Please help!!! Am luat tyeapa :-(

Da, posibil sa fie jocul mare intre piston si camasa. Eu totusi am sa incerc sa schimb si simeringurile, mai ales ca schimb cam tot ce este cauciuc, scurtez cizma, deci o lucrare mai mare. unde le gasesc ramane problema.
 
Asa se intampla daca luati motoare sh si fara proba,.Eu am luat un yamaha 5b 2t racit cu aer si cu rezervorul intern distrus(850ron tot fara proba).Am muncit si l-am modificat sa functioneze cu rezervor extern(pompa,gaura in carter,cuple,rezervor si tot tacamu,inca 200ron)si am iesit de 2 ori la apa,mergea binisor da am referat sa il dau cu 600 ron si sa comand un genovo nou(890e cu tot cu transport di slovenia)
-parerea mea, curata si regleaza carburatorul,desfa bujia si verifica compresia,vezi ca carburatoarele se cam potrivesc(nu stiu acum sa iti spun de la care)si abia dupa ce verifici tot poti spune ca ai luat sau nu teapa
ial usurel,regajul il faci cu apa full aproape de sus(gazele care ies mai necesita un efort sa iasa)si cuplat pe ianinte la relanti,daca nu moare in butoi merge si cu barca
 
Ultima editare:

Back
Sus