Debitare CNC - vre-o recomandare??

Caut de ceva timp pe forum o oferta pentru debitare CNC si n-am prea gasit nimic. Cateva posturi sunt deja invechite...

Recomanda cineva un CNC bun?

Material: placaj marin de 6mm. intre 8-10 foi.

Mersi anticipat!
 
Stiu eu pe cineva care are, in Bucuresti, insa pana acum 2 saptamani cand am avut ultima discutie nu ajunsesera la placaj, insa erau nerabdatori. Am si eu de treaba pentru ei si e posibil sa le fac o vizita maine, iti dau de stire cum aflu noutati
 
A durat o zi in plus si nu cred ca am primit un raspuns foarte bun, intre 1 si 1,5 Eur / ml, in functie de grosime. Da-mi un semn si iti trimit detaliile pe PM
 
A durat o zi in plus si nu cred ca am primit un raspuns foarte bun, intre 1 si 1,5 Eur / ml, in functie de grosime. Da-mi un semn si iti trimit detaliile pe PM

Metrul liniar de placa sau metrul liniar de taietura ?
Cred ca n-ar fi rau sa dai detaliile aici, ar fi de interes pentru toti forumistii, nu se considera reclama ci discutie intre utilizatori :) .

Pana de curand, serviciul acesta ni l-a facut Catalin (Barci in bagaje) , gratuit, ca multe altele. Insa schimband profilul firmei, nu mai dispune de CNC .
 
Mersi mult. Am gasit si eu la craiova cu 0.9 eur pe metru. Pentru grosimi de 4-5 mm taietura se face din prima. E nevoie de o a doua taietura in cazul in care materialul e mai gros. Evident, platesti dublu. Mai caut... :)

Ar fi fain cand facem clubul barcaholicilor sa avem CNC-ul nostru
 
Eu am CNC dar l-am facut ptr precizie si ptr metal (aluminiu/neferoase) si nu are dimensiuni f mari, util de 750x750x240mm
Uzual taxez la minut, nu la metru, totul depinde de lucrare

Daca se gasesc doritori, pot face un router dedicat ptr lemn/placaj, cu dimensiuni mari, la preturi foarte competitive, nu aberatiile comerciantilor din RO

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 
Ultima editare:

Back
Sus