Vand velier lemn.

Velierul este in stare perfecta de functionare,catarg,vele,sarturi,colac salvare,vesta salvare,rezervor combustibil...anul fabricatiei 1960,intergral din lemn.Ambarcatiunea se afla in timisoara.
Lungime:7.60 metri
Latime:2.40 metri
Inaltime catarg:9 metri
Vele:28 metri patrati
Catarg principal de aluminiu
Catarg secundar de aluminiu
Pret 4500 Euro Negociabil.
Relatii:0732983338
Florin Manca
 

Atașamente

  • 1044829_474280392666404_1426243013_n.jpg
    1044829_474280392666404_1426243013_n.jpg
    76 KB · Vizualizări: 363
Velierul este in stare perfecta de functionare,catarg,vele,sarturi,colac salvare,vesta salvare,rezervor combustibil...anul fabricatiei 1960,intergral din lemn.Ambarcatiunea se afla in timisoara.
Lungime:7.60 metri
Latime:2.40 metri
Inaltime catarg:9 metri
Vele:28 metri patrati
Catarg principal de aluminiu
Catarg secundar de aluminiu
Pret 4500 Euro Negociabil.
Relatii:0732983338
Florin Manca

pescaj? ce pescaj are?
 
Velierul este in stare perfecta de functionare,catarg,vele,sarturi,colac salvare,vesta salvare,rezervor combustibil...anul fabricatiei 1960,intergral din lemn.Ambarcatiunea se afla in timisoara.
Lungime:7.60 metri
Latime:2.40 metri
Inaltime catarg:9 metri
Vele:28 metri patrati
Catarg principal de aluminiu
Catarg secundar de aluminiu
Pret 4500 Euro Negociabil.
Relatii:0732983338
Florin Manca

Hmmmm....
Nu este acesta tanarul despre care au scris ziarele scris ca locuieste pe velierul sau in centrul Timisoara, si are planuri sa faca inconjurul lumii?
Daca e asa, mult noroc cu indeplinirea visului si success la vanzare!
 
Hmmmm....
Nu este acesta tanarul despre care au scris ziarele scris ca locuieste pe velierul sau in centrul Timisoara, si are planuri sa faca inconjurul lumii?

Acelasi lucru am spus si eu cand am vazut in pupa barcii profilul proprietarului . :)
Da, el este.
 
Salut Mystic si in primul rand spor la vanzare. Stiu barca ta, din ce-mi amintesc a vrut s-o cumpere colegul Captan din Constanta. La un moment dat am discutat despre ea pe capcompas.ro, si stiu ca ne-a dat Rumpi niste detalii foarte interesante despre modul de constructie din placaj marin Bruynzeel. Insa am tot cautat acel topic si momentan nu l-am gasit, poate isi aminteste Rumpi unde e. Nevermind, sunt sigur ca se va gasi cineva care sa aprecieze o barca clasica de lemn, iar daca crezi ca ajuta, poate poti pune si cateva poze. Eu sunt un fan neconditionat al barcilor de lemn, si apreciez proverbul frantuzesc: "Les bateaux en plastique sont de tuppeurs, les bateaux en acier son des boites de conserve, les bateaux en alu sont des boites de coca, et les bateaux en bois sont de bateaux". Adica barcile de fibra sunt pahare de iaurt, barcile din otel sunt cutii de conserve, barcile de aluminiu sunt cutii de cola, iar barcile de lemn sunt barci :). Bineinteles ca opinia mea e subiectiva, si poate fi combatuta cu argumente pertinente de cei cu adevarat in tema.

Iar despre subiectul Circumterrei, ar fi bine sa se alcatuiasca un topic separat, fiind de mare interes pentru toata lumea de pe aici. Chiar ar fi cred foarte placut sa citim despre un asemenea subiect, dupa toata parada care s-a facut pe alt topic incendiar. Avea intr-o vreme colegul admin un bun obicei sa dezinflameze discutiile, lansand un topic cu adevarat de interes. Poate procedeaza la fel si acum, fiindca avem una din cele mai frumoase veri din ultimii ani, asa ca am putea lasa gandul sa ne poarte pe ape indepartate, la bordul unei barci cu vele :).
 
Nu mai retin nici eu unde e topicul. Pe atunci eram de parere ca ar fi un Van de Stadt Primaat insa noile poze aparute intre timp pe net si noile dimensiuni imi spun ca nu e. Barca are toate caracteristicile unui design Van de Stadt clasic, insa eu nu gasesc nici un design in lista care sa se potriveasca cu dimensiunile anuntate asa ca declar oficial ca nu stiu. Poate stie proprietarul si ne spune si noua.
Rog frumos proprietarul daca se poate si are timp sa faca o descriere mai detaliata a barcii, cu detalii de genul: situatia actelor, garderoba de vele, dotari care se impreuna cu vand cu barca (ancora, lumini navigatie, WC chimic, busola, aragaz, etc.) si sa mentioneze toate chestiile noi de pe barca (sarturi, straiuri, perne, orice e nou). De asemenea ce e cu catargul secundar? Se vinde barca cu inca un catarg identic? Nu ar strica nici marca si tipul lacului si a vopselei (antivegetativa) folosite la restaurare. Eu sunt de parere ca toate detaliile astea fac diferenta in cazul unei vanzari. Pretul nu e mic asa ca toate detaliile conteaza.
Succes la vanzare!
 
Succes la vanzare, om bun si mai ales succes in planurile ulterioare, ca sunt ambitioase !
In poza nu se vede nici o arborada, insa din descriere inteleg ca are un arbore principal si un artimon, nu ?
 

Back
Sus