Sa-l ajutam pe Lucian sa vasleasca de la Giurgiu la Venetia

1457537_424921220968891_1617618743_n.jpg

De 1 decembrie, undeva, probabil pe Suceava, prietenul nostru Mike a iesit cu caiacul pentru a-l omagia pe Lucian Ionescu. Chiar daca nu se vede in imagine, pe banda de hartie scrie "La multi ani Lucian Ionescu, si sincerefelicitari pentru reusita".
 
Lucian Ionescu, la finalul expeditiei de la Giurgiu la Venetia, singur cu caiacul... Acum a inceput AventuradedupaAventura. Cred ca acum e bine, sa-l ajutam financiar oricat de putin in continuare, pentru aceasta perioada din viata lui... Din cate stiu acum e in perioada de recuperare fizica, de integrare intru viata social-materiala de acasa, plus ca munceste si la cartea pe care ne-a promis-o.
Azi am donat o suma mica de bani (200 lei)care sper sa-l sprijine, pana incepe sa lucreze ceva-undeva si isi va putea produce singur finantele cu care sa isi intretina , viata de familie;

Pentru cei dispusi sa mi se alature in acest demers, reamintesc contul, care inca este activ:
Ionescu Catrina Maria cont RO84 INGB 0000 9999 0170 4077

https://www.facebook.com/photo.php?v=700198026666029&set=vb.255000237972193&type=2&theater
 
Nu numai ca s-a vandut, dar chiar a ajuns in mainile cui trebuie. Valentin din Targoviste, este unul dintre cei ce au contribuit cu bani de mai multe ori la expeditia lui Lucian. El nu este membru barcaholic si are deja un Riot Brittany.Cu Valentin m-am cunoscut anul trecut la TID si am construit o prietenoie . A cumparat un fel de "vestigiu" nautic in primul rand, ca sa n-ajunga in maini care ar putea sa-l profaneze. Iar Lucian sa poata avea acces la caiac, daca ar simti nevoia.
 
Ultima editare:

Back
Sus