Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Topic: Alegere barca

Senior Member niscu's Avatar
    Locația
    Galati-Tulcea
    Posturi
    144

Tiganusmc- o barca din fibra intretinuta ,are o durata de viata de cateva zeci de ani, Eu nu cred ca varsta de 16 ani e problema. Celulita de care vorbesc mai sus ,cand apare la barci se numeste osmoza si se prezinta sub forma unor basici sub gelcoat .[stratul ce da culoarea si luciul]. Calitatea slaba a gelcoatului e de vina. Da o cautare pe forum "osmoza" si cred ca ai sa gasesti date,postate de oameni care se ocupa cu constructia de barci.

Are dreptate niscu in legatura cu vechimea, daca a fost intretinuta 16 ani nu este o perioada mare. A mea http://www.barcaholic.ro/f29/poveste...mele-2927.html
    este fabricatie 1984 si nu are nici cea mai mica problema. Pe de alta parte daca le pui in balanta pe cele 2, stiind ca preturile sint apropiate; 1996 nu este 2009 cum nici Honda nu este Mercury . Conteaza cum au fost intretinute ca sa nu trebuiasca sa o cumperi si sa o pui direct pe butuci si sa te apuci de reparat diverse lucruri.

Pana una alta vad ca Xfisherman nu mai zice nimic, poate in astea 2 zile de cand discutam, deja a cumparat ceva

back ... n-am mai zis nimic pt ca am intimpinat o problema , Blacksea are actele incomplete si nu o pot cumpara>ramane sa vad maine cealalta barca.
    Tox,cum te impaci cu "papucul' tau?Te deranjeaza rau lipsa de spatiu ?Bimini unde ai gasit sa-ti faci ?

Ma impac foarte bine, asta am vrut si nu as renunta la el . Am cautat tot felul de metode de aranjare a echipamentului necesar pe punte si am gasit diverse modalitati.
    Tot ce am cumparat( lada frigo, cutii depozitare alimente si ce mai trebuie pe balta, cutii accesorii pescuit..)au fost cumparate cu ruleta la mine. Acum toate se incadreaza sub "bord" perfect. Am observat ca fara scaunul din stanga este mult mult mai bine, pot pune chiar si pat pliant pe punte si am destul spatiu de miscare.

Despre bimini : -am facut un proiectel,
    - o sa imi cumpar cele necesare(prinderi, teava inox 22)
    - lucrez momentan la "masina de indoit" teava de inox
    -o sa cumpar material lsi o sa vad ce iese

In cazul in care vrei sa iti faci pe comanda stiu pe cineva care este specializat, numai sa imi spui.

Super ideea cu masuratul accesoriilor Da-mi,te rog,numarul tipului care se ocupa de bimini.Eu am gasit pe cineva aici in Bucursti,mai exact in Otopeni,dar lucreaza acump rau.

6.  

este posibil sa fie aceiasi persoana, am vazut cateva lucrari facute de el si stiu ca sint foarte ok.
    pe mine pretul m-a facut sa iau decizia de a incerca sa il confectionez singur, pentru prelata o sa cer ajutor la o amica croitoreasa.
    Si asa cred ca o sa ma duca intre 600-800 ron
    vezi PM

Ohoo,pai este super pret.
    Am si eu un prieten care face fel de fel de chestii din inox...poate apelez la el daca nu ma inteleg la pret.Mie,tipul din Otopeni,mi-a cerut numai pt o plasa de tantari,cu cadrul meu,1800 RON.F mult mi s-a parut.

Multumesc

PRO BARCA - Vand Bimini top - husa pt mars
    Sa il suni si pe baiatul asta, stiu ca avea o groaza la pret rezon, paote gasesti ceva care se potriveste de-a gata.

Asa nebunie nu credeam ca va fi cu cumpararea barcii>Pana la urma cel cu "papucul"n-o mai vinde iar cel cu BS a rezolvat problema cu actele. Drept urmare maine se pare ca se va concretiza achizitia BS .Sper sa fie o decizie buna .

Daca ai indoieli mai bine te mai gandesti si mai cauti si altceva, eu am stat cam 2 ani pana m-am hotarat . Verifica toate actele sa fie in regula, citeste si pe forum si vezi de ce probleme s-au mai lovit altii la inmatriculare. Are si peridoc?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Alegere motor barca
    de mandache īn topicul Motoare de barcă
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 8 Jun 2016, 11:03 AM
  2. Alegere barca pneumatica
    de aduadu īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 9 Dec 2012, 10:49 AM
  3. ALEGERE BARCA PNEUMATICA
    de marius6006 īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 11 Feb 2012, 11:35 PM
  4. alegere lungime cisma de motor
    de Costel īn topicul Motoare de barcă
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 15 Dec 2011, 09:30 PM
  5. alegere barca
    de daves_32 īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 7 Mar 2011, 08:24 AM

Tags for this Thread

Bookmarks