Barcuta mea gonflabila de la Decathlon

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Fara sa supar pe nimeni, nici macar pe Admin...

Atrag atentia ... despre ce se intampla la mine / cu mine pe Barcaholic. ... Fara intentia de a supara pe cineva, nici macar pe Admin :confused::confused::confused:...

Scriu acum, pe barcaholic, dau " New post", apare ceea ce scriu. Repet "operatiunea" cu "New post" peste 20 de minute, postul meu nu exista !!! :mad::mad::mad: In schimb apar posturi scrise acum 2 ore... Sunt oare "MAI BUNE" ??? Nu stiu...

Nu ma supar, daca NU MAI SUNT DORIT PE BARCAHOLIC, nu mai scriu... dar atrag atentia / subliniez... / ma dau mare... :):):) luati-o cum vreti, in afara de "Bancuri si glumitze..:", postul meu... in fapt AL NOSTRU, celor iubitori de Delta, este... CEL MAI CITIT, cu peste 84.000 de accesari. Nu vreau sa stea "sticky" pe prima pagina, insa MACAR CEEA CE SCRIU sa apara in "New post". La fel cu altele...

Daca cineva este "suparat" pentru aparitia Ghidului Deltei Dunarii, sa spuna... Nu fac concurenta, nici macar nu ma intereseaza asa ceva. Capcompas a introdus, FARA SA-I CER (POT PROBA !!!) banner-ul meu, in FIECARE AL DOILEA POST dintr-un NEW... Eu nu cer asa ceva, dar mi se pare CIUDAT ca nici macar in "New post" sa nu fiu...

Poate gresesc, eu nu stiu cum se vede "de la altii", asa ca imi cer scuze anticipat... Nu am vrut sa supar pe nimeni. Sunt doar :mad::mad::mad:... va las pe voi sa "adaugati" ... sau sa apreciati...
 
ADEVARAT! Postul tau este cel mai citit eu accesez barcaholic si cu mobilul de cateva ori pe zi sa vad ce ai mai scris si pe unde ai mai fost,postul tau este fffff foarte folositor pentru noi toti care mergem in Delta Dunarii si aflam notati de la fata locului inainte de a da la propriu peste ele.Tine-o tot asa si eu personal iti multumesc pentru tot ce ai scris si vei mai scrie in continuare.Bafta!
 
Bogdan, toata lumea e atenta la turele si informatiile postate de tine. E posibil sa fie o balba a sistemului, nu vad pe cineva sa poata fi deranjat de postarile despre Delta Dunarii sau despre Ghidul ei :) .
 
Nu ma supar, sunt obisnuit sa fiu suspectul de serviciu :D

Hai sa vedem ce se intampla defapt:
Scriu acum, pe barcaholic, dau " New post", apare ceea ce scriu. Repet "operatiunea" cu "New post" peste 20 de minute, postul meu nu exista !!! :mad::mad::mad: In schimb apar posturi scrise acum 2 ore... Sunt oare "MAI BUNE" ??? Nu stiu...
Ce inseamna ca dai "New post", nu exista butonul asta pe forum ...

Te referi la butonul de raspuns la topic, unde scrii ceva, dai "Trimite" si apoi nu apare in topic?! - ce vezi dupa ce apesi butonul? daca da, vezi si o eroare sau un mesaj?

Sau te referi la butonul de sus "Posturi noi" si nu-ti vezi posturile scrise de tine in lista? - daca la asta te referi, e normal; acolo apar posturile pe care nu le-ai citit, dar actualizarea nu se face imediat din motive de gestiune de resurse de server, daca la asta te referi cu "dupa 20 min".

Din punct de vedere tehnic al functionalitatii forumului nu exista topicuri mai importante ca altele sau utilizatori mai importanti, mesajele apar sortate strict cronologic, nu exista alta ierarhie.

Pe viitor te rog sa ma contactezi in privat pentru astfel de probleme, sa pot raspunde mai prompt, daca scrii pe topicuri s-ar putea sa-mi scape.
 
Da, voi folosi ... "private", dar New Post.... EXISTA

Nu ma supar, sunt obisnuit sa fiu suspectul de serviciu :D

Hai sa vedem ce se intampla defapt:

Ce inseamna ca dai "New post", nu exista butonul asta pe forum ...

Te referi la butonul de raspuns la topic, unde scrii ceva, dai "Trimite" si apoi nu apare in topic?! - ce vezi dupa ce apesi butonul? daca da, vezi si o eroare sau un mesaj?

Sau te referi la butonul de sus "Posturi noi" si nu-ti vezi posturile scrise de tine in lista? - daca la asta te referi, e normal; acolo apar posturile pe care nu le-ai citit, dar actualizarea nu se face imediat din motive de gestiune de resurse de server, daca la asta te referi cu "dupa 20 min".

Din punct de vedere tehnic al functionalitatii forumului nu exista topicuri mai importante ca altele sau utilizatori mai importanti, mesajele apar sortate strict cronologic, nu exista alta ierarhie.

Pe viitor te rog sa ma contactezi in privat pentru astfel de probleme, sa pot raspunde mai prompt, daca scrii pe topicuri s-ar putea sa-mi scape.

New+post.jpg
 
Oh, am uitat sa traduc bara aia ...

In principiu butonul ala face tot aia cu "Posturi noi" din bara de sus, e vorba de explicatia pe care ti-am dat-o. Acolo apar cele mai noi posturi necitite de tine. Odata ce le citesti nu mai apar. Cum spuneam actualizarea posturilor care sunt citite/necitite se face la o anumita perioada (10-30 min, nu mai retin exact).

Deci nu are nimeni nimic cu tine :noroc:
 
Oh, am uitat sa traduc bara aia ...

In principiu butonul ala face tot aia cu "Posturi noi" din bara de sus, e vorba de explicatia pe care ti-am dat-o. Acolo apar cele mai noi posturi necitite de tine. Odata ce le citesti nu mai apar. Cum spuneam actualizarea posturilor care sunt citite/necitite se face la o anumita perioada (10-30 min, nu mai retin exact).

Deci nu are nimeni nimic cu tine :noroc:

Multumesc pentru explicatii !!! Atrageam doar atentia, nu mustram pe nimeni... Am depasit momentul.
 
Inca un post finalizat pe GDD ...

Utilizand textele publicate initial pe Barcaholic, adaugand comentarii pe baza experientei castigate :)):):) inca o data, Multumesc Ciby !!! :):):) ), am finalizat inca un post : Tura in Delta 12.05.2012 – Delta de Vest : Lacul Fortuna si Lacul Rotund

Aveti la dispozitie un post de 16 pagini cu explicatii ample despre traseul urmat prin Delta de Vest in cautarea Lacului Rotund, precum si 9 galerii de poze, organizate dupa sectiunile de traseu in care au fost luate... Enjoy !!! :):):)
 
Si totusi nu ai incercat iesirea nordica din lacul Rotund, cea care te scotea la 10-15 minute de Mila 23, Bogdane!
Pe harta pe care o folosesti nu apare iesirea din canalul Ocolitor, sau Centura sudica a Fortunei cum ii spui tu, in Sontea, la 7-800 metri in aval de Y Sontei, sau de capatul vestic al Olgutei.
Daca pe hartile postate pe ghiduldelteidunarii comuti pe satelit, o sa vezi o mare iesire la vreo 2-300 metri dreapta de la canalul de nord al Rotundului. Canalul ocolitor este un canal cu apa buna chiar si pe ape mici si este calea de acces cea mai sigura din Maliuc in zona Olgutei si Sontei. Pe ape mici este folosit pentru a ajunge in Fortuna. In comparatie cu unele din canalele prezentate de tine atat aici cat si pe Ghidul Deltei Dunarii este mai mult decat OK.
Iti recomand o iesire in zona!
 
Pai tocmai acolo vreau sa merg...

Si totusi nu ai incercat iesirea nordica din lacul Rotund, cea care te scotea la 10-15 minute de Mila 23, Bogdane!
Pe harta pe care o folosesti nu apare iesirea din canalul Ocolitor, sau Centura sudica a Fortunei cum ii spui tu, in Sontea, la 7-800 metri in aval de Y Sontei, sau de capatul vestic al Olgutei.
Daca pe hartile postate pe ghiduldelteidunarii comuti pe satelit, o sa vezi o mare iesire la vreo 2-300 metri dreapta de la canalul de nord al Rotundului. Canalul ocolitor este un canal cu apa buna chiar si pe ape mici si este calea de acces cea mai sigura din Maliuc in zona Olgutei si Sontei. Pe ape mici este folosit pentru a ajunge in Fortuna. In comparatie cu unele din canalele prezentate de tine atat aici cat si pe Ghidul Deltei Dunarii este mai mult decat OK.
Iti recomand o iesire in zona!

Tot nu prea inteleg, ce sa fac, sunt greu de cap :confused::confused::confused:. Te rog atasaza o harta. Chiar acolo vreau sa merg...
 
Intrarea estica in canalul Ocolitor este mai in aval de Olguta cu aprox. 1 km, pe partea dreapta.
Venind de pe Olguta, stanga pe Sontea, treci de intersectia cu Sontea ce iese in Fortuna si primul canal la dreapta. Dupa acest canal Sontea se lateste mult. Intri pe acel canal si lasi in urma primele doua canale spre stanga, care sunt amplasate in prima suta de metri. Urmeaza cam la 100-150 m de cel de al doilea canal, un al treilea ce te scoate in Rotund. Cred ca asta are cam 1 km, poate mai putin.

4f04.jpg


Si traseul din Maliuc in gura vestica a Olgutei:

h60h.jpg


Dupa ce ai trecut de Maliuc si de canalul Apicol pe stanga, urmeaza o sicana dreapta - stanga, unde este astupat Cranjala si intri pe Ocolitor. Mergand pe el, la prima intersectie in cruce, spre stanga intri inapoi pe Cranjala spre Fortuna sau canalul in Zigzag, spre dreapta ajungi in lacul Rotund, canalul Fortuna pe care ai fost, cu canalele transversale pe care te-ai ratacit in mai 2012, sau daca tii canalul Ocolitor inainte, iesi in Sontea dupa vreo 7-8 km.

Acu' intelesasi?
 
Ultima editare:
Multumesc mult Ciby !!! Maine incerc si eu... Daca mai apuci sa citesti, spui ca pe "Ocolitor" este apa indiferent de cotele apelor Dunarii la Tulcea ??? Dar pe Cranjala ??? Culmea, acolo n-am sondat niciodata...
 
Multumesc...

Cranjala e mic in dreptul satului, trebuie mers cu atentie, dupa care isi revine.

Multumesc Byteworks ... Ai "reactionat" foarte rapid :):):) , insa eu eram deja pe Balta :mad::):mad: !!! Inca o data, MULTUMESC la propriu, este vina mea ca am postat asa tarziu intrebarile, am vazut cu "ochii mei", folosind... ghiondirul !!! :p:p:p... !!! Canalul Cranjala NU POATE FI PARCURS cu o barca de dimensiuni medii, in acceptiunea de pe GDD - Glosar de termeni si conditii generale, pe o cota a apelor Dunarii de + 80 cm la Tulcea (cat a fost pe 19.10.2013)

Chiar daca te chinui si il parcurgi, nu poti iesi in Lacul Fortuna... apa este prea mica pe asemenea cote.

Recomand parcurgerea Canalului Cranjala pe ape medii / ape mari in conditii de siguranta ( vezi, din nou, GDD - Glosar de termeni si conditii generale ), iar daca cineva se incumeta pe ape mici, recomand acest lucru numai in plaja superioara, la o cota a apelor Dunarii la Tulcea SUPERIOARA valorii de + 100 cm (ape mici - plaja superioara).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Back
Sus