Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Topic: tego 8-12mm sau placaj marin, cuplaj achizitie sau cumpar un rest de material...

Default tego 8-12mm sau placaj marin, cuplaj achizitie sau cumpar un rest de material...

eu am nevoie de o fasie de 400mm x 600mm (max 1000mm), de 8-12 mm. as face un cuplaj la o foaie de tego sau placaj marin.

nu prea imi vine sa iau o foaie intreaga de tego sa placaj, mai ales ca folosesc materialul pt. un test.

Daca are cineva ceva resturi de placaj ( 6,8,10 chiar si 12 mm) si vrea sa scape de el, este aici un doritor! Ma intereseaza, in special, straifuri lungi (pentru diverse nervuri si intarituri) dar e buna orice bucata.
    Cineva tre' sa si spele vasele pe barca!

Salut,

Iata ca si eu am nevoie de placaj marin, si habar nu am de unde pot cumpara.
    Poate cineva sa ma ajute cu informatii?

Multumesc

Senior Member pelicanul's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    1.031

Tego am vazut la Dedeman, placaj marin stie Vali Braconeru' toate sursele. V -ati reapucat de Smeraldo?

Quote Originally Posted by Fedral144 View Post
    Hi,
    This I want and Mangalia, or where to get fiber. Thursday are in Bucharest, find fiber to Policolor at the entrance of the A2, I do not have much time with the children to roam, have I understood and some gelcoat. Maybe a tip how to put fiber because I remember a craftsman 2 saptamnani!
    Don't feed the troll.....nu incepeti cu d'alea ca e oarecum orientat ca stie de Mangalia.......de Policolor etc. Asta face un troll ...... Wikipedia:Trolling - Wikipedia
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

6.  

La Calarasi este o fabrica de PAL/ Tego denumita ROMPLY . Eu am cumparat anul trecut o foaie de tego multistratificat de .. cred ca 1.5X 2 metri pe care am dat cca 200 de lei. Materialul este waterproof fiind folosit la confectia de cofraje in constructii.

Senior Member modi's Avatar
    Locația
    Atlantida de Sus , nitel mai jos de avatar !
    Posturi
    384

Mai baieti , cand si daca mai cautati resturi de placaj nu ezitati sa ma contactati . Am atelierul plin !

Dukku , uita de ROMPLY .....
    Tu ai luat de la ei o foaie de 2,5 x 1,25 . Waterproof , adevarat , insa aceasta caracteristica o are doar pe exterior unde e tratat fenolic ( si nu permite lucrul cu rasini ). Ceea ce se foloseste in constructii nautice trebuie sa poarte codul WBP . Water & boil proof , si face referire la liantul dintre straturile de furnir .
    Dati-ma la apa !!! Am rau de asfalt !!!

Member
    Locația
    Calinesti, Arges
    Posturi
    68

Quote Originally Posted by Constantin Lascu View Post
    Salut,

Iata ca si eu am nevoie de placaj marin, si habar nu am de unde pot cumpara.
    Poate cineva sa ma ajute cu informatii?

Multumesc
    La Holver gasiti. Okoume de exterior au pe stoc. Marin, la comanda. Succes!

Senior Member modi's Avatar
    Locația
    Atlantida de Sus , nitel mai jos de avatar !
    Posturi
    384

Quote Originally Posted by valy View Post
    Okoume de exterior
    Gata nene , io ma las de barci !! Tot ce-am facut pana acum am lucrat in ...... Okoume de interior ! Recte cel mai prost placaj din galaxie .........
    Dati-ma la apa !!! Am rau de asfalt !!!

modi, exista furnizori de placaj la standardul WPB in Romania? As fi si eu interesat sa cumpar. Multumesc !

Page 1 of 3 123 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. tego sau placaj marin
    de stefand600 īn topicul Cuplaje achiziţii materiale
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 2 Jun 2011, 09:29 PM
  2. Aluminiu vs. placaj marin
    de Patton īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16 May 2011, 02:19 AM
  3. Placaj marin vs placaj normal
    de Smokey īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 23 Apr 2011, 11:49 PM
  4. LB 26 sau TW28 / Barca din placaj marin cu orice preț ?
    de kmbh69 īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 15 Dec 2010, 12:39 AM
  5. Fibra sau Placaj marin
    de Mytilus īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 9 Nov 2009, 10:27 PM

Tags for this Thread

Bookmarks