PARERI VA ROG!!

Ce parere aveti despre achizitia respectivei barci??? 8,30m lungime-2,40m latime. Motor BMW 6 cilindri in linie(195cp)benzina. Astept sfaturi.


old1.JPGold11.JPGold3.JPG
 
Mda...cat despre consum nu e un principiu pe care sa il iau primordial in calcul. E adevarat,nu ma astept la un 2l/h.Altfel cautam o coaja de nuca cu un diesel de 5 cai.Ideea era despre barca in sine ,forma, conditie, aspect,model,etc.Oricum merci de sfat!
 
trebuiesc mai multe date(poze) pentru a trage niste concluzii,coca din ce-i facuta? protectie interior/exterior coca si cabine,facilitati,starea reala a motorului(n-am facut o socoteala,cred ca sare lejer de 15%/h )rezervoare din metal?daca da,verificate interior,partea electrica,pompe,conducte,directia,....eheee,o gramada de verificari si de aducere in stare de functionare SIGURA.nu-i recomandat sa te intilnesti pe chilia cu o dihanie si sa nu ai control.binenteles ca totul se poate rezolva cu timp mult si bani.
pentru o familie e suficienta,spatiu interior,protectie la ploaie si frig,spatiu de gatit,etc....in rest depinde de tine cit de mult o doresti.bafta!
 
Mai multe poze nu am cu parere de rau! E tot ce am putut primi. Insa nenea"mosu",din ce am vb cu el spune ca e intr-o stare f.buna fiind pasionat de ea a tinut-o bibilita. Este fabricata din fibra si lemn. Starea reala a motorului se lauda ca impecabila. Cat despre restul nu am date concrete.Tot ce stiu si eu despre ea e ceea ce am spus aici si ce am aratat cu respectivele poze. Sunt pus in fata faptului si a gandului de a o achizitiona sau nu. Motiv pt care am cerut pareri si sfaturi. Ca idee ca nu am specificat si poate e de interes pretul este de 4000 euro doar barca.Cu drumuri,adus acasa,etc,se duce undeva in 7000. Acum avand in vedere si pretul oare e o barca,un model,ce merita?
 
Da-mi-o mie gratis si bag io benzina.
Ce alta solutie, family cruiser, poate urca Dunarea romaneasca?
Nu ma pricep la barci dar pana acum nu am gasit ceva care sa urce moka pe Dunare.



Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk 2
 
Daca posibilitati de benzina nu sunt se gasesc solutii de urcat moka pe dunare! La vasle :) .Cum mersul pe jos face piciorul frumos, vaslitul face bratul frumos! Asadar...si sanatos si moka!
 
Merge si la vasle dar nu am gasit galere pe net si nici ocnasi nu mai sunt pe piata... :)

Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk 2
 
Cine nu isi permite sa bage benzina poate sa-si fie propriul ocnas! :) Ma rog....nu stiu cat sens au dicutiile astea!!Se pare ca am deviat mult de la subiect! Daca pareri concrete nu suntem in stare sa dam,mai bine ar fi sa ne abtinem.E o chestie de bun simt si moral. Ironii sunt la orice colt de strada...asa ca nu ma impresioneaza cu nimic.Dimpotriva!
 
Semana cu barca pe care a reconditionat-o Vali. Pare a fi un vas din lemn, cu valoare clasica, asta daca e intr-o stare excelenta. Mai important decat consumul e starea generala a navei. Eventualele "imbunatatiri" care se poate sa fi distrus nava (posibila aplicare de fibra peste corpul de stejar = umiditate, etc). Recomand citirea topicului despre Manatau si Panatau de pe CapCompas, si o inspectie cat se poate de serioasa.
In rest, imi place enorm acest tip de nava.
 

Back
Sus