Plotare planuri, taieri la cutter-plotter

cum pe aici sint o gramada de necredinciosi,asta se trage de la guvernele in curs spre jilava,ce-l mai bine ar fi sa ne 'tragi',am spus ne,nu sa ne-o,cite un tricou la fiecare barcaholic,cu emblema de rigoare.pe viitor colt cu romana in bucuresti,chiar o sa-ti platim pentru munca depusa,exact ca fiscul cind treuie sa-ti returneze banii incasati gresit.
pe bune,sa ne hotarim ce culoare de tricou sa adoptam,si sa-ti trimitem un camion la poarta sa le mizgalesti.ce parere aveti?nu de alta da' sa stim si noi cu cine vorbim pe la parastase,cununii,scandaluri in circiumi,taieri de mot si botezuri....de barci.
tot inainte !
Salve ganditorule!
De tricouri si tot ce trebuie ma ocup eu, inclusiv grafica.
Tricourile sun de foarte buna calitate, bumbac 100%.
Pretul pe buc., cu un logo pe piept si (daca se doreste) un inscris pe spate, este de 30 de lei.
Asta este valabil de la 10 buc. in sus.
 
Salut,
In formatul ce l-ai primit sunt doua dimensiuni de caractere. O dimensiune pentru prova babord/tribord si una pentru pupa.
Pentru prova babord/tribord numele are lungime = 42 cm si inaltime = 9 cm iar numarul cu steag cu tot are lungimea = 38 cm si inaltimea de 6 cm
Pentru pupa numele are lungime = 23 cm si inaltime = 6 cm iar numarul cu steag cu tot are lungimea = 19 cm si inaltimea de 3 cm
Problema cu rosu e la cel pentru motor pe care-l voi trimite pe adresa ta.
Bafta.
 
Salut,
In formatul ce l-ai primit sunt doua dimensiuni de caractere. O dimensiune pentru prova babord/tribord si una pentru pupa.
Pentru prova babord/tribord numele are lungime = 42 cm si inaltime = 9 cm iar numarul cu steag cu tot are lungimea = 38 cm si inaltimea de 6 cm
Pentru pupa numele are lungime = 23 cm si inaltime = 6 cm iar numarul cu steag cu tot are lungimea = 19 cm si inaltimea de 3 cm
Problema cu rosu e la cel pentru motor pe care-l voi trimite pe adresa ta.
Bafta.
Pt. Inscriptionarea numelui pe cele doua borduri + pupa, crom pe fond transparent + culorile drapelului - 40 de lei.
 
As putea pune totul intr-un plic si sa le trimit cu plata ramburs dar ma tem ca cei de la posta sa nu indoaie plicul sau sa-l loveasca cu ceva colturos si sa lase urme in el. Nu stiu cat ar costa prin curier dar ma tem ca ar face mai mult decat stickerele. Sau ramane sa le pun intr-o cutie. Nu cred ca ar livra-o turtita si sifonata.
 
Cauta pe la librarii tub special (din carton) pentru planse de desen. Le faci sul si le bagi acolo. Sigilat capacul si asta-i tot. Fa-mi niste poze cu sticker-ul si trimitemi-le pe adresa privata.
 
Era greu sa ma gandesc la asta mai ales ca asa imi tin foliile acasa.:D Ma rog, neuronul insarcinat cu treaba asta este in concediu fara plata.
Recapitulare; doua seturi pt. inscriptionarea barcazului si cate o coala din fiecare pt. inscriptionarea motorului. Spune-mi daca e corect si iti voi spune pretul per total.
Punerea in opera o voi putea face de luni incolo pt. ca trebuie sa fac comanda de folie cromata si galben.
 
Era greu sa ma gandesc la asta mai ales ca asa imi tin foliile acasa.:D Ma rog, neuronul insarcinat cu treaba asta este in concediu fara plata.
Recapitulare; doua seturi pt. inscriptionarea barcazului si cate o coala din fiecare pt. inscriptionarea motorului. Spune-mi daca e corect si iti voi spune pretul per total.
Punerea in opera o voi putea face de luni incolo pt. ca trebuie sa fac comanda de folie cromata si galben.
Stai linistit ca nu esti singurul cu acel unic neuron ratacit. Suntem din aceiasi trupa.
Pentru motor tot cite doua coli.
 
Salutare din nou, Lucian.
Deci, avem 2 seturi format A3 pt. barca X 40 de lei bucata = 80 de lei si 2 seturi a cate trei coli A3 pt. motor = 240 de lei .Total = 320 de lei.
 
Salutare din nou, Lucian.
Deci, avem 2 seturi format A3 pt. barca X 40 de lei bucata = 80 de lei si 2 seturi a cate trei coli A3 pt. motor = 240 de lei .Total = 320 de lei.
Sorine tata, imi pare rau dar te-ai cam aruncat la bani.
In link-ul de mai jos ai sa vezi 2 coli 102x106cm si 2 coli 61x106cm. Toate facute cu exorbitanta suma de...........12US$
https://www.dropbox.com/el/?r=/sh/9...ACatnXmQwIyrHfwXEDBan208bLBQTREKlyIvItIPN7o_A
Am inteles pentru cea cromata, dar cealalta coala normala @ 50 Euro..................... e un piiiiiiiiiiiiic cam mult.

Daca totusi mai vrei sa-mi faci sticker-ele, fa-le doar pe cele de barca si cele de motor uita de ele. Te rog raspunde-mi daca mi-le mai faci pe cele de barca.
 
Sorine tata, imi pare rau dar te-ai cam aruncat la bani.
In link-ul de mai jos ai sa vezi 2 coli 102x106cm si 2 coli 61x106cm. Toate facute cu exorbitanta suma de...........12US$
https://www.dropbox.com/el/?r=/sh/9...ACatnXmQwIyrHfwXEDBan208bLBQTREKlyIvItIPN7o_A
Am inteles pentru cea cromata, dar cealalta coala normala @ 50 Euro..................... e un piiiiiiiiiiiiic cam mult.

Daca totusi mai vrei sa-mi faci sticker-ele, fa-le doar pe cele de barca si cele de motor uita de ele. Te rog raspunde-mi daca mi-le mai faci pe cele de barca.
Din raspunsul tau (putin acid pt. bunavointa mea) reiese ca inscrisurile la "Mercury" nu sunt cu folie "crom". Eu pt. varianta asta am facut pretul si cu ceva eforturi sa fie reciproc avantajos.
Ce mi-ai aratat in linkul ala sunt niste printuri. Prefer sa nu fac asa ceva.
Imi pare rau pt. neintelegere.
 
Din raspunsul tau (putin acid pt. bunavointa mea) reiese ca inscrisurile la "Mercury" nu sunt cu folie "crom". Eu pt. varianta asta am facut pretul si cu ceva eforturi sa fie reciproc avantajos.
Ce mi-ai aratat in linkul ala sunt niste printuri. Prefer sa nu fac asa ceva.
Imi pare rau pt. neintelegere.
E posibil ca neintelegerea sa fie de ambele parti. Le mai faci pe cele de barca sau nu?
 
Le fac, Lucian, sigur ca da. Pt. cele de motor, daca nu implica folie crom, iti recomand printul.
 
Photo0141-1.jpg

Ca sa-i stric surpriza lu' "Нику семь метров" ("Nicu 7 Metri").
Logou-ul, deja imprimat, logo neoficial si neomologat, este lucrat dupa o fotografie in care apar Nenea Aurica (X-Petrolist), Nenea Nicu (Home-Made) si Nenea InTricouVerde (Sa ma ierte ca nu-l cunosc). Asta in ordinea alfabetica a "nenilor", care nu are nicio relevanta cu importanta lor.
 
Photo0141-1.jpg

Ca sa-i stric surpriza lu' "Нику семь метров" ("Nicu 7 Metri").
Logou-ul, deja imprimat, logo neoficial si neomologat, este lucrat dupa o fotografie in care apar Nenea Aurica (X-Petrolist), Nenea Nicu (Home-Made) si Nenea InTricouVerde (Sa ma ierte ca nu-l cunosc). Asta in ordinea alfabetica a "nenilor", care nu are nicio relevanta cu importanta lor.


Curat fatalitate!!! Domnule, ce ți-e și cu creația asta; când zici ți-ai dat măsura originalității, apare cineva care te bagă la loc în rînd :).
Sunt nevoit să-mi divulg și eu capodoperetele, ca să nu avem vorbe la proces :).
 

Atașamente

  • DSCN1285.jpg
    DSCN1285.jpg
    22 KB · Vizualizări: 53
  • DSCN1286.jpg
    DSCN1286.jpg
    30.2 KB · Vizualizări: 52
Photo0141-1.jpg

Ca sa-i stric surpriza lu' "Нику семь метров" ("Nicu 7 Metri").
Logou-ul, deja imprimat, logo neoficial si neomologat, este lucrat dupa o fotografie in care apar Nenea Aurica (X-Petrolist), Nenea Nicu (Home-Made) si Nenea InTricouVerde (Sa ma ierte ca nu-l cunosc). Asta in ordinea alfabetica a "nenilor", care nu are nicio relevanta cu importanta lor.

nentu nicu e ala de 7 metri !:)
 
Prin prisma joibului meu, de curand am achizitionat un cutter-plotter de 1300mm latime, asa ca daca aveti nevoie de transpunerea planurilor pe hartie la 1:1, va stau la dispozitie.Deasemenea va pot face sabloane sau stickere pt. personalizarea barcutelor, barcoa... sau a altor obiecte plutitoare sau nu.
Si daca tot imi fac reclama p-aici, trebuie sa mentionez ca dipun si de o mini tipografie digitala cu formatul maxim A3+.
Afise,mape de lucru, pliante, flyere, carti de vizita, bani falsi :))) etc.
Plotarea planurilor se poate face in creion, pix sau marker permanent, pe hartie pana la 1067mm iar pretul pe Mp este de 5 Euro. Oferta valabila doar pt. barcaholici.

Salut.Ma intereseaza niste stikere pentru un motor de barca SUZUKI 4 HP ,4T din 2009.Cat costa si cum pot intra in posesia lor?
 
intrepare

Salut,,
stiu ca postul e de ceva timp,, dar vreau sa intreb daca se poate realiza niste stikere /autocolante pentru capac motor honda bf 5 .?? daca da , se poate si un pret estimativ,,
multumesc
 

Back
Sus