probleme cuplare evinrude 25 cp 1986

am o problema in a cupla inainte- inapoi.banuiesc ca este uzata dantura pinionului de cuplare.la inainte se supratureaza uneori[ca si cind sare din viteza si la inapoi intra greu cu ciriit].am demontat talpa pentru a verifica si pompa de apa,am demontat elicea dar nu pot demonta lagarul axului portelice pentru a ajunge la pinioane. am demontat cele doua suruburi de fixare ale lagarului dar acesta nu iese[am folosit extractor]ca si cind ar fi ancrasat[oxidat].astept o solutie de la utilizatorii acestui forum.
 
as fi recunoscator daca are cineva manuale de reparatii pentru cele mai intilnite motoare outboard din tara
 
am o problema in a cupla inainte- inapoi.banuiesc ca este uzata dantura pinionului de cuplare.la inainte se supratureaza uneori[ca si cind sare din viteza si la inapoi intra greu cu ciriit].am demontat talpa pentru a verifica si pompa de apa,am demontat elicea dar nu pot demonta lagarul axului portelice pentru a ajunge la pinioane. am demontat cele doua suruburi de fixare ale lagarului dar acesta nu iese[am folosit extractor]ca si cind ar fi ancrasat[oxidat].astept o solutie de la utilizatorii acestui forum.
Eu am un manual pentru Mercury 50/55/60 HP. Documentele sunt fiecare peste 1 MB. Nu se pot trimite aici. Da-mi o alta adresa.
 
Manuale online se gasesc la adresa urmatoare: Boatinfo - The library, containing manuals, brochures and other technical documents from the last hundred years!
Se pot printa maxim 50 de pagini odata. Eventual se poate instala o imprimanta virtuala ce creeaza fisiere pdf.
Eu am porcedat in felul urmator: Am printat virtual cu ajutorul "Scansoft PDF create" cate 50 de pagini catre fisiere pdf. Ulterior le-am unit cu un programel utilitar numit "PDF Mate free" obtinand o copie pdf a manualului online ce contine 430 de pagini.

Succes !
 

Back
Sus