putin ajutor va rog!

ne-am hotarit, eu si cu doi prieteni sa mergem cu caiacele pe lacul de la bicaz, undeva pe la coada lacului,sa stam doua zile pe acolo dar nu stim nimic despre lac. cineva spunea ca e rezervatie naturala si e interzis sa intri cu barca pe lac si pescuitu e interzis... acum nu stiu ce sa cred... putin ajutor va rog.
 
Bicazul are chiar si capitanie, se circula cu barci cu motor in draci, pe maluri sunt o gramada de case plutitoare, chiar si hotel si tu te vaiti ca nu te lasa cu caiacul? Cauta pe forum "Lacul Izvorul Muntelui" si o sa te convingi.
Distractie placuta!
 
Regula de aur la orice interdictie este sa nu tii cont de ea. Ca si la pescuit, daca te prinde Organu', prima pedeapsa aplicata este sa-ti strangi jucariile si sa te cari de-acolo. Abia dupa aceea, la a doua, a treia abatere se pune problema amenzilor.
Asa ca.... Distractie placuta pe orice ape.
 
Salut,...e o alegere foarte buna la cul Bicaz,.....am fost si eu anul trecut cu caiacele........nu ai nici o problema legata de rezervatie,iar caiacele le poti da la apa chiar pe la baraj. Pe langa terasa Bibanul este un drum pana langa apa.
 
BUMP!!! Pana la urma ai fost? Cum e ai nevoie de ceva autorizatie... sau nu.. a fost placut? Te-ai mai duce? eu nustiu dastea...
P.S. Incepe sezonul nou si as fi tentat, de asta intreb.
 

Back
Sus