Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Topic: Barca sport fisher 260 pareri/opinii

Default Barca sport fisher 260 pareri/opinii

Caut o barca de pescuit la rapitor pentru doua persoane, am vazut multe variante si am citit pareri pro/contra pana la urma m-am decis ca vreau o barca de fibra ce poate fi transportata pe portbagaj, prin cautarile mele am dat peste SportFisher.ro , dar din pacate despre acasta nu am gasit info, ceea ce m-a atras la ea este greutatea redusa de doar 42kg as vrea sa imi spuneti si parea voastra cum credeti ca se comporta cu un motor de 2cp si ce parere aveti despre siguranta pe care ar conferi-o. Multumesc!

Senior Member mihaif99's Avatar
    Locația
    Bretagne Franta
    Posturi
    957

Pare misto. Forma cu trei chile ii va da stabilitate, si fac pariu ca gliseaza usor cu un motor mai mare.

2 CP e mai mult decat adecvat. Te vei misca lent la viteza maxima de deplasamentdin cauza lungimii mici. Iar pt doua persone, un motor fie el de 5 CP nu va rezolva problema. La rame probabil e aceeasi situate.
    In plus s-ar putea sa nu prea aveti bord liber. Imi inchipui ca vorbim de doi adulti. Barca e pozata cu un copilas in ea.... si sta destul de apupata cu un motor mic.

Daca stabilitatea e cea mai importanta, probabil e ideala pt pescuit. O persoana. Doar sa ai echipamentul organizat.

Aveti posibilitateas sa incercati?
    Last edited by mihaif99; 20 Jul 2012 at 06:02 PM.

Senior Member Iuliutz's Avatar
    Locația
    Alba Iulia
    Posturi
    107

Deja salivez după una deasta! Cāt o fi prețul ca pe telefon nu mi se īncarca siteul complet

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Locația
    Austria
    Posturi
    335

Quote Originally Posted by mihailescue View Post
    ceea ce m-a atras la ea este greutatea redusa de doar 42kg as vrea sa imi spuneti si parea voastra ...
    Nu pot sa formulez o parere obiectiva , dar faptul ca barca s-a pozat cu un copil de nici 20 kg (in loc de o matahala de 110kg+) nu poate fi chiar intamplator.

Daca vrei barca , de ce nu te duci pana la dealer?
    Nu cred ca poate sa-ti refuze un test, daca esti cumparator serios....

dar din pacate despre acasta nu am gasit info
    Cel mai avizat sa-ti dea informatii este dealer-ul.
    Conform datelor de contact de pe pagina lor, ai adresa de mail si nr. telefon.

______
    Contact

Qselva Industries SRL
    Bld. Tudor Vladimirescu nr.78
    220142, Drobeta Turnu Severin
    Romania
    Email: info@sportfisher.ro
    Tel: (+40)737022911
    Last edited by solpet; 20 Jul 2012 at 07:16 PM.

Senior Member sss's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    127

Parerea mea este ca inspiratia acestei barcute este vechiul model BIC 252. Daca este pana in 400 eur este o alternativa la :: HIBISCUS SPORT, Barca de pescuit 245 :: , altfel, la 500 eur e mai bun originalul!

6.  

Locația
    Alba Iulia
    Posturi
    107

Tot mai frumoasa pare cea de la sportfisher. Cel puțin ca forma! Din testele filmate pe apa te cam scutura pe valuri cāt de mici 245-ul

Sent from my iPhone using Tapatalk

Si mie mi se pare mai trainica, ce are Bic-ul si aceasta nu, sunt rotile de transport, gasesc roti atasabile, aveti idee de unde? Sper ca in curand sa ajung sa o vad si sa dau o tura cu ea sa vad cum se "pupa" cu noi si cu motorasul.

Locația
    Alba Iulia
    Posturi
    107

Si mie mi se pare mai trainica, ce are Bic-ul si aceasta nu, sunt rotile de transport, gasesc roti atasabile, aveti idee de unde? Sper ca in curand sa ajung sa o vad si sa dau o tura cu ea sa vad cum se "pupa" cu noi si cu motorasul.
    Acum am sunat la sportfisher si vreau sa le multumesc pe aceasta cale pentru amabilitatea de care au dat dovata la telefon!
    Ca sa fiu concis, pretul pentru 260 este in functie de euro, undeva pe la 2250 de lei.
    Daca vreau sa o testez au zis ca ma "asteapta sa ne distram putin pe apa" si sa ma conving ca barca e stabila si facuta bine, cu epoxi de calitate.
    Dupa ce le-am explicat ca sunt din Alba Iulia si e un drum destul de lung pana acolo (aproximativ 280-290 Km x 2 = 560-580 km dus intors), drum pe care e destul de dificil si costisitor sa il fac intr-o zi, iar dansii s-au oferit sa imi ofere o noapte de cazare pe langa "distractia aferenta" pe apa.
    Nu stiu cand dar cumva mi-am propus sa merg si le-am propus si dumnealor sa faca cumva un filmulet cu barca (lucru care nu l-au promis sa il faca) dar am zis ca il fac eu daca ajung la ei.
    Pana una alta, daca ajung si imi cade cu tronc din prima (nu numai din poze, asta e barca ce o sa o iau) si mai imi trebuie un motor (de preferinta second ca e mai ieftin) intre 2,5 si 4 cp.
    Cel putin din poze tind sa cred ca barca asta intra mai usor in glisaj cu un motor mic decat BIC 245

Firma este a unui italian a carui familie face de patru generatii barci, am vazut in ograda lor un iaht de lemn care "inghitea" cu usurinta un tir, o barca din lemn nobil cu motor de Hummer, o salupa ultrarapida "invizibila" pe radar si cu blindaj, parca din kevlar, barci de pescuit la bass, o jucarie cu panze de o singura persoana, toate facute de ei chiar merita drumul, din pacate cand am fost la ei nu aveau sportfisher-ul decat in poze urma sa mai faca cateva. Astept cu real interes sa vad fimul cu ea pe Dunare.

Locația
    Alba Iulia
    Posturi
    107

Astept cu real interes sa vad fimul cu ea pe Dunare.
    Daca firma nu face eu sincer nu stiu cand o sa ajung sa il fac.....sper sa faca firma.............

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Barca Bic Sport 245 - New 2009 !
    de hibiscussport īn topicul Dealeri barci cu motor pentru pescuit si utilitare
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 27 Mar 2012, 12:57 AM
  2. Pareri si discutii barca Glastron vs Olanda?
    de jovial īn topicul Bărci agrement cu motor
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 31 Jan 2012, 09:15 PM
  3. barca sport
    de Barcaholic īn topicul Bloguri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28 Mar 2011, 09:30 PM
  4. barca sport
    de nick231982 īn topicul Construcţia de bărci
    Ultimul post: 26 Feb 2011, 08:40 PM
  5. Barca Bic Sport 252.
    de hibiscussport īn topicul Dealeri barci cu motor pentru pescuit si utilitare
    Ultimul post: 27 Oct 2008, 11:17 AM

Tags for this Thread

Bookmarks