Plotare planuri, taieri la cutter-plotter

probabil se pot face, dar nu stiu unde. eu cunosc persoane care si-au cumparat stickere cu cifra 20 pt motoare mai puternice, dar erau seturi de stickere dedicate motorului respectiv, nu facute pe nu stiu unde. pretul unui set varia intre 250-500 lei, dar o data lipite, parca era voseaua capacului din fabrica. cauta pe net, sigur gasesti vanzatori si suna-i !
 
probabil se pot face, dar nu stiu unde. eu cunosc persoane care si-au cumparat stickere cu cifra 20 pt motoare mai puternice, dar erau seturi de stickere dedicate motorului respectiv, nu facute pe nu stiu unde. pretul unui set varia intre 250-500 lei, dar o data lipite, parca era voseaua capacului din fabrica. cauta pe net, sigur gasesti vanzatori si suna-i !

,, multumesc Pado, in Ro nu am gasit nimic ,, doar pe afara ... grecia, irlanda , state,,, o sa mai caut ,
 
atentie, eu m-am referit la setul de stickere dedicat unui motor. caz concret: restaurare johnson 70cp, 2 timpi. dupa reparatii capitale, motorul a fost vopsit in mod profesional la un atelier, iar ulterior proprietarul i-a cumparat toate stickerele care "impodobeau" carcasa motorului in mom in care a iesti din fabrica, mai putin cifra 70, care a fost inlocuita cu un sticker cu cifra 20.
daca vrei doar sticker cu cifra 20, cred ca e mult mai ieftin.
 
atentie, eu m-am referit la setul de stickere dedicat unui motor. caz concret: restaurare johnson 70cp, 2 timpi. dupa reparatii capitale, motorul a fost vopsit in mod profesional la un atelier, iar ulterior proprietarul i-a cumparat toate stickerele care "impodobeau" carcasa motorului in mom in care a iesti din fabrica, mai putin cifra 70, care a fost inlocuita cu un sticker cu cifra 20.
daca vrei doar sticker cu cifra 20, cred ca e mult mai ieftin.

,, ,, un capac de motor honda bf 5 ,, ,, zgariat vopsea sarita'... stickerele arata destul de rau,,, ai vreo idee unde as' utea reconditiona capacul ?? multam,,
 
pai ce intelegi tu prin reconditionarea capacului? te referi la faptul de a-l vopsi? sunt ateliere de vopsitorie, intreaba acolo. eu sunt si motociclist, iar pe forumul motociclism.ro sunt discutate problemele legate de vopsirea carenelor la motociclete. cauta acolo si vei gasi nr de telefon, adrese de ateliere, tot felul de comentarii.
 
mai putin cifra 70, care a fost inlocuita cu un sticker cu cifra 20
Vasazica 20 de caluti din 70???
Respectivul ori este foarte naiv, ori crede ca fiecare politist de frontiera pe care il va intalni este - prin definitie si apriori retardat mental...

Dar daca foloseste ambarcatia in propria piscina poate inscriptiona motorul ..exact cum vor muschii respectivului :)
 
solpet: am vazut motociclete de 650cmc inmatriculate cu nr galbene de primarie (asimilabile scuterelor de pana in 50cmc), asa ca nu trebuie sa te surprinda nimic. iar cazul cu stickere cu cifra 20 pe motoare puternice de barci nu e rara avis in romania.
daniy: am vazut ca ai mai deschis un topic cu gonflabila ta cu motor de 5cp, poti sa si traversezi marea neagra cu ea, nu exista nicio virgula in vreo lege care sa-ti ceara ceva, practic legea face referire la barcile de peste 7m lungime si cu motoare de peste 5cp.
 
solpet: am vazut motociclete de 650cmc inmatriculate cu nr galbene de primarie (asimilabile scuterelor de pana in 50cmc), asa ca nu trebuie sa te surprinda nimic. iar cazul cu stickere cu cifra 20 pe motoare puternice de barci nu e rara avis in romania.
daniy: am vazut ca ai mai deschis un topic cu gonflabila ta cu motor de 5cp, poti sa si traversezi marea neagra cu ea, nu exista nicio virgula in vreo lege care sa-ti ceara ceva, practic legea face referire la barcile de peste 7m lungime si cu motoare de peste 5cp.

multumesc inca o data Pado,, cred ca sunt dator o gramada' de beri'.. imi cer scuze daca deschid topicuri si pun intrebari cu nemiluita, dar pur si simplu sunt incepator rau in domeniu,, asta e PRIMA mea barca si PRIMUL meu motor ,, imi dau seama ca copaia mea e jucarie pe langa ce au adevaratii lupi de mare., dar , ma straduiesc ,, deja visez,, veliere , calatorii etc,,, Multumesc inca o data .
 

Back
Sus