Locuri pentru achizitii accesorii

Voi de unde va cumparati accesoriile pt. barci?Ma refer la orice..de la simpla inoxaraie pana la lumini si solutii de curatare etc....
Ce recomandati?
 
La Budapesta sunt 2 magazine, se gasesc si accesorii de veliere - intinzatori, raiuri, cablu pt sarturi si straiuri, Norseman, parame de scote si fungi... Mai vinde si Spat-ul la magazinul din GL de langa biserica Precista, in general accesorii pentru barci cu motor. Ce te intereseaza exact? Iti pot obtine ceva preturi, cand mai trec pe acolo.
 
Exista un magazin de maruntisuri si in Constanta , la iesirea din piata Ovidiu ( era in 2008 ) , in principal cu articole ale firmei Lalizas . Apoi , cele mai apropiate magazine de Romania sunt la Balchick si Varna . Pentru lucruri speciale ( echipamente mai sofisticate , vele , sau orice altceva necesita consultanta la achizitie ) va invitam sa ne contactati .
 
Exista un magazin de maruntisuri si in Constanta , la iesirea din piata Ovidiu ( era in 2008 ) , in principal cu articole ale firmei Lalizas . Apoi , cele mai apropiate magazine de Romania sunt la Balchick si Varna . Pentru lucruri speciale ( echipamente mai sofisticate , vele , sau orice altceva necesita consultanta la achizitie ) va invitam sa ne contactati .

In Tulcea mai sant cateva, din care doua pe faleza si un al treilea, cel mai aprovizionat, la 200 m pe strada din spatele scenei.
 
Am gasit un magazin online in Budapesta: http://www.marina.hu/webshop/index.php

Multumesc pentru link, Gigi. Din pacate, Google nu are si limba maghiara la unelte lingvistice. M-am uitat pe produsele magazinului, sunt ok, dar multe mi se par mai mult mofturi. E bine aprovizionat, dar foarte scump (cel mai amarat intinzator M5 costa 100 ron, pe cand la un magazin din Budapesta era 30 ron). Avand in vedere preturile mari, eu am sa raman la solutia bricolajului acolo unde se poate, mai ales ca azi se gasesc de toate, si un strungar bun iti rezolva mult mai ieftin problemele.
 
Mersi

Va multumesc pt. promptitudine.Stiam si eu de ceva magazine prin Tulcea.Pe mine ma interesau ceva magazine de prin Romania pentru ca ma gandesc ca din afara m-ar costa mult transportul.Aduse din afara platiti mult transportul?Am aflat insa de o firma din Constanta care face importuri din Grecia de accesorii la preturi bune(ink nu stiu cat de bune sunt) si chiar am obtinut si un numar de telefon.Din cate am aflat nu au legatura cu cei din piatza Ovidiu-Lalizas.O sa sun sa aflu si o sa va tin la curent.
 
pentru cei interesati, puteti cere un catalog si lista de preturi de la allpa. eu aduc aproape lunar accesorii pentru service si mai pot adauga accesorii si pentru altii.
 
pretul de retail este acelasi cu cel din olanda. eu am un discount suficient sa acopar cheltuielile de transport si sa-mi ramana ceva, dar trebuie ca valoarea comenzilor sa depaseasca 1.000 eur, altfel transportul depaseste procentul luat in calcul
 
Romica da mai multe detalii despre comenzile pe care le faci,si locatia unde le aduci.O lista de preturi ai?Am sunat la numarul celui din Constanta si am aflat ca firma face importuri periodic si la prima vedere preturile nu ar fi exagerate luand in considerare preturile practicate de magazinele de specialitate de pe la noi.Va dau numarul si va interesati daca vreti sa va faceti o parere. -0742099003 -Dl. Claudiu
 
cine-i interesat sa-mi dea pe mail o adresa postala si le trimit catalogul si lista de preturi. eu am birouri la bucuresti si tulcea, dar in principiu se poate trimite prin posta oriunde in tara.

probabil ca o sa pun pe site ceva accesorii (care-s deja pe stoc) sau o sa fac un magazin virtual, dar mai dureaza putin, insa pana atunci mai fac din cand in cand comenzi pentru mine si colaboratori.
 
Treaba buna

Produsele sunt din Grecia de la Eval www.eval.gr si am inteles ca cei cu care am vorbit la telefon din Constanta sunt distribuitori pe aici pe la noi.Preturile sunt destul de bune din cate am vazut si catalogul este mai mult decat complet.Mai postati ceva pareri ca sa avem toti de unde alege.Mersi!!!
 
Produsele de la Eval sunt distribuite de SC SUSZI SRL va pot da telefonul unui amic de al meu de acolo daca vreti.

Daca vreti inca o alternativa va pot spune ca si noi aducem tot ce inseamna componente si accesorii pentru barci sau yachturi. Daca va intereseaza ceva anume imi puteti scrie prin privat mesage sau la adresa: romania@sailmarine.eu.

Cu respect

Alex
 
[QUOTEAm aflat insa de o firma din Constanta care face importuri din Grecia de accesorii la preturi bune(ink nu stiu cat de bune sunt) si chiar am obtinut si un numar de telefon.Din cate am aflat nu au legatura cu cei din piatza Ovidiu-Lalizas.O sa sun sa aflu si o sa va tin la curent.[/QUOTE]
Oferta pentru veliere e modest reprezentata am catalogul cu preturile in euro.de la Lalizas. Puteti contacta VEBimex srl - Balanescu Viorel Bucuresti tel.0722211826 sau ptr. vopseluri nautice - Doara Liviu Bucuresti tel.0722285577.
 
Produsele sunt din Grecia de la Eval www.eval.gr si am inteles ca cei cu care am vorbit la telefon din Constanta sunt distribuitori pe aici pe la noi.Preturile sunt destul de bune din cate am vazut si catalogul este mai mult decat complet.Mai postati ceva pareri ca sa avem toti de unde alege.Mersi!!!

nu vad preturile pe acest site...
 
nu vad preturile pe acest site...

Nu sunt pentru ca ai intrat pe site-ul furnizorului grec.Eu preturile le-am obtinut de la distribuitorii lor de aici din Romania.Este o firma din Constanta.Suna si o sa iti trimita si preturi si un catalog cu toate produsele,multe dintre ele nici nu sunt pe site inca.Nr. este 0742/099003 .Eu am mai luat si din alta parte si calitatea e cumva aceeasi dar mi-a placut ca mi-au facut o oferta buna cu o grila de reducere in functie de valoarea comandata.
Ce sa zic...vezi si tu si posteaza o parere.
 

Back
Sus