Materiale diverse

Am de vanzare din motive istorice,diverse accesorii de plastic(tridenti20-40mm, inele D,20-30mm, catarame20- 40 mm, fermoar metraj de 5-8-15 mm, cheite fara blocare, scai 20 si 40 mm) , ocheti din alu si otel zincat(nimic marin din pacate).
100-140m cordelina (nu simplu snur) de 8mm la 0.8 ron metrul (am luat-o din greseala saptamana trecuta si vad ca-mi trebuia de 6mm scripetii fiind prea mici :) )
trimit prin curier daca suportati costul.

Pot face poze daca exista interes.
 

Atașamente

  • cordelina.jpg
    cordelina.jpg
    12.2 KB · Vizualizări: 38
Inelele m/ar fi interesat dacă nu erau din plastic. Sâmbătă am reparat două focuri și neavând inele am cumpărat două belciuge pe care le/am tăiat și am folosit inelele.
Ai velcro negru și la ce preț?
 
fermoarul este metraj spiral din plastic, ,nu este detasabil.
cel de 8mm 2 ron/m si 1 ron o cheita(poti avea mai multe cheite )
cel de 15mm 5 ron/m si 1 ron cheita (analog, am cheite gramada)
latimile de 8 si 15 se ref doar la latimea spiralei pt ca impreuna cu banda pe care e prins, are vreo 4 cm
Scai de 40mm(38) latime,negru la 4 ron,poate am si ceva de 20 mm,ar fi la 2 ron
 
Pentru niscu si homemade, jucariile pleaca azi prin posta romana. Multumesc pentru sugestie niscu, parca trebuie sa leg coletul si cu sfoara, sau nu mai e cazul?

@bogdan1323 ti-am trimis tel pe mp . il mai dau si aici ca nu e secret 0744 547 887
 
Posta Romana a renuntat ,din motiva de "managiment" la o parte din personal. O data cu asta s-a pierdut si pretentia.. cu sfoara si a crescut timpul de livrare. Eu folosesc banda adeziva.
 
Multumiri Klimm ! Azi am ridicat coletul. Un amanunt pe care nu l-ai trecut in anunt,dar care e important pentru cei ca mine amatori de croitorie : fermoarul e YKK.
Il voi folosi pentru prelata masinii si usa" cort-ului ,mare ,cehoslovac asa ca anul asta la mare nu mai fac striptis" cand are chef cortul :cool:
 
Cu mare placere, nu am vrut sa folosesc argumente "sentimentale" , nu toata lumea stie ce inseamna YKK :)
Cu toata calitatea buna, ai grija la ce tensiuni supui fermoarul. Am avut surpriza sa constat ca fermoarul de 8 si cel de 15 mm rezista cam la aceleasi sarcini si cedeaza cam la aceleasi. Unde poti gresi in primul rand, daca folosesti fermoarul pe curbe prea stranse. Da-i curbe cat de largi permite proiectul tau.
Inca ceva, uneori a fost nevoie sa strang putin cheita in coada cu un patent ca sa nu se desfaca fermoarul. Foarte putin dar m-am cam enervat :) ai ceva cheita in plus din cauza asta. Spor la treaba!
 
Daca mai ai materiale din lista, ar fi bine sa actualizezi aici, poate mai sunt si altii interesati. Pe mine m-ar interesa ocheti si tridenti, sau cum le zice.

offtopic: Am un rucsac mic de acum vreo 7-8 ani, Klimm. Ai vreo legatura cu firma respectiva? Parca erau facute prin Cluj pe undeva, daca imi aduc bine aminte...
 
Daca mai ai materiale din lista, ar fi bine sa actualizezi aici, poate mai sunt si altii interesati. Pe mine m-ar interesa ocheti si tridenti, sau cum le zice.

offtopic: Am un rucsac mic de acum vreo 7-8 ani, Klimm. Ai vreo legatura cu firma respectiva? Parca erau facute prin Cluj pe undeva, daca imi aduc bine aminte...

Are are... :)
 
Imi pare rau dar nu mai am nimic din cele cu care m-am laudat, s-au dat atunci in decurs de 2 saptamani.
Da, eu am produs Klimm.
 

Back
Sus