cineva care sa ma duca in larg?

buna
unde pot inchiria barca sau vas pt. o iesire de o zi pe mare?
mentionez ca o sa ma aflu la mare in perioada 20-30 august
as dorii sa vad marea asa mai cu adevarat,sa vad delfini,poate si sa pescuiesc,dar fiind orasean mai indepartat de mare cer sfaturi:)
multumesc
mi se pare sec sa ma duc pe litoral si sa nu ies in mare,mi se pare ca marea neagra a noastra ar merita mai mult decat turisti pe malul marii
 
Ultima editare:
unde , in ce statiune , cu motor sau cu vele , cite persoane ,cu dormit sau numai ziua , cu masa sau fara , cu skiper etc ...???
 
"cu motor sau vele......"numai ziua,da cu masa si da cu skiper"

Uite solutia low-cost:
Belleville - YouTube :)

Sper sa nu imi iei in nume de rau, dar:
-daca vrei sa faci o plimbare, la bordul unei ambarcatiuni, raspunsul este:
Da se poate!
Pur si simplu cumperi un bilet (ma rog platesti plimbarea) de rest se ocupa barcagiul.

-daca doresti sa iesi "pe cont propriu", ai nevoie macar de o minima pregatire, echipament , conditie fizica, iar daca o fi o ambarcatie cu motor , e bine sa ai si oaresicari "hartoage" (de. ex permis de conducator pt. ambarcatii sportive)
Desigur se poate si fara (si este practica larg raspandita prin Grecia) dar este un gest la fel de iresponsabil (sau mult mai) ca si condusul autovehiculului fara permis....
Adica nu se pune problema daca poti sau nu,
ci te afli de la bun inceput in plina ilegalitate,
cu toate consecintele penale, de ex. in caz de accident...

Pe pagina barcaholic gasesti anunturi si publicitate
de la mai multe firme care ofera plimbari in larg...
 
multumesc pt. raspuns
nu vreau in ilegalitate,si nici pe cont propiu nu mam gandit......pt. mine orasean ii cam mult o iesire in larg,dapoi sa mai fac pe cont propiu cred ca ar fi sinucidere,sau mai rau genocid......(fara carnet ,fara experienta de condus nu iesi la plimbare cu tirul....:) )
 
da,complectez un pic
eu sunt din cluj napoca,deci ma aflu la ceva distanta de mare,chiar nu cunosc marea numai partile turistice,de aia cer ajutor pe site
nu caut ceva "comercial" gen ada si nah,caut ceva care sa fie si amintire si o amicitate si si o experienta
totodata ok,ma duc iau un bilet ,ma duc cu vaporul in larg....simplu,pt. cine stie...eu habar nu am de unde sa iau bilet,habar nu am de unde sa iau vapor:)))) la plimbare
vreau sa vad delfin in larg....ii simplu,pt cineva care nu a avut numai uscat sub picioare ii foarte complicat de a gasi calea pana la delfinul in larg
nu is pescar(nici macar nu am tinut bota in mana)dar as accepta o provocare de a invata sa pescuesti in mare
si inca ar mai fi lucruri simple si destul de banale care sunt neglijate la mare:)sau pe alti turisti nu le intereseaza...:)
 
buna
unde pot inchiria barca sau vas pt. o iesire de o zi pe mare?
mentionez ca o sa ma aflu la mare in perioada 20-30 august
as dorii sa vad marea asa mai cu adevarat,sa vad delfini,poate si sa pescuiesc,dar fiind orasean mai indepartat de mare cer sfaturi:)
multumesc
mi se pare sec sa ma duc pe litoral si sa nu ies in mare,mi se pare ca marea neagra a noastra ar merita mai mult decat turisti pe malul marii

Regret ca numai acum vad postarea ta!

Daca ma suni, i-ti pot spune cateva posibilitati.
 

Back
Sus