Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Topic: Un club de yachting la Constanta

..... fara cuvinte ...

Quote Originally Posted by Florio View Post
    ..... fara cuvinte ...
    Cuvinte sunt. De multumire.

Buna seara. Dat fiind ca nu am venit aici pe forum doar sa "imi rezolv treaba" cu damblaua mea de a iesi pe mare, multumita lui Ion, Florio, Pelicanul (vin si vara) weekendul asta am si facut-o. Fara Ion, prin a carui bunavointa am urcat pe barca, dar era in deplasare, ci cu ceilalti. Mi-au spus ca sunt discutii serioase in ceea ce priveste un club cu ambarcatiuni cu vele la noi in Constanta. Eu voi pleca probabil pina la jumatatea lui Aprilie, din fericire internet pe nava este, desi cu download limitat, voi incerca sa urmaresc aici daca mai apare ceva vis-a-vis de treaba asta. Mi-au zis ca vor sa aduca inca o ambarcatiune mai mare 40'-42', autonoma la distante mai mari, si doua mai mici pentru day sailing, 31'-32', de undeva din Adriatica (Slovenia, Croatia sau Muntenegru) si nu Turcia cum aflasem de la colegul meu. M-am oferit sa particip la venirea barcilor intr-unul din echipaje, numai sa mai fiu prin zona. Locurile sunt cam indepartate de Constanta, deci personal le doresc baietilor succes la croaziera si sa le vad si eu la intoarcere aici in marina. Nu este o informatie oficiala ce scriu aici.. Pentru ca cei de pe barca stiau ca am fost primit datorita postului de pe Barcaholic, n-au avut nimic impotriva sa scriu despre asta. Inca odata le doresc succes si la mai multe veliere sa vedem si pe la marea noastra. Seara buna la toti.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. CLUB SWAN 42
    de RobertAmbrozie īn topicul Yachturi, Veliere, Navigatie
    Răspunsuri: 224
    Ultimul post: 27 Jan 2011, 12:14 AM
  2. Club nou de yachting
    de captan īn topicul Yachturi, Veliere, Navigatie
    Răspunsuri: 182
    Ultimul post: 3 Dec 2009, 05:32 PM
  3. Club Barca
    de CoolGlide īn topicul Servicii conexe