Pareri: pneumatica cu airdeck ?

Salut,

Am speranta de upgrade la o barcuta un pic mai serioasa (daca omul se va indura s-o lase muult mai ieftin ), dar am niste indoieli, sa nu dau din lac in put, adica de la podeaua mea zisa semirigida, care paraie si se incovoaie sub mine, la una si mai neplacuta sau chiar efemera.
Nu numai ca barca asta mi-a iesit intamplator in cale, dar imi convine ideea de airdeck pt ca, desi barca e evident mai solida decat a mea, e cam la fel de usoara (sau grea, depinde cum o apuci :) - oricum podeaua mea e mai grea decat barca))

Stiti pe cineva care stie pe altcineva :) care are/ a avut o barca cu podea gonflabila de inalta presiune, 0.6 - 0.8 bar ?

Am inteles ca poti sta in picioare pe ea, ca podeaua e dintr-un material mai rezistent decat restul barcii, dar are cineva experiente cu asa ceva ?
Intuiesc niste dezavantaje si niste riscuri, as vrea sa stiu daca sunt reale sau numai fanteziile mele - cea mai urata fantezie este sa raman cu o meduza falfaitoare la care nu vor rezista peticele datorita presiunii mari si va trebui sa-i pun o podea rigida peste zdrentele falfainde.

Multam anticipat pt rabdarea de a fi citit pana aici, dar in special pentru viitoarele raspunsuri :)
 
Eu sincer cred ca ti+ai cam dat singur raspunsul cand spuneai ceva legat de peticirea podelelor de inalta presiune.
Din cate am mai vazut si eu cei care au copii sau catei sau orice altceva potential periculos-taios mai pun cate ceva deasupra acelei podele si atunci....tot la gara aia cobori...Just my 2 cents!
 
Va salut!

Am o barca gonflabila de 2.6m cu podina gonflabila de inalta presiune si sunt foarte multumit de ea. Am instalat si un scaun rotativ (Aluminum seating platform frame for inflatable boats dinghy.) si merge perfect. Mi-am confectionat suportul si este la fel de eficient ca in prezentare, dar a iesit putin supradimensionat(10Kg) chiar si pentru mine care sar binisor de suta .Acum am experienta necesara sa-l fac la o greutate rezonabila ( 5kg), dar la fel de sigur. Oricand disponibil pentru detalii.
Numai bine!
 
Eu sincer cred ca ti+ai cam dat singur raspunsul cand spuneai ceva legat de peticirea podelelor de inalta presiune.
Din cate am mai vazut si eu cei care au copii sau catei sau orice altceva potential periculos-taios mai pun cate ceva deasupra acelei podele si atunci....tot la gara aia cobori...Just my 2 cents!

promit sa nu urc nicodata cainele in barca si sa-i tai unghiile lui fiu-miu :)

Am evitat sa urc obiecte contondente, in afara de o mica borseta cu surubelnita, cheie de buji si patent).
De nevoie in interior pot pune o mocheta usoara, dar mi-e mai frica de agresiuni din exterior si de eventuala lipsa de rigiditate, pe care un alt coleg mi-a confirmat-o cumva.
 
Va salut!

Am o barca gonflabila de 2.6m cu podina gonflabila de inalta presiune si sunt foarte multumit de ea. Am instalat si un scaun rotativ (Aluminum seating platform frame for inflatable boats dinghy.) si merge perfect. Mi-am confectionat suportul si este la fel de eficient ca in prezentare, dar a iesit putin supradimensionat(10Kg) chiar si pentru mine care sar binisor de suta .Acum am experienta necesara sa-l fac la o greutate rezonabila ( 5kg), dar la fel de sigur. Oricand disponibil pentru detalii.
Numai bine!
Multumesc frumos !
Inteleg ca este absolut rigida si pentru stat / mers in picioare la... binisor peste suta ?
bineinteles, daca ai echilibru :) (pe mine si asta ma deranjeaza la podeaua mea care se lasa un pic, dupa ce ca n-am echilibru mai trebuie sa fiu atent si la cum calc si se lasa...

Ceva poze cu scaunul, varianta personala ?
 
Ultima editare:

Back
Sus