Scoala de navigatie Yacht Club Regal Roman

Stiti mai multe detalii despre Scoala aceasta?
http://www.enavyc.ro/contact.html

Pentru certificatul cat. C+D care e costul cursului: 300 de euro sau 600 de euro?
Si adeverinta de absolvire pe care o elibereaza, este suficienta pentru mentiunea S (sail) pe permisul de navigator?

Am incercat sa-i contactez si n-am primit niciun raspuns...
 
Recomand si eu WindHunters.
M-am interesat de toate celelalte optiuni si i-am contactat pe toti. Cel mai mult mi-au placut cei de la WindHunters. Am urmat vara aceasta cursul de manevra a navei cu vele (clasa S) si am fost foarte multumit. Am invatat foarte multe lucruri practice si m-am si distrat.
Alex este un profesor foarte bun si ce reuseste sa tina nivelul de energie ridicat mereu pe parcursul celor doua zile.
Pana la urma pe mare important ca sa navigi in siguranta trebuie sa ai atat baza teoretica cat si cea practica.
Daca ar fi sa fac aceasta alegere din nou, tot pe Alex l-as alege ca instructor :)
 
Salutare, recomand Scoala "Lindor"....ofera un pachet atractiv dpdv financiar, cunostinte predate si durata.....Domnul Comandant stie meserie, etc......
Cazandu-ma cu Archambault-ul la acelasi ponton cu Lindor am discutat mai multe lucruri cu dnul Tudor si mi-a placut pachetul facut.
Recomand si scoala de la Limanu cu Sorin Iorga instructor (pe care am facut-o). Teoria la Sorin Iorga se face in Mogosoaia la Scoala de Nvigatie.

Ramane la aprecierea fiecaruia alegerea. Bafta !
 
Ultima editare:
Recomand Scoala de Navigatie cu Vele ,,Maria Ta travel & adventure".Domnul Comandant Tudor Alexandru este un profesor foarte bun.Orele de practica facute impreuna cu dansul sunt de nota 10,la fel si partea de teorie.Veniti la cursuril si nu veti regreta!
 

Back
Sus