Eurosail - Cursuri RYA
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Topic: LA TULCEA ADIO EXAMEN DE PERMIS AMBARCATIUNI

Default LA TULCEA ADIO EXAMEN DE PERMIS AMBARCATIUNI

Astazi am primit o veste pe cat de trista pe atat de surprinzatoare cum ca la Tulcea nu se mai sustine examen pentru permisul de ambarcatiuni de agrement
    asa ca am pus mana pe telefon si am sunat acasa la ei CAPITANIA PORTULUI mi a raspuns cineva de acolo nu stiu cine era ca nu s a prezentat si l am intrebat.. Buna ziua am auzit si eu un zvon bla,bla,bla,......este adevarat? Raspunsul bineinteles in aceiasi doara sa nu zic scarba precum ca e advarat,
    Bineintels ca l am intrebat daca se va mai sustine la Tulcea vreoata in viitorul apropiat si binteles ca ,,nu intelegi domnule ca nu se mai sustine niciodata examen la Tulcea?'' de parca am injurato pe ma-sa .Si cam asta e.

Nu pot intelege de ce oare ? Poate cineva sa mi dea raspuns la aceasta intrebare poate din cei care mai citesc pe aici pe forum pot sa ma lamureasca ca se pare ca cei care pot sa o faca nu vor sau nu au chef.

Va multumesc!

Nu mai organizeaza examinari pt ca nu au candidati..la fel s-a procedat si la Snagov ..pt 4 candidati era mai mare deranjul (spun ei).

Adevarul absolut il detin eu : examenele se vor da in localitati cu traditie ,adica Brasov,Cluj,Ploiesti,Hunedoara..etc ..ce are TULCEA si nu au aceste localitati ca sa fie ea mai breaza??!!! )

PS-si nu i-ai amintit nimic persoanei care ti-a raspuns despre sarbatorile la romani gen ,,pastele....." ..etc ?

Daaaa...la Ploiesti !! Abia astept ! Pe Dambu !!!
    Libertatea e' mai scumpa ca toate....!

da ce fratilor nu stiti ca la tulcica se b......p....cica,la noi e capat de linie,noi nu avem traditie cu barci cu alea alea.sau cel putin puteau sa faca examenul cand se adunau cativa sustinatori ai examenului pt barcaze.asta e.

Nu se mai tine nici la Giurgiu? Acolo a dat examenul un prieten acum vreo 3 luni!
    Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

6.  

incearca la Giurgiu. din cite stiu se dau examene in fiecare luna.

Default re

Se tine la Braila pe 4 noiembrie , inscrieri pana pe 29.10

Da-ne niscaiva detalii: nr. telefon, adresa, cine organizeaza examen, taxa. Presupun ca e la Capitania Braila: Str. Saligny Anghel nr. 7
    0239 613 068?
    Last edited by gvincentiu; 30 Sep 2012 at 10:15 PM.
    Gānduri bune, vāntul bate pentru toţi la fel !
    http://www.youtube.com/watch?v=bSPLh...SySZBg&index=1

Da. Mai este cineva care merge?

Pana pe 29 octombrie am timp sa ma gandesc. E posibil sa vin, poate s-or strange de un examen.
    Gānduri bune, vāntul bate pentru toţi la fel !
    http://www.youtube.com/watch?v=bSPLh...SySZBg&index=1

Page 1 of 3 123 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Pregatiri pentru examen
    de marius_iorga īn topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 5 Jan 2014, 03:04 AM
  2. Permis ambarcatiune
    de teodorescu.eduard īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 6 Feb 2011, 03:05 AM
  3. Examen clasa B
    de eduardcs īn topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 18 Oct 2010, 10:53 PM
  4. Examen B sesiunea 26-29.07.2010
    de fleosk īn topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 31 Aug 2010, 05:57 PM
  5. Motoare ambarcatiuni,acesorii ambarcatiuni!
    de Adrian Grigore īn topicul Motoare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30 Jul 2010, 10:09 AM

Tags for this Thread

Bookmarks