poza

Salut Vali!
Buna initiativa ta .
Imi pare bine sa te cunosc , mai ales ca suntem din aceeasi urbe. Sper sa fie din ce in ce mai animata si constructiva (in adevaratul sens al cuvantului) viata pe forum.
 

Atașamente

  • Mihai.jpg
    Mihai.jpg
    42.3 KB · Vizualizări: 52
Dupa (destul de) multi ani, mai cunosc pe cineva din GL pasionat de vele :). Pe vremuri, cand eram mic (anii 80), era o brigada mare care se aduna la "iaht-club", dar cei cu realizari erau Paul Butusina, Marian Popovici, Dan Ujeuca, Barbu Constantin, Victor Oana, nea George de la Bratesul. Era greu tare pe atunci, dar totusi reuseau. Noi eram pionieri si misunam pe langa ei :)
 

Atașamente

  • crocodilu.GIF
    crocodilu.GIF
    166.7 KB · Vizualizări: 356
  • Untitled-6.jpg
    Untitled-6.jpg
    62.1 KB · Vizualizări: 348
  • Untitled-4.jpg
    Untitled-4.jpg
    64.3 KB · Vizualizări: 331
Pe Paul Butusina nu l-am cunoscut personal, dar i-am citit cartea "SINGUR PE MARE" si culegerea cu "APLICATII SI PROBLEME DE NAVIGATIE". Adevarat, comunitatea de pasionati pe aceasta tema este destul de mica ,chiar si in Galati. Cate veliere or fi inmatriculate in GL?
 

Atașamente

  • polara Ultime.jpg
    polara Ultime.jpg
    216.7 KB · Vizualizări: 373
  • pozitiile la 17.30 UTC.jpg
    pozitiile la 17.30 UTC.jpg
    65.9 KB · Vizualizări: 470
  • routage 02 nov 22.00.jpg
    routage 02 nov 22.00.jpg
    84.2 KB · Vizualizări: 5,982
  • Fotografie0052.jpg
    Fotografie0052.jpg
    88.7 KB · Vizualizări: 3
  • Fotografie0053.jpg
    Fotografie0053.jpg
    79.7 KB · Vizualizări: 5
  • Fotografie0054.jpg
    Fotografie0054.jpg
    47.5 KB · Vizualizări: 3
In momentul de fatza, mai e inmatriculat doar Hoinarul lui Marian Popovici, eu mi-am radiat barca, la fel ca un alt amic (el are o barca de 5,4 metri) , fiind sub 7 metri.
 
"Hoinarul" vad ca este nemiscat de ceva timp ,asezat pe peridoc in spate la ICEPRONAV. S-a cam degradat.
 
si yola pe care am vandut-o cu ani in urma , vad ca este abandonata pe mal , cu o gaura in bordaj, in fata la clubul acela nautic cu debarcader la prova Albatrosului. Era rosie odinioara sa n-o deoache cineva :)
 

Back
Sus