thassos sporadele de nord

salutare tuturor,
sint interesat daca a fost cineva la sailing in thasos sau in sporadele d nord -skiathos, scopelos etc. intentionez sa fac o tura cu barca proprie compac 23 sa plec din thasos unde intentionez sa stau cateva zile -am ceva prieteni in vacanta- apoi spre cele 3 penisule kassandra, bla bla, sa ajung si sa raman alte cateva zile in sporadele de nord. intentionez sa pun barca p peridoc in volos. ma intereseaza tot ce tine de traseul asta, doar experiente personale ca de citit p alte situri citesc si eu.
multumesc.
ma intereseaza si c ar trebui sa fac dpdv al actelor. mentionez ca merg cu barca p peridoc. a mai fost cineva in situatia asta?
 
Ultima editare:
Salut, Sporadele sunt poate cele mai frumoase insule ...
Pt cei cu barca cu motor , alimentare pe Skiathos la Iorgos 00306970012888 .
De vazut Lalaria, Koukunaries, Insulele Tsougria si Arkos ( unde se mananca bine), Skopelos town si plaja Panormos( nuante verzi), plajele pustii de pe Alonissos., Ag Nicolaos pe Evia si puteti manca bine in Platania pe continent le tavern Trata.
 
Dă o tură şi prin Samothraki. Ancorezi în largul turnului genovez de la vărsarea râului Fonias şi apoi mergi la primele două cascade, ai ce vedea.
În Sporade, Skopelos mi se pare cel mai frumos. Cred că aş sta o săptămână numai de jur împrejurul insulei ăsteia. La Panormos mi-au plăcut cel mai mult golful de lângă plajă şi Kastani beach. E şi un film, Mamma Mia!, a fost filmat în Skopelos. Apoi, Trikeri (insulă), are o atmosferă aparte, foarte liniştită.
 
De vazut Lalaria, Koukunaries,, plajele pustii de pe Alonissos., Ag Nicolaos pe Evia si puteti manca bine in Platania pe continent le tavern Trata.
 

Back
Sus