Oferta taiere CNC

Salutari la toata lumea. Intervin si eu in discutie cu un anunt.

Daca cineva are nevoie sa debiteze lemn, plexiglas sau aluminiu (maxim de 3mm) cu precizie de 4 zecimale dupa virgula la 1mm, pot sa-l ajut fara nici un cost. Acest ajutor se aplica doar pentru constructia de barci si nu pentru alte proiecte personale. Utilajul pe care debitez este un CNC cu freza mecanica si masa utila de lucru de 3100x2100mm. Singurul cost care trebuie sa-l suportati este pretul frezei (adica sa va achizitionati o freza care oricum ramane la dumneavoastra).
Doresc sa ofer acest ajutor deoarece in viitor o sa vreau sa-mi confectionez si eu o barcuta si cu siguranta o sa am nevoie si eu de indrumari. Daca noi nu ne ajutam, atunci nimeni nu o sa ne ajute.

Daca aveti nevoie va rog sa imi trimite-ti mesaje pe email (intru destul de rar pe aici): office@barciinbagaje.ro
 
Cei care doresc sa apeleze la acest serviciu gratuit, sper sa fie destul de onesti si sa nu vada acest lucru ca fiind o economie la bugetul lor. Acest anunt este pus pentru cei cu adevarati pasionati si care se straduiesc din rasputeri sa-si indeplineasca visul de a avea o barcuta a lor. Pe acesti ii stimez din toata inima si vreau sa-i ajut daca am aceasta posibilitate.
Va rog sa luati in calcul ca utilajul CNC este pus in functiune de un soft special. Deci este necesar sa veniti cu schitele intr-un format vectorial (Corel Draw, AutoCad etc) la scara 1:1. Daca aveti nelamuriri nu ezitati sa ma contactati: office@barciinbagaje.ro
 
Ultima editare:
Superba oferta! Extrem de generoasa, jos palaria! Nu pot sa imi stapanesc entuziasmul ca si intre noi sunt persoane capabile de gesturi de asemenea magnitudine, caci tocmai ii invidiam pe cei ce locuiesc pe alte meridiane si care isi pot permite sa isi comande un kit de placaj taiate pe o freza CNC. O singura intrebare mai am fata de aceasta oferta: include si digitalizarea planurilor de pe suport hartie sau trebuie sa le furnizam in un format digital anume (AutoCAD de exemplu)? [Scuze, la intrebarea mea s-a raspuns mai sus chiar in timp ce o scriam!]
 
Salut si multumiri pentru oferta. Daca am inteles bine, limita de grosime e valabila doar in cazul aluminiului? Sau si la placaj sau plexi? Mai demult intrebase Florin din C-ta de o asemenea masinuta CNC pentru debitat din aluminiu obraji de raiuri. Din ce stiu, softul ar permite introducerea grosimii frezei, ca sa iasa piesele taiate la dimensiunea exacta. Mai ramane sa gasim placaj convenabil, si sa desenam in .dxf ce avem nevoie. Inca o data spasiba pentru oferta :).
 
Salut si multumiri pentru oferta. Daca am inteles bine, limita de grosime e valabila doar in cazul aluminiului? Sau si la placaj sau plexi? Mai demult intrebase Florin din C-ta de o asemenea masinuta CNC pentru debitat din aluminiu obraji de raiuri. Din ce stiu, softul ar permite introducerea grosimii frezei, ca sa iasa piesele taiate la dimensiunea exacta. Mai ramane sa gasim placaj convenabil, si sa desenam in .dxf ce avem nevoie. Inca o data spasiba pentru oferta :).

Inaltimea maxima in care freza poate sa intre in material este de 140mm. Practic pot sa tai grosimi de pana la 140mm. Dar va spun ca nu gasiti sigur freza care sa aiba o suprafata de aschiere asa mare si sa fie si de calitate (sau daca sunt nici nu vreau sa ma gandesc la pret). Aluminiul cred ca poate sa fie si mai gros. Dar din experienta va spun ca la aluminiul de 3mm am tocit 2 freze la o placa de 2500x1250mm. Si o freza costa 40 EURO... Daca aveti nevoie sa taiati un anumit fel de material, dati-mi un email si daca cunosc materialul pot sa va recomand ce freza sa cumparati. Daca nu cunosc o sa va rog sa veniti cu o mostra ca sa facem o proba si sa ne dam seama ce tip de freza trebuie folosita. Carul de routter (adica podul rulant de care este prinsa freza) impinge cu 180 kg/forta, deci teoretic daca am o freza smechera pot sa tai si inox si metal. Dar sunt foarte scumpe frezele si cred ca mai ieftin se taie inoxul si metalul la laser sau apa (prefer laser-ul ca lasa marginea de taiere curata).
 

Back
Sus