Motor barca mercury 3.3 cp

Se pare ca ai noroc. La motoarele de genul asta ...exista un Kit pt transformare din S in M ...adica de lungit cu 127 mm .
Acest kit consta in piesa din aluminiu pe care ti-am zis s-o scoti, un prelungitor al axului de 127 mm ,cu caneluri , care e montat pe axul motorului sus, chiar sub power head, o teava de apa ...de aceeasi lungime care se infige in pompa de apa , si o prelungire a tijei schimbator.
Desfaci si elimini ...prelungirile. Axul prelungitor e ca un prelungitor de cheie tubulara ...mama tata, cu caneluri interioare unde intra in axul vertical, si aceleasi caneluri exterioare , care intra in ambielaj.

Sigur se poate face modificarea asta ?
Se poate face si de catre un neprofesionist ? Respectiv bibanul de mine, cu 2 maini pe stanga ?
Cum e cu etansarile ?
 
3 cai cu 3 persoane nu o "sa fuga" in veci :) pentru glisare ai nevoie de un motor mult mai puternic... daca tot ai motorul respectiv, foloseste-l asa cum este de mers o sa mearga in mod sigur, cizma lunga la nevoie merge pe oglinda mica ( pana la 10-15 cai fara probleme), invers NU !
 
sunt plecat afar din tara. nu stiu mai vb...

Si cand te intorci ?

Oricum, nu sunt dumirit, cu cine am vb la telefon si cine este proprietarul motorului...
Cine este cel care mi-a zis la telefon ca merge foarte bine pe pneumatica cu cizma medie si ca vrea altul mai mare dar tot cu cizma medie... si ca mie tot asa mi-l recomanda... cu cizma medie ?!? Ca nu e el pysy, ca e un baiat care l-a luat de la alt baiat si el l-a luat de la baiatul acela :) Aceleasi poze, aceeasi barca, acelasi surub rupt... :(
Iar aici scrie cam altceva despre cat de potrivit e motorul pt pneumatica...

Mi s-a parut o experienta interesanta de... cum sa-i spun ca sa fiu elegant ? inducere in eroare ? o fi corecta expresia ?
Dar cu toate astea mentin oferta, insa la 200 de euro.
 
Salut!....ma var si eu ca musca in esapament,deoarece am mai pus o intrebare in alta rubrica si nu am primit nici un raspuns.Posed un Merc 39 ce prezinta o scurgere printr-o gaura de cca 2mm din cizma.Chestia care se scurge are aparenta unei emulsii,f. posibil ulei +apa....Stie cineva ceva despre acest aspect ?! Multumesc!
 

Back
Sus