Articol: Legenda Dunarii la TID 2012

Dragilor am gasit si ceva internet moca de putem posta cate ceva. Suntem bine ambarcatiunea atrage toata atentia posibila si de pe maluri si de pe ape. Am fost laudati in fata primarului din Linz pentru viteza cu care parcurgem etapele si cu care ecluzam. Am dobandit experienta in ecuzare si nu mai este asa de stresant. De poimaine ne puteti vedea si la televiziunea suedeza care va face un amplu reportaj despre tid si barca wikinga care este in prima aparitie pe acest sector de Dunare.
P.s. Daca cineva vine la una din locatii si poate sa ne sustina cu ceva cadouri sugestive pentru autoritatile locale sa ne contacteze. Noi am terminat cadourile si mai ofeim acum pungi cu pliante despre Romania.
Echipajul Romaniei din Ybbs va saluta de pe malul Dunarii.
Capitanu Legendaru si Nea Dan, un carmaci deosebit.
 
Dragi barcaholici, echipa Romaniei prezenta la TID a ajuns in ultima locatie din Austria. Maine vom cuceri Bratislava. Slava Domnului ca scapam de berea scumpa. Totul merge uns, Dunarea este spectacol. Astazi am navigat cu 17.5 km/h si am stabilit o viteza medie de 10. multumim Radu hoinaru pentru ajutorul acordat cu GPS-ul. Venim usor spre casa. Mai avem vreo 1800 de km. Sa va gasim cu bine.
Din Hainburg, Capitanu, Legendaru si nea Dan.
 
dragilor va admir !
cred ca la anu' ne vom intalni si uite asa o sa fie doua barci " wikinge" doar ca din lipsa de fonduri eu voi participa numai pe bucata romaneasca de dunare cu o lotca la rame in echipaj de doi .
respectuos ma inclin!
 

Back
Sus