Cu ce pot sa inalt oglinda, cu 3 cm?

Cum pot sa inalt oglinda cu 3 cm, este vorba de o barca gonflabila si placa anticavitate sta cam la 6 cm sub chila barci. Eu ma gandeam la o scandura pur si siplu atasata pe oglinda barcii.
 
Parerea mea e ca motorul tau sta suficient de bine, placa anticavitatie trebuie sa stea mai jos decat chila barcii, daca ai sau consideriri ca sunt probleme , poti incerca prin reglarea trim-ului sau asieta motorului, 6 cm sub chila......e cam optim, mai bine spune-mi ce te nemultumeste, deci ca regula placa anticavitatie trebuie sa fie sub chila, nu mult, dar 6 cm nu e mult , eu acum sunt in Bacau la prietena mea, nr.meu e 0742369689
 
Depinde de dimensiunea barcii, si unde stai in ea cand mergi, daca e mica si stai in spate intradevar e mult 6cm , poti prinde in suruburi o placa paralela si lipita cu mai multe gauri si ti reglezi pana merge bine !in acelas timp umbli si la ce ti spune Mihai!succes in operatiune!
 
Cel mai mult ma deranjeaza ca stropeste in laterale din cauza faptui ca cizma intra prea mult un apa, daca as ridica cizma cu 3 cm sigur se rezolva problema
 
La mine, ca si la tine placa anticavitatie e la 6 cm sub chila (fata de 3 - 5 cm recomandati). Am pus o scandurica de 1 cm, exact ce vrei sa faci si tu, dar barca mergea mai prost, asa ca am renuntat. Sfatul meu, las-o asa cum e, stropeste in laterale, dar dupa aia ai sa ai un pic de lucru daca renunti la scandurica.
Mai e o chestie, pune un adaos sub mandrina de 3 cm (fara al fixa definitiv), strange bine mandrina, asigura motorul si vezi cum merge. Daca totul e ok, atunci fa-ti un adaos din lemn un pic mai lung decat mandrina, fixeaza-l cu holtzsuruburi si asta e.
 
Ultima editare:

Back
Sus