garvey 13 ,un vis in devenit realitate

salutare !

in sfarsit am comandat planurile barcii mult visate ,adica garvey 13,de pe siteul :

Boat plan details, Garvey 13 (GV13), Power Boats 16' or less . cu inima indoita am facut plata online ,si am lansat comanda. A doua zi au fost receptionati banii si au trimis un mail pentru confirmare. Am asteptat cu sufletul la gura sa vina planul ,urmarind traseul plicului trimis prin internet, dar la un moment dat i-am pierdut urma pentru ca atunci cand a parasit america nu s-a mai specificat cine a preluat plicul si am tot asteptat.............si asteptat...........si.............la un moment dat la sfarsitul celor 10 zile (de la trimiterea plicului si ajungerea la destinatie) ce credeti ca s-a intamplat ?......................sosise plicul...........cei de la posta nici nu au avut bunul simt sa ma anunte in vreun fel,l-au aruncat pe jos pe casa scarii ca orice plic neimportant............norocul a fost ca sotia l-a vazut si l-a luat (asa am intrat in posesia lui),ca daca il lua cineva rau intentionat ,adio planuri ,adio bani..............deci trageti si voi concluzia.

planurile sunt complete si detaliate ,deci merita banii .Felicitari celor de la bateau.com pentru seriozitate si promtitudine. Acum sa inceapa constructia...................
 
Salut.

Spune-ne mai multe detalii despre lemn, rasina, fibra, chit, vopsea ce ai de gand sa folosesti.
In primavara si eu vreau sa ma apuc de un GF16 si am facut o lista de materiale necesare, unele comandate din Germania :(.
Cei de pe bateau iti ofera suport pentru orice problema intampini in constructie.

Asteptam poze si detalii :), cel putin eu pentru ca sint in aceiasi oala.

Spor maxim!
Tox
 
Ultima editare:

Back
Sus