Page 211 of 215 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213214215 LastLast
Results 2.101 to 2.110 of 2149

Topic: chemari si raspunsuri

Default Marinari de apa minerala...

Quote Originally Posted by CrocodiluDiluDilu View Post
    Da, eu vreau si partea cu apa minerala
    @CrocodiluDiluDilu Daca chiar vrei, uite, le postez... Comportament tipic de marinari de apa minerala ajunsi in port... Cateva zile de huzur si galagie, intr-o altfel de tabara dupa zilele de liniste, solitudine, efort si tzantzari...

Crampeie din cele 7 ore petrecute imobilizati pe autostrada I-95 in la 63 de mile de Washington DC la intoarcere. cele 63 de mile in fata noastra erau complet blocate de trafic, masini abandonate, masini derapate sau blocate in zapada. A fost interesant. Drumul de intoarcere ne-a luat in oc de 24 de ore 36 de ore... Asa a fost sa fie.

Gata, va vom invita la vizionarea video jurnalului, care sunteti curiosi, cand o fi gata.

~ OUT ~
    Last edited by DoiNomazi; 14 Jan 2022 at 02:46 AM.
    DoiNomazi aka "Seasick & Grumpy", aflati intr-o perpetua TraveloTherapie

Băi, fain! Nu am nimic impotriva „apei minerale”, atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata. In incursiunile noastre, ne bucuram la randul nostru de tot spectrul de ... oportunitati
    Life in colour!

Băi, fain! Nu am nimic impotriva „apei minerale”, atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata. In incursiunile noastre, ne bucuram la randul nostru de tot spectrul de ... oportunitati
    Băi, asa-i, atat timp cat nu incalcam legile locului si regulile de bun simtz si nu facem rau nimanui cu intentie, fiecare dintre noi are dreptul sa se bucure de ce i se potriveste fara a fi judecat sau evaluat/validat de nimeni… De ce ai avea ceva impotriva celor care isi fac din degustarea apei minerale un stil de viata? E viata lor, Kirule, lasa-i sa se bucure cum pot si stiu, ca e scurta viata…

Uneori o haiduceala la padure se imbina armonios cu o haiduceala de la masa la tejghea, sau de la cort la 5 stele. Puristii care stramba din nas la schimbarea de registru sunt in pierdere tocmai prin pierderea oportunitatilor de care amintesti. Dar au si ei dreptul sa strambe din nas. That’s their problem, cum se zice pe la noi.

Trebuie sa recunosc ca pe masura ce imbatranim ne indulcim progresiv la confort si durerile adunate prin articulatii de la frig si apa, noptile dormite pe suprafete tari, etc. ne fac sa apreciem din ce in ce mai frecvent un asternut uscat si o camera cocheta… Nu cautam “all inclusive”, nu mergem dupa pachete cu reduceri care includ si cazare si zbor, si masline si atentii, continuam sa ne ducem in destinatiile favorite si cheltuim atat cat costa, dar in ultima vreme apreciem orice dram suplimentar de confort cand se poate.

Cum am scris si pe forumul celalalt, mai cu un zambet copilaresc prelins pe obraz, la Seasick, mai cu o injuratura izvorata direct din maduva, la Grumpy, incercam sa ne navigam soarta impreuna adaptandu-ne din mers la capriciile fiecarei zile.

Principiul nostru este cat se poate de simplu, cand se poate, incercam cat ne tzine cureaua, cand nu se poate, ne limitam la ceea ce ne permitem, fara regrete, fara sa-i invidiem pe cei care pot. Si evitam si sa-i judecam pe altzii. Asta e, atat s-a putut. Salt inainte!…

LE: Cineva mi-a semnalat de curand pe FB messenger ca nu ni se potrivesc activitatile domesticite de civilizatie… de parca trebuie sa ma tarasc mereu prin jungla, sau pe vreun ghetzar, doar ca sa corespundem cu imaginea pe care si-a creat-o cineva despre noi. WTF? Are si Grumpy dreptul sa intre la carciuma sa bea o apa minerala cand i se face sete…
    Last edited by DoiNomazi; 14 Jan 2022 at 04:33 AM.

În momentul in care am tastat „Nu am nimic impotriva „apei minerale”, atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata”, am fost sigur ca vei raspunde cu ceva gen „fiecare dintre noi are dreptul sa se bucure de ce i se potriveste fara a fi judecat sau evaluat/validat de nimeni…” N-am mai scris atunci, ca sa nu incarc mesajul, dar completez acum: nu acuz si nici macar nu judec cum isi coafeaza fiecare viata. Cand spun „atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata” ma refer la interesul meu pentru acerle persoane. Daca toata viata e „apa minerala”, nu ma intereseaza sa aflu despre acele persoane caci nu rezonez cu exemplul lor.
    Life in colour!

În momentul in care am tastat „Nu am nimic impotriva „apei minerale”, atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata”, am fost sigur ca vei raspunde cu ceva gen „fiecare dintre noi are dreptul sa se bucure de ce i se potriveste fara a fi judecat sau evaluat/validat de nimeni…” N-am mai scris atunci, ca sa nu incarc mesajul, dar completez acum: nu acuz si nici macar nu judec cum isi coafeaza fiecare viata. Cand spun „atâta timp cât e doar un divertisment si nu un stil de viata” ma refer la interesul meu pentru acerle persoane. Daca toata viata e „apa minerala”, nu ma intereseaza sa aflu despre acele persoane caci nu rezonez cu exemplul lor.
    Am inteles… si ma bucur mult ca ai adaugat si continuarea. Cei mai multi cedeaza tentatiei de a cantari sumar pronuntzand sentintze izvorate din preconceptii si frustrari. Mult mai putzini poseda rabdarea pentru a intelege si echilibrul interior necesar coexistentei cu aspecte cu care nu rezoneaza. Ma bucur ca te cunosc, chiar daca pana acum doar de la distantza, Kirule…
    Last edited by DoiNomazi; 14 Jan 2022 at 03:00 PM.

6.  

Naivitatea entuziastilor de jucarii noi intre reclama si realitateÂ…

Dupa 6 luni de chin, a iesit din cuptor, proaspat rumenit, un nou video jurnal… E lung, e lat, e cam intr-o parte, dar, in sfarsit, e… Vizionare placuta, care aveti rabdare, floricele si bere...

Last edited by DoiNomazi; 20 Jun 2022 at 08:09 AM.

Multumesc!

Direct pe se poate mari full screen.

Cu mare placere. Multumesc si eu.
    Last edited by DoiNomazi; 20 Jun 2022 at 05:43 PM.

The ebbing of time... frumoasa metafora!
    Life in colour!

Tags for this Thread

Bookmarks