ROAD 2012

Felicitari este cel mai bun produs pentru Romania in general si mai ales pentru zonele de poteci sau trasee montane.
Cumva au aparut lacurile Petrimanu si Galbenu, nu mai stiu in care editie (posibil 2010) nu existau.
Spor la treaba pe care o faceti ca e tare faina :)
Felicitari si pentru noul system de protectie, sa speram ca va aduce cat mai multe fonduri catre dumneavoastra (care poate va genera o reducere a pretului).
O zi senina si blanda
 
Multumim frumos pentru aprecieri. Lacurile Galbenu si Petrimanu sunt de multa vreme in ROAD2008, in plansa L34-096. Am incercat experimentul cu reducere de pret de 50% in timpul Black Friday. De fapt au fost 5 zile, Black WeekEnd. Au fost foarte putini care au profitat si majoritatea dintre cei care ar fi cumparat si la pretul intreg. Asta dovedeste ca segmentul low-cost nu este interesat. Cum zicea un individ pe softpedia "dincolo era gratis, dom'le" (se referea la software piratabil pe alte platforme). Or cu asa ceva nu avem cum sa ne luptam si nu ne ramane decat sa facem o harta exceptionala - cu costurile de rigoare - care sa fie interesanta/folositoare pentru zona clientilor din categoria professional/highend. O zi buna si Dvs.
 
Am reuşit să portăm ROAD2013.10 şi pe modelele Garmin gpsmap 421 şi gpsmap 526s. Majoritatea clienţilor noştri însă le-au cumpărat cu actualizări gratuite prin distribuitori de-ai noştri, care, în majoritatea cazurilor, nu au ţinut evidenţa acestora. Dacă sunteţi în această situaţie şi doriţi să primiţi upgrade-ul gratuit la ROAD2013.10 la care aveţi dreptul, daţi-mi un email pe privat cu numele Dvs. adresa de email şi seria aparatului ca să o putem verifica şi să vă trimitem instrucţiunile de activare.
 
Stimate domnule Condurateanu,
Unde pot gasi si cat costa varianta 2008 cu update-ul 2009, ultima care a mers cu Source MAP?
Poate fi importata si in BASE CAMP?
Eventual as putea sa o primesc ca bonus la achiztia un GPS/Ceas GARmin nou?
Vreau sa fac o excursie cu caiacul (probabil 20 zile) Tulcea -> Sulina -> Vama Veche, cu caiacul, si este important sa imi setez de acasa o gramada de waypoint-uri.
Cumva Garmin Oregon 650 mai comunica cu Source Map.

O zi senina,
Radu Cruceana
 
Multam fain am rezolvat-o.
Este admirabil efortul depus de dumneavoastra, totusi, daca noile versiuni nu se pot interfata cu pc-ul, pentru unii ca mine/noi care vrem "sa pipaim" pe calculator locurile prin care o sa umblam, sa salvam niste waypoint-uri sau sa facem niste track-uri.... nu ne ajuta foarte tare.
Daca motivul este de a proteja licenta, categoric pot intelege asta, dar sincer tot este pacat.
Eu unul "promit" ca o sa cumpar prima versiune noua care se va putea interfata BASECAMP-ul.

O zi senina,
Radu Cruceana
 
Salut!
Pentru informarea comunitatii trebuie (trebuia) sa ne spui si cat costa noua harta digitala a Romaniei. Adica 565.25 RON!
Nu prea inteleg secretomania asta, a trebuit sa ma plimb prin 3 site-uri sa gasesc aceasta informatie.
Si mai e ceva!
"ATENŢIE!
ROAD2018.25 card microSD/SD NU se poate folosi în MapSource/Basecamp"
Din pacate se continua politica comerciala a firmei GRAMIN care presupune ca fiecare utilizator sa-si cumpere un nou aparat la fiecare 3-4 ani sau sa foloseasca hartile vechi- asa cum fac eu!
 
1. Atlasul Digital al României costă 565,25 lei versiunea pe card:
https://www.rqa.ro/produs.php?id=442&subcat_id=39&cat_id=19
şi 541,45 lei versiunea download:
https://www.rqa.ro/produs.php?id=452&subcat_id=39&cat_id=19
Nu este niciun secret, este link de comandă chiar pe pagina cu anunţul incriminat.
2. Limitarea cu folosirea în MapSource/Basecamp există din 2012. Nu are nici-o legătură cu politica firmei GRAMIN - bănuiesc că aţi vrut să spuneţi GARMIN - pentru că nu GARMIN a făcut această hartă. În al doilea rând nu obligăm pe nimeni să-şi cumpere aparate noi ca să beneficieze de acestă hartă, se poate încărca bine mersi pe aproape toate aparatele Garmin pe care Garmin le-a făcut din 2006 încoace. Cine a cumpărat aparate cu actualizări gratuite la ROAD le-a primit din 2006 şi le va primi până când vom închide prăvălia. Cine nu, nu.
 
Salut,
Desigur ca am vrut sa spun GARMIN-scuze pentru eroare!
Va voi contacta pe mesaj privat sa vedem daca se poate livra un card pentru aparatul meu: GPS Map Source 276.

Toate cele bune.
 

Back
Sus