Mecanici de motoare de barca

Buna ziua,

Incercand sa gasesc pe internet un mecanic bun pentru motoare de barci....nu neaparat de motoare extraordinar de puternice(sunt sigur ca acelea se repara doar la reprezentanta)...in general ma refer la acele motoare SH.....acei caluti de povara mai batranei si neingrijiti care au si ei nevoie de ingrijire si oblojire uneori.
Deci.....rugamintea mea este ca fiecare membru care a avut o experienta pozitiva cu vreun mecanic(nu conteaza daca in garaj, sopron sau balcon)...important este sa fie experienta pozitiva ....deci,fiecare membru amintit este rugat sa scrie doua trei vorbe descriind experienta si , cel mai important, sa furnizeze detaliile acelui mecanic laudat.
Spre exemplu eu personal as fi foarte interesat de un mecanic din Cluj-Napoca sau din zona care sa poata repara si adapta un Evinrude 9.9CP din 1980 intr-un functional Evinrude de 15CP(se poate).

Sper sa fie de folos acest topic,

Cu stima ,

Marius
 
Ultima editare:
Si eu am un prieten care vinde si repara motoare sh de barci. Cine doreste, pot sa-i dau nr de telefon. Mai face si peridocuri , stiu ca a vandut multe.
 
Apeleaza la Capitanie la Dej ca acolo se ocupa cineva cu vinzari de barci si motoare si precis repara motoare SH.Succes
 
Multumesc Solpet,
Am fost la dl. Pap...nu a fost niciodata acasa dar am inteles de la sotia sa ca nu se ocupa decat de ATV-uri....
Alte sugestii?Am fost si pe Amurgului la un mecanic dar cred ca a considerat ca motorul meu e sub demnitatea lui sau o fi crezut ca nu am sa il platesc(judecand dupa cum arata motorul).
Multumesc pt sfaturi tuturor,
Marius
 
...am inteles de la sotia sa ca nu se ocupa decat de ATV-uri....
Alte sugestii?
Este adevarat ca de citiva ani isi castiga traiul cu/din ATV-uri dar e bun si la motoare 2T.
Din pacate nu l-am intalnit personal de vreo 3-4 ani...

Insa cu ani buni in urma si-a construit un hidroglisor (papuc) ,
era dotat daca imi aduc bine aminte cu un Evinrude de 60 sau 90 CP.

Intretinerea motorului s-a realizat in regie proprie, bineinteles :)
 
In Bucuresti ofer ajutor sau servicii complete pentru motoare in 4 timpi:
- revizii periodice
- schimburi consumabile: bujii, uleiuri, filtre
- cosmetica - spalare profesionala carcase, motor.
- ungere si protectie anticoroziva cabluri, mecanisme, etc.
- reparatii orice natura
- asigur aprovizionare cu piese si materiale consumabile de calitate
relatii: pm sau 0722577775
 
Salut,
Aveti idee cat costa sa montezi un inboard pe velier, sunt interesat pentru mangalia. Inboard diesel 9 cp si 75 kg greutate, a fost unul asemanator instalat.
 
Intrebarea e cam directa,
dar cand am auzit la cineva ca in jur de 1000 euro, am inceput sa caut materiale pe google, imi iau aparat de sudura, dar 1000 de euro nu dau! Poate a mai montat cineva si are idee.
 
Ultima editare:
NAPO... nu stiu de unde ai scos 1000 Euro, pentru ca nici montajul unui motor de 300CP Mercruiser nu costa atat.
Vis a vis de montat un diesel mic pe un velier, eu ti-as recomanda sa-l suni pe Dragos Pirvu 0733.922.488 -
vezi aici BOAT & YACHT SERVICE - Spune-i lui Dragos ca eu te-am trimis la el, saptamana asta il
gasesti la Limanu. Salutari Adrian Bitirez
 
Salut, am fost si eu la Cezar.
Nu vreau sa ajung cu motorul la mecanic, altminteri mi-as dori sa-l revad.
Foarte ok !
 
In Bucuresti ofer ajutor sau servicii complete pentru motoare in 4 timpi:
- revizii periodice
- schimburi consumabile: bujii, uleiuri, filtre
- cosmetica - spalare profesionala carcase, motor.
- ungere si protectie anticoroziva cabluri, mecanisme, etc.
- reparatii orice natura
- asigur aprovizionare cu piese si materiale consumabile de calitate
relatii: pm sau 0722577775

Te ocupi si de instalari sistem de comanda la distanta?
 
Imi poate recomanda cineva un mecanic de motoare in 2 timpi de barca ,care se deplaseaza la domiciliul clientului ?
 

Back
Sus