diferentele concrete intre suruburi si nituri?

uite nitu', nu e nitu'... l-am pus azi noapte!... si sta acolo unde-i e locu'... cu scula potrivita a luat fix 9 lovituri de ciocan si aproape 5 minute, exact in mijlocul dormitorului, pe parchet. Cu un al doilea ciocan pe post de "nicovala".

Am primit cadou de Mos Craciun cateva zeci de nituri de diferite dimensiuni si voi lua capuitorul cu mine, just in case. Capuitorul asta "custom made" face ciuperca la comanda. Mi-a iesit un pic "ruseasca", da' e zdravana si tzine...:) Acum cred ca pot inlocui niturile U-boat-ului si cu pietroiu' pe malu' apei.

De azi in doua saptamani plecam la drum spre sud (primii 2,080 Km vor fi pe patru roti), macar sa ne prinda "sfarsitu' lumii" la volan, pe sosea...:) Vom sta "live" pe Facebook cu imagini si comentarii cele 24 de ore intre NYC si Everglades City.

Multumesc mult pentru sfaturi si ajutor si mai ales pentru mesajele private.

Cele bune.
 
Ultima editare:
Felicitari, pentru frumoasele momente din viata familiei tale, minunate privelisti, minunata familie. Jinarsul/palinca era de pruna/pere piperate/mere cu carme de niscai musca/tantar -ca marjelele in glaja nu am vazut. Fericire si bucurii sa aveti parte si in viitoarea incursiune. Stima si respect
 

Back
Sus