Barca 3D Tender air

Salutare tuturor
Posed o barca gonflabila 3d Tender air 290 cumparata de noua cu un motor Suzuki df 6 la fel achitionat de nou in 2011.
Cred ca in doi ani am iesit de maxim 4 ori si am acumulat cam 20 de ore de mers si de fiecare data cu surprize in sensul ca habar n am avut ca trebuie permis ,barca si motorul sant foarte grele si nu ma descurc deloc sa lansez la apa.
Am nevoie de sfatul vostru pentru ca am mai multe probleme printre care o nepotrivire intre barca si motor in sensul ca cizma are 46 cm iar oglinda barcii are doar 38 cm deci placa de cavitatie sta prea mult in apa ce sa mai vorbim de elice care nici n o vad cat de scufundata sta.Din cauza asta cred ca ia maxim 7 -8 km /ora si se incinge motorul ca naiba desi e de 6 cai..
A doua mare problema e ca nu stiu pe ce lac e voie sa mergi ,pe unde am intrebat au zis ca nu se poate ca nu e voie ca doar cu vasle..La prima mea iesire pe Vidraru a cazut si o sfoara in apa s a infasurat in jurul elicei in mers s a oprit barca brusc si a fost cat pe ce sa ma arunce si in apa ...in fine concluzia e ca sant usor dezamagit ca am aruncat 2000 e pe apa sambetei.
Astazi ma pregatesc sa plec in concediu, eu sant si rulotist convins si stau si ma uit la barca daca s o iau cu mine sau nu...
Ce I de facut nu stiu in tara asta nu gasesc nici un lac langa care sa ma pot campa si sa mi pot tine barca la mal langa mine fara sa muncesc in fiecare dimineata si seara s o umflu s o car si asa m ai departe ...
Daca cineva are vreun sfat si pentru mine as fi recunoscator...


O zi buna..
 
Pun si niste poze...
 

Atașamente

  • 21062011304.jpg
    21062011304.jpg
    45.9 KB · Vizualizări: 53
  • 21062011305.jpg
    21062011305.jpg
    42.4 KB · Vizualizări: 44
  • barca.jpg
    barca.jpg
    38.9 KB · Vizualizări: 48
  • barca 2.jpg
    barca 2.jpg
    40.9 KB · Vizualizări: 60

Back
Sus