Page 123 of 174 FirstFirst ... 2373113119120121122123124125126127133173 ... LastLast
Results 1.221 to 1.230 of 1731

Topic: Barcuta mea gonflabila de la Decathlon

Quote Originally Posted by Pupezica View Post
    La mine apare acesta : Danube Delta - Official Travel and Tourism Information

... si al doilea : Danube Delta, Romania - Travel Guide, Info & Bookings

Delta Dunarii este in... "The Carpathian Garden" ??? Sau am luat-o eu ... razna ??? Ca-mi iau piolet si bocanci data viitoare...

Stii vorba ceea:

"Don't get mad, get even!"

Faptul ca link-ul cu GDD -ul ar aparea si pe site-uri care promoveaza drumetzii pe cimpii, coline, dealuri, munti, nu poate decit sa-ti aduca trafic bun si interesat pe site.

Mai tirziu sau mai devreme, unii si altii s-or plictisi de cimpie, colina, deal, munte si vor cauta sa admire si alta priveliste.

Nimeni nu trebuie ignorat, zic eu.

Senior Member Pupezica's Avatar
    Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Quote Originally Posted by simba_the_sailor View Post
    Daca GDD ar fi si in limba engleza (franceza, germana...) oare unde ar aparea?
    Va fi... cel putin in engleza si rusa....
    Apa sub chila si vant din pupa !!!
    http://www.ghiduldelteidunarii.ro

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Stii vorba ceea:

"Don't get mad, get even!"

Faptul ca link-ul cu GDD -ul ar aparea si pe site-uri care promoveaza drumetzii pe cimpii, coline, dealuri, munti, nu poate decit sa-ti aduca trafic bun si interesat pe site.

Mai tirziu sau mai devreme, unii si altii s-or plictisi de cimpie, colina, deal, munte si vor cauta sa admire si alta priveliste.

Nimeni nu trebuie ignorat, zic eu.
    Pentru engleza am "fonduri", pentru rusa voi strange...

Ai depus multa munca si site-ul GDD este plin de date precise si utile. Ar fi pacat sa nu aiba traficul pe care il merita.

Una este sa-i spui unui tulcean, galatean, brailean, etc. etc. uite, am o pagina pe internet despre Delta si cam tot ce misca prin ea, si cam alta ar fi reactia sa-i spui acelasi lucru unei persoane de la munte care nu a fost niciodata in Delta, parerea mea.

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Default Multumiri si... update-uri...

Ai depus multa munca si site-ul GDD este plin de date precise si utile. Ar fi pacat sa nu aiba traficul pe care il merita.

Una este sa-i spui unui tulcean, galatean, brailean, etc. etc. uite, am o pagina pe internet despre Delta si cam tot ce misca prin ea, si cam alta ar fi reactia sa-i spui acelasi lucru unei persoane de la munte care nu a fost niciodata in Delta, parerea mea.
    Simba_the_saylor, multumesc pentru aprecieri . Voi incerca pe cat posibil sa "increase the traffic"...

In afara de tura in sine (Tura in Delta 20.07.2013 – “Tzumtzi” Tura : Ultima “pata alba” a Deltei Dunarii) care a fost deosebit de frumoasa, am vazut si doua "lucruri" inedite : o "vanatoare" de proportii pe Lacul Merheiul Mare si am intalnit un cuib ciudat in Ochiul Pupezicii. Povestea completa a celor doua "episoade inedite" se gaseste aici :

1. 20.07.2013 – Un episod inedit : “Tzumtzi” Tura : “Vanatoarea” de pe Lacul Merheiul Mare

2. 20.07.2013 – Un episod inedit : “Tzumtzi” Tura : Cuibul din “Ochiul Pupezicii”

Acum, pentru Eos si posibil alti cunoscatori, HEEELP... ce fel de cuib este acesta ???

6.  

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Default Inca un mic ajutor, Eos...

Draga Eos, mai am o pasarica (a se citi stricto sensu ) pentru care am nevoie de ajutorul tau, ca singur nu ma descurc...

Multumiri anticipate !!!

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Default Tacere...

Poate va mira sau... poate pe unii ii bucura tacerea mea... Dupa o munca enorma, pe care jur sa nu mai fiu nevoit sa o fac, am reusit sa organizez pe zile, respectiv pe ture, un "material fotografic" de circa 537 GB, reprezentand pozele interesante facute de mine si de Pilotul meu in Delta in cele peste 100 de ture !!!

Acum, cu ajutorul lui Dumnezeu, voi purcede la "descrieri" pe Ghidul Deltei Dunarii... Descrieri de canale si lacuri...

Pentru mine reprezinta un moment important... trecerea de la categoria "amatori" la categoria "profesionisti", cu riscul de a starni zambete si cu bucuria de a le genera

P. S. Ceea ce poti oferi, conteaza. Rezultatele conteaza. "Altceva" , nimic.

Poate va mira sau... poate pe unii ii bucura tacerea mea... Dupa o munca enorma, pe care jur sa nu mai fiu nevoit sa o fac, am reusit sa organizez pe zile, respectiv pe ture, un "material fotografic" de circa 537 GB, reprezentand pozele interesante facute de mine si de Pilotul meu in Delta in cele peste 100 de ture !!!

Acum, cu ajutorul lui Dumnezeu, voi purcede la "descrieri" pe Ghidul Deltei Dunarii... Descrieri de canale si lacuri...

Pentru mine reprezinta un moment important... trecerea de la categoria "amatori" la categoria "profesionisti", cu riscul de a starni zambete si cu bucuria de a le genera

P. S. Ceea ce poti oferi, conteaza. Rezultatele conteaza. "Altceva" , nimic.
    Desi nu pot beneficia in nici un fel, cine stie cand si daca mai ajung in Delta, te felicit pentru efort si rezultat. Succes mai departe, Bogdan!
    DoiNomazi aka "Seasick & Grumpy", aflati intr-o perpetua TraveloTherapie

Senior Member eos's Avatar
    Locația
    Jurilovca/București
    Posturi
    143

Simba_the_saylor, multumesc pentru aprecieri . Voi incerca pe cat posibil sa "increase the traffic"...

In afara de tura in sine (Tura in Delta 20.07.2013 – “Tzumtzi” Tura : Ultima “pata alba” a Deltei Dunarii) care a fost deosebit de frumoasa, am vazut si doua "lucruri" inedite : o "vanatoare" de proportii pe Lacul Merheiul Mare si am intalnit un cuib ciudat in Ochiul Pupezicii. Povestea completa a celor doua "episoade inedite" se gaseste aici :

1. 20.07.2013 – Un episod inedit : “Tzumtzi” Tura : “Vanatoarea” de pe Lacul Merheiul Mare

2. 20.07.2013 – Un episod inedit : “Tzumtzi” Tura : Cuibul din “Ochiul Pupezicii”

Acum, pentru Eos si posibil alti cunoscatori, HEEELP... ce fel de cuib este acesta ???

Scuze de raspunsul intarziat! Este cuibul unei specii de pitigoi, care, pe la noi, se numeste pitigoi pungar.

Alte topicuri asemănătoare

1. barcuta de pescuit din aluminiu
    de tehnicianu în topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 35
    Ultimul post: 15 Jul 2014, 10:41 AM
  2. Barcuta mea
    de bogdan1323 în topicul Barca mea
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 4 Feb 2014, 01:06 AM
  3. O barcuta pt pescuit 4/1,6 m
    de ulise70 în topicul Barca mea
    Răspunsuri: 0