Planuri

incercati site-uri sovietice!! acolo dau baietii mult si gratuit! eu tot am strans planuri gratuite la tot felul de barci vreo 20 de Gb!
 
Si eu pun. O ureche si mustatile:D
Vin rar pe aici, din pacate. Daca se intampla oarece si eu nu reactionez, trageti-ma de maneca.

Daca nu sunteti deja destui puneti-ma si pe mine la socoteala, sa ne hotarim doar cine face comanda ca sa stiu cui sa ii trimit banutii.
 
Da, l-am cumparat. Sunt o multime de planuri, dar, multe din ele le-am vazut deja free pe alte site-uri. De fapt, e un fel de colectie de planuri free, si foarte vechi. Sincer sa fiu, sunt atat de multe planuri incat nici nu m-am uitat pe toate.
Asa ca, nu va faceti griji, zilele astea o sa pun totul pe dvd-uri si o sa trimit unu' la Arad, unu' la Tm., si pe unde-o mai fi nevoie.
 
Da, l-am cumparat. Sunt o multime de planuri, dar, multe din ele le-am vazut deja free pe alte site-uri. De fapt, e un fel de colectie de planuri free, si foarte vechi. Sincer sa fiu, sunt atat de multe planuri incat nici nu m-am uitat pe toate.
Asa ca, nu va faceti griji, zilele astea o sa pun totul pe dvd-uri si o sa trimit unu' la Arad, unu' la Tm., si pe unde-o mai fi nevoie.

Adineaori m-a sunat Gigi Tolan: nu are net acum, dar se baga si el la DVD. Cat despre mine si Old Rat, fiind amandoi din Oradea, cred ca poti face un singur pachet.
 
Planuri Plans4Boats

Am uploadat planurile aici . Fisierele sunt cam amestecate ca n-am reusit sa uploadez directoarele, dar, cine le vrea ordonate pe "caprarii", pot sa-i dau dvd-ul.
Sper sa va fie de folos.
 
Da, l-am cumparat. Sunt o multime de planuri, dar, multe din ele le-am vazut deja free pe alte site-uri. De fapt, e un fel de colectie de planuri free, si foarte vechi. Sincer sa fiu, sunt atat de multe planuri incat nici nu m-am uitat pe toate.
Asa ca, nu va faceti griji, zilele astea o sa pun totul pe dvd-uri si o sa trimit unu' la Arad, unu' la Tm., si pe unde-o mai fi nevoie.
:agree:

Se pare ca si pe dincolo sunt "afaceristi" care vand ce se poate gasi gratis ... un scam :) Am recunoscut o carte a lui Bruce Roberts, planurile din Popular Mechanics, ceva de la Michael Storer, cateva arhive cu planuri vechi care circula pe net demult, cartea cu nodurile ...

LE: Da, clar e scam ieftin, de ex pe siteul lui Bruce Roberts e publica faza: PIRATED BRUCE ROBERTS BOAT PLANS BEWARE OF PHIL HOGG

Sunt capitole din cartea lui: powerboat, power boat , steel boat plans, boat building, boatbuilding, steel boat kits, boat kits care costa ceva. (apropo, se gaseste si asta completa pe net ... )


Acum daca tot le-ai cumparat, sper sa-ti fie de folos macar ...
 
Ultima editare:
Planuri barci

Asta este un topic interesant, eu zic sa-l inviem un pic :)
Pentru constructorii cu posibilitati si scule bune, planuri pentru niste barci deosebite (in special alumniu dar au si gonflabile-RIB) puteti lua de aici:
Specialty Marine Contractors, la sectiunea Products
Atentie insa, preturile reprezinta planurile si licenta pt o singura barca:
Prices listed are in US Dollars for a license to construct one boat with detailed plans and building instructions. Includes CAD data, lofting, and cutting files to an approved cutting facility. Cost of material is not included in these prices. Cutting Facility must have a proprietary information agreement before release of CAD data.
Deci pt fabricantii in serie s-ar putea sa nu fie un deal prea bun :)
 

Back
Sus