats prea se lacomesc.

Mai sunt produse care nu au suficiente detalii. Eu de exemplu n-am gasit date tehnice la motoarele electrice, ma interesa consumul in amperi, puterea in wati, si eventual diagrame de consum cu baterie deep-cycle, fiindca e irelevant ce scrie la motorul Maxxum "pana la de 5 ori mai mult va tine bateria" fara date concrete. Pentru un caiac in Delta e vital sa-ti cunosti autonomia, mai ales cand ai de urcat in amonte.

Pretul la rezervoarele portabile e valabil si la cel de 12 si la cel de 25 de litri? Ce dimensiuni au baloanele de acostare? Cat platesc pe transport daca vreau de exemplu o ancora si 4 baloane de acostare? Ce procent din pret il reprezinta vama la motoarele Mercury? Cam astea sunt intrebarile care-mi vin in minte la prima vedere a site-ului, care dupa parerea mea e reusit grafic si usor de utilizat.


o sa incerc sa pun cat mai multe produse. mi-a luat mult timp setarea magazinului, iar acum in masura timpului disponibil introduc detaliile. sper ca pana la sfarsitul anului sa ajung la peste 1.000 de produse (ideal ar fi 2-3.000)

acolo unde sunt disponibile mai multe dimensiuni, modele, pe pagina produsului ti se va solicita sa alegi intai dimensiunea si pretul va fi corectat automat (pretul afisat este cel de baza, iar atunci cand se alege o dimensiune mai mare, pretul creste corespunzator).

daca-mi aduc bine aminte costurile de transport ar fi de cca 7 eur (trimitere prin fan courier cu plata prealabila prin banca), 20 eur (trimitere fan courier cu plata ramburs) si gratuita pentru comenzile mai mari de 300 euro. o sa le detaliez in pagina de conditii, dar mai dureaza putin

motoarele mercury (ca de altfel toate celelalte produse) au afisate preturile finale cu toate taxele incluse. ca fapt divers, taxa vamala este de 1,7 % si acciza de 5, 7 sau 9% in functie de putere.

mai sunt ceva probleme la mesaje (multe dintre ele in engleza) ce trebuiesc corectate, dar in principiu este ok. 90% dintre produse sunt pe stoc iar restul vin in decurs de maxim 2-3 saptamani (exceptie facand barcile)
 
Spasiba Svejk, acum ma informez si eu despre conversia lbs-hp sau lbs-W, am gasit o gramada de informatii contradictorii, plus un FAQ pe site-ul Minn Kota plin de intrebari de americani cretini :D. Pana la urma care e conversia exacta lbs-W, Romica?

n-as baga mana in foc dar din ce stiu un motor de 70 lbs este echivalentul unui cal putere, cele de 30 lbs fiind sub 1/2 cp.
 
o sa incerc sa pun cat mai multe produse. mi-a luat mult timp setarea magazinului, iar acum in masura timpului disponibil introduc detaliile. sper ca pana la sfarsitul anului sa ajung la peste 1.000 de produse (ideal ar fi 2-3.000)

Ar fi bine, ca lumea deja cauta asa ceva, chiar si in ciuda crizei cred ca vei avea destui clienti.

motoarele mercury (ca de altfel toate celelalte produse) au afisate preturile finale cu toate taxele incluse. ca fapt divers, taxa vamala este de 1,7 % si acciza de 5, 7 sau 9% in functie de putere.

Deci sunt facute in Europa? (desi nu cred, gama Verado e produsa in State, undeva in Wisconsin). Din ce stiam, vama la produsele din State era de 30%, pe vremea cand voiam sa-mi iau Harley...

mai sunt ceva probleme la mesaje (multe dintre ele in engleza) ce trebuiesc corectate, dar in principiu este ok.

Daca ai nevoie de tradus, davai menia ca le traduc eu :). Oricum, ai nevoie de descrieri la mai multe produse, poate le facem impreuna in timp daca esti de acord.

n-as baga mana in foc dar din ce stiu un motor de 70 lbs este echivalentul unui cal putere, cele de 30 lbs fiind sub 1/2 cp.

Lasa ca ma mai informez si gasim noi conversia exacta. Ideea e sa stie omu' exact ce autonomie are cu o baterie de un anumit amperaj, fie ca e pescar, caiacist sau se da cu hidrobicicleta :).
 
Deci sunt facute in Europa? (desi nu cred, gama Verado e produsa in State, undeva in Wisconsin). Din ce stiam, vama la produsele din State era de 30%, pe vremea cand voiam sa-mi iau Harley...

motoarele mercury sunt produse in state, japonia sau china depinzand de modele. verado sunt produse doar in state.

odata cu intrarea in UE, taxele vamale au fost aduse la nivelul celor din uniune. in romania se mai plateste in plus acciza (fiind considerate produse de lux), insa nu la un nivel inacceptabil. se pare insa ca va fi marita odata cu modificarile codului fiscal.
 
Scump

Scump doamna,scump!Scump draga Romica.M-am uitat peste preturi si sunt cu mult mai mari fata de furnizorul meu si asta fara discount-ul pe care il am in functie de valoare.De exemplu:
-para de amorsare cu furtun care are pretul de 96.43 ron cu tva ,eu am gasit la pretul de 45.30 ron cu tva ;
-ancora umbrela care este cu tva 146,58 eu am gasit la 111.98 cu tva;(cu reducere
-rezervor 12 litrii care este cu 157.50 eu am gasit cu 77.81; (cu reducere)
-rezervor 22 litrii care este 213.78 eu am gasit cu 97.04 cu tva;(cu reducere)

Parerea mea este ca preturile sunt incomparabile pentru ca diferentele de pret sunt mult prea mari iar ce nu este in stoc ajunge in maxim 10 zile.
Succes!
 
Ultima editare:
huh?Pe mine ma intrebi?Nu am mailul tau....Despre ce vorbesti?Pur si simplu am facut o comparatie de pret cu cele de pe site-ul tau si preturile de la furnizorul din Constanta.Preturile de pe site sunt ale tale si iti doresc sa vinzi cat mai mult.Eu nu am firma si imi iau pentru mine si prieteni de la acel furnizor de care sunt multumit.
 
Ultima editare:
dap. ciudat ca astazi am primit cateva mailuri insistente de la "furnizorul" tau care nu pricepea ca am motivele mele sa nu cumpar accesorii de la ei.

pura coincidenta, nu-i asa?

eu zic ca-i mai bine sa-si vada fiecare de business-ul lui si sa nu se mai uite in ograda celuilalt. si eu pot aduce rezervoare de 10-12 euro, dar crede-ma ca nu-i o afacere sa schimbi 50% pe banii tai din cauza defectelor.
 
PRETUL CEL MAI BUN!

Hmmm..depinde!nu am avut nici o problema cu nimic pana acum si un rezervor de 10-12 euro nu are nici o problema..daca spui asta inseamna ca inca nu cunosti accesorii .Adik e bine sa dai in loc de 12 euro, 35 de euro pe un rezervor de 12 litrii?ce justificare e asta?Acum serios...eu nu te cunosc asa ca nu am nimic cu tine.Ca toata lumea caut pretul cel mai bun pentru orice as cumpara si preturile de pe site-ul tau sunt mari.Daca cineva vrea sa cumpere atunci foarte bine pentru ca pe mine nu ma incurca cu nimic.
 
uite datele celui care se ocupa:

Tel :0241-691232/692232
Fax :0241-545351
Mobil :0742 099003- Claudiu
e-mail:claudiu.nicolescu@suszi.ro
Firma este din Constanta.
 
am deschis eu un magazin cu accesorii pentru barci

Vezi la www.marine-shop.ro si poate este ceea ce cauti;
daca ti-ai gasit ce cauti, vezi linkul cu catalogul interactiv, si tot ceea ce vezi acolo ( daca nu le am pe stoc) le poti avea in max 1 saptamana.

Ahoi
AB
 
accesorii pentru barci

Va multumesc pt. promptitudine.Stiam si eu de ceva magazine prin Tulcea.Pe mine ma interesau ceva magazine de prin Romania pentru ca ma gandesc ca din afara m-ar costa mult transportul.Aduse din afara platiti mult transportul?Am aflat insa de o firma din Constanta care face importuri din Grecia de accesorii la preturi bune(ink nu stiu cat de bune sunt) si chiar am obtinut si un numar de telefon.Din cate am aflat nu au legatura cu cei din piatza Ovidiu-Lalizas.O sa sun sa aflu si o sa va tin la curent.

Incercati aici www.marine-shop.ro
 
magazin accesorii

votez pentru magazinul http://www.marine-shop.ro
de un an de zile cumpar accesorii de acolo si nu s-a intamplat vreo data sa nu gasesc pe stoc ce am dorit. ceea ce este mai important este de fapt echipa tehnica din spatele magazinului care va raspunde prompt oricarei solicitari privitoare la instalare inclusiv onsite.
 

Back
Sus