Page 5 of 174 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 41 to 50 of 1731

Topic: Barcuta mea gonflabila de la Decathlon

Senior Member Pupezica's Avatar
    Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Default Arde ceru-n urma ta...

Este un cantec "frumos"... pentru "connaisseur-i"
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate 11 - DSCN0075.jpg‎   22 - DSCN0077.jpg‎  

Pupezico, vine numele asta de la Diedrul Pupezei ? stii tu, peretele Vaii Albe... la dreapta de Albastra

Quote Originally Posted by Pupezica View Post
    Ridic si eu o problema "importanta" pe forum: Care este parerea voastra despre MacGregor 26 ???

MACGREGOR 26 HOME PAGE

Barca asta (din descriere) mi se pare ideala: motor - canale, lacuri, vele - lacuri, mare !!! Croaziere, etc... Dar o fi chiar asa?
    Ce am citit eu pe forumuri imparte lumea in doua 50% love, 50% hate... n-am mai intalnit asa ceva ! In general, ca si la masina, poate sa-ti placa sau sa nu-ti placa, cu sau fara argumente... estetic sau dpdv al fiabilitatii etc... Barcuta asta insa are "prozeliti", adepti zici ca sunt secta !!! si dusmani, de zici ca le-a facut saraca barcuta cate ceva... Dupa cauciuc folosit intensiv, 5 m fibra folosita fff intensiv, velele sunt desigur the next step...
    Despre Mac-G 26 , ca despre oricare alta barca, iti poti face o opinie, in functie de propriile cerinte de la plutitoarea pe care o doresti.
    Despre cei ce o iubesc sau urasc, nu stiu ce sa zic....cred ca poti iubi o barca, dar nu vad cum ar putea cineva detesta, una .
    Pentru impresii, uite niste poze in care vezi la ce am folosit Mac-ul 26,
    sau poti citi aici o parte din povestirea croazierei. O alta aventura pe mare, sau o regata in Tomis, de Ziua Marinei .

Impresiile o sa le aduni din asemenea povestiri ale utilizatorilor. Mai exista un forum ( macgregorowners.com) unde cateva mii de utilizatori ai acestei barci, isi spun parerile, arata partile bune, cele care merita imbunatatite, sau modificarile aduse barcilor lor.
    Last edited by Florio; 7 May 2012 at 10:17 AM.

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Quote Originally Posted by klimm View Post
    Pupezico, vine numele asta de la Diedrul Pupezei ? stii tu, peretele Vaii Albe... la dreapta de Albastra
    Nu chiar... vine de la o pupaza adevarata pe care am fotografiat-o in draci... Da stiu cine este Pupeza care a batut Diedrul Pupezei. Nu l-am urcat, Albastra insa am facut-o... si multe altele. Te (mai) cateri ?

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Default MacGregor... fff frumoase pozele

Quote Originally Posted by Florio View Post
    Despre Mac-G 26 , ca despre oricare alta barca, iti poti face o opinie, in functie de propriile cerinte de la plutitoarea pe care o doresti.
    Despre cei ce o iubesc sau urasc, nu stiu ce sa zic....cred ca poti iubi o barca, dar nu vad cum ar putea cineva detesta, una .
    Pentru impresii, uite niste poze in care vezi la ce am folosit Mac-ul 26,
    sau poti citi aici o parte din povestirea croazierei. O alta aventura pe mare, sau o regata in Tomis, de Ziua Marinei .

Impresiile o sa le aduni din asemenea povestiri ale utilizatorilor. Mai exista un forum ( macgregorowners.com) unde cateva mii de utilizatori ai acestei barci, isi spun parerile, arata partile bune, cele care merita imbunatatite, sau modificarile aduse barcilor lor.
    Nu stiu daca pot sa-ti zic TU...
    Deci dvs. sunteti una dintre povestile de succes (ne-peiorativ) ale lui Radu Ambrozie ???
    FFF frumoase pozele, si eu cochetez cu ideea de a cumpara una. Cu bugetul stau mai rau...

6.  

Este un cantec "frumos"... pentru "connaisseur-i"
    ..."ciudata treaba-i viata"... bucuria mea de a rataci prin necunoscut mi-a inlesnit posibilitatea de a TRAI si imortaliza momente unice. ascunse bine in sufletul meu si in cardul unui aparat foto. vazand ce ai postat...am tresarit (parca cineva imi violase intimitatea). nu cred ca poti intelege. amestec de senzatii: bucuria ca mai sunt suflete frumoase, sensibile in lumea asta mizerabila; un soi de durere ca cineva arunca "pe piata" unicitatea unor clipe...
    ..."te-astept in furtuna"... tot pentru connaisseur-i Pana atunci, poate, cine stie, ne-om intalni la TID, daca vii, veniti, voi toti iubitorii de apa, flori, pasari, cer, luna, soare, ganduri neprearostite si , mai ales, de ambarcatiuni pe apa...anul acesta Tid-ul se pare ca va fi in saptaman 26 august -5 septembrie. eu as vrea sa incep de la calarasi si... sa inchei si sa inchin (in cinstea Deltei) la sf gheorghe

cat despre Mc Gregor... eu sunt dintre cei 50% love!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Locația
    peste tot
    Posturi
    1.207

Quote Originally Posted by liana ingandurata View Post
    cat despre Mc Gregor... eu sunt dintre cei 50% love!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Cred ca si eu inclin sa fac parte din aceeasi categorie... M-a cam fermecat barcuta asta si mai ales ceea ce poti face cu ea. Nu stiu insa "cat de sus poti s-o ridici" pe mare.

Nu chiar... vine de la o pupaza adevarata pe care am fotografiat-o in draci... Da stiu cine este Pupeza care a batut Diedrul Pupezei. Nu l-am urcat, Albastra insa am facut-o... si multe altele. Te (mai) cateri ?
    Nu l-am cunoscut pe Mihai dar, am admirat in scurtul timp petrecut in Bucegi, linia eleganta a Diedrului Pupezei , din cele cateva trasee din amfiteatrul Vaii Albe, Sperantei, Albastra, pe care le-am facut de mai multe ori in cele doua saptamani petrecute acolo prin 83-84 cu Ghita Pop. Din pacate il gaseam tot ocupat de niste Bucuresteni Pe vremea aia se catarau Ardiles, DanFlorescu, Minciosan, pe altii i-am uitat. Nu ma mai catar de multisor, la '50 am renuntat si la zbor si ma dau cu barca

Nu stiu daca pot sa-ti zic TU...
    Deci dvs. sunteti una dintre povestile de succes (ne-peiorativ) ale lui Radu Ambrozie ???
    FFF frumoase pozele, si eu cochetez cu ideea de a cumpara una. Cu bugetul stau mai rau...
    Desigur, ramanem la "tu". Atat aici cat si in rest, toti iubitorii de ape suntem prieteni...

Nici o legatura cu Robert Ambrozie. Eu am cautat cam 1 an ce tip de barca se preteaza la iesirile si timpul meu. Cand am ales Mac-ul, am plecat in Anglia si l-am adus de acolo cu propria masina, intr-o alta aventura, prima pentru mine, din ciclul MacGregor. Micile povestiri sau franturi de poze pe care le-ai vazut, sunt nici 10% din ceea ce facem noi cu aceasta barca .

Despre buget, treaba se mai complica. Tipul asta de barca isi cam pastreaza in timp valoarea, asa ca sunt slabe sperantele de a gasi ceva cu un pret mic . Dar daca te tenteaza a cumpara un velier, exista multe oferte foarte bune. Prietenul nostru Orafaz a cumparat din Olanda un velier foarte bun, la un pret excelent. Inca un prieten a dat pe barca lui, pretul unui caiac . Deci acolo unde e vointa, e si posibilitate.

Alte topicuri asemănătoare

1. barcuta de pescuit din aluminiu
    de tehnicianu īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 35
    Ultimul post: 15 Jul 2014, 11:41 AM
  2. Barcuta mea
    de bogdan1323 īn topicul Barca mea
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 4 Feb 2014, 02:06 AM
  3. O barcuta pt pescuit 4/1,6 m
    de ulise70 īn topicul Barca mea
    Răspunsuri: 0