Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Topic: caut pareri despre aceasta salupa

Salutari!
    Partea cu motorul achizitionat nu o intrevad in viitorul apropiat iar ce-a tinut de noi am facut. Ce-a ramas de facut, pt cine stie ce si cum nu dureaza mult.
    Ne-am gandit si am vrea sa cerem o parere celor ce ar putea sa estimeze valoarea acestei salupe.
    Merci beaucoup barcaholicilor.

Quote Originally Posted by fastboatbilders View Post
    Salutari!
    Partea cu motorul achizitionat nu o intrevad in viitorul apropiat iar ce-a tinut de noi am facut. Ce-a ramas de facut, pt cine stie ce si cum nu dureaza mult.
    Ne-am gandit si am vrea sa cerem o parere celor ce ar putea sa estimeze valoarea acestei salupe.
    Merci beaucoup barcaholicilor.
    M-am abtinut cit am putut dar tot va trebuii sa-ti spun. Poate nu asta cautai.
    Ceea ce ai facut tu si cu prietenii tai, din ce-ai avut, are o valoare inestimabila..... sentimentala. Pentru ca este munca, sudoarea voastra economiile voastre si lucrul asta trebuie apreciat. Imi inchipui ca ati ajuns la capatul puterilor si economiilor si va-ti gindit s-o vindeti. In faza-n care este acuma are o valoare destul de redusa. Un motor ii va mai ridica cota, dar un motor pentru ea ar fi un 100/150 CP pentru a o numi salupa. Cu un 40/60 CP o treci la clasa ambarcatiuni de agrement. Numai ca un motor de 100/150 este o investitie serioasa.
    In zona ta nu cred c-ar fi ceva doritori iar daca cobori spre sud-est acolo-s doritori numai cu pretentii. Ti-as recomanda sa continui proiectul pentru tine si pentru entuziasmul cu care l-ai inceput. Numai tu vei putea aprecia la adevarata valoare barca asta. Multa bafta.
    PS: Si eu sunt in aceiasi situatie.

Da, Lucian, poate nu chiar asta cautam dar mai sigur e ca m-am saturat. Daca nu exista experienta avem batai de cap asa ca incercam si varianta de a o vinde. Nu zic ca nu-mi pare rau, pt ca imi pare dar am cam mers la doua capete cu aceasta barca pt ca nu eram siguri ca ne-o vom permite in final. Investitia a fost consistenta cumuland efortul depus si timpul deci nu vom renunta decat daca e convenabil. Poate inceputul de an, totusi, va aduce idei mai bune. Merci si succes la a ta.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Ajutor - ce barca este aceasta?
    de evergreen īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 14 Aug 2012, 05:06 PM
  2. Cu salupa pe mare
    de tudor.panait īn topicul Marea Neagră, Bosfor, Dardanele, Marea Marmara
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 14 Jul 2011, 10:47 AM
  3. Merita aceasta achizitie ?
    de bang īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 20 Mar 2011, 03:11 PM
  4. Salupa 4,5 m
    de cirusplast īn topicul Dealeri motocruisere de agrement